Dark Messiah Of Might & Magic - świetna gra w CD-Action - Karolus - 8 listopada 2010

Dark Messiah Of Might & Magic - świetna gra w CD-Action

Od czasów upadku „Świata Gier Komputerowych” nie mam już potrzeby chodzenia co miesiąc do kiosku po nowy numer czasopisma o grach. Śledzę za to systematycznie „CD-Action” i „Play” przyglądając się dodawanym do tych gazet grom. Co jakiś czas jest w ten sposób wydany naprawdę dobry tytuł.

 

W listopadowym numerze „CD-Action” (leży już jakiś czas w kioskach) pojawił się "Dark Messiah Of Might & Magic". Pamiętałem, że kiedyś grałem trochę w demo tej gry i, że zrobiło na mnie swego czasu pozytywne wrażenie. Trochę się wahałem czy warto wydać te 16 zł na czasopismo i tytuł sprzed 4 lat, ale na szczęście zdecydowałem się na zakup. W tej chwili ani trochę tego nie żałuję i zachęcam wszystkich przynajmniej do zainteresowania się „Mrocznym Mesjaszem”.

W wielkim skrócie jest to gra akcji z elementami RPG i widokiem FPP, osadzona w realiach fantasy. W jej trakcie wcielamy się w postać młodzieńca posiadającego umiejętności zarówno wojownika, złodzieja jak i maga (da się każdą z tych ścieżek rozwijać). Nie mogę jeszcze ocenić gry jako całości, ponieważ do tej pory skończyłem 3 rozdziały z 9, ale sam początek zrobił na mnie świetne wrażenie. Przede wszystkim po „Dark Messiah” nie widać upływu lat. Grafika nadal jest dobra, nieźle działa także fizyka gry: przeciwników można kopniakiem zrzucić w przepaść lub nabić na kolce; otaczające przedmioty (skrzynie, butelki, beczki, ciała itd.) da się podnosić i ciskać nimi we wrogów; zniszczenie belki podpierającej drewniany strop spowoduje jego zawalenie się itd. Wątek fabularny jest prowadzony płynnie i ciekawie. Świetnym elementem są zabawne, często sarkastyczne komentarzy kobiety-demona, która zagnieździła się w głowie głównego bohatera.

Podsumowując - „Dark Messiah” znacznie przewyższył moje oczekiwania. Myślałem, że pogram trochę, do czasu, aż nie kupię sobie czegoś nowego. Tymczasem gra wciągnęła mnie tak mocno, że nawet nowy tytuł na mojej półce - „Assassin's Creed II” będzie musiał poczekać na swoją kolej.

Karolus
8 listopada 2010 - 21:32