Czy kiedyś się doczekamy: trzecia część The Longest Journey - Dreamfall Chapters - Karolus - 12 lutego 2012

Czy kiedyś się doczekamy: trzecia część The Longest Journey - Dreamfall Chapters

The Longest Journey to jedna z nielicznych gier, które w moim uznaniu w pełni zasługują na ocenę 10/10. Druga część tej niezwykłej gry przygodowej - Dreamfall była już o klasę słabsza, ale miała niesamowitą fabułę (moja narzeczona nie lubi przygodówek, ale historia wciągnęła ją tak mocno, że musiałem grać przy niej, żeby mogła widzieć co będzie dalej). Jak wielu fanów, bezowocnie czekam na zapowiedzianą w 2007 r. trzecią odsłonę serii Dreamfall Chapters i w końcu widzę światełko w tunelu.

 

Trzecia odsłona serii ma być wydana w formie epizodów. Będzie kontynuować fabułę „dwójki”, dowiemy się więc (oby!) jak potoczy się dalsza historia trzech światów: Stark, Arkadii i Zimy.

Do tego, że gra ostatecznie powinna ujrzeć światło dzienne przekonują mnie dwa fakty. Przede wszystkim Ragnar Tørnquist (osoba odpowiedzialna w firmie Funcom za serię The Longest Journey, obecnie pracująca nad The Secret World) na swojej stronie (www.ragnartornquist.com) zapewnia, że Chapters się pojawi i w tym roku dowiemy się kiedy i w jakiej formie.

"I haven't, and will not, leave The Longest Journey and Dreamfall fans in the dark forever. Chapters is going to happen, and hopefully this year you'll know when and how." (Ragnar Tørnquist, 1 styczeń 2012)  

 

Po drugie zbliża się zapowiedziana na kwiecień premiera nowej gry MMO - The Secret World. Firma Funcom długo pracowała nad tym projektem i pewnie był to jeden z powodów, dla których Dreamfall Chapters zostało zarzucone. Gdy tylko The Secret World zostanie ukończone, pracownicy Funcom będą mogli zająć się kolejną odsłoną The Longest Journey.

Wiem, że informacji jest jeszcze bardzo mało i nic nie jest przesądzone, ale wierzę, że Ragnar Tørnquist słowa dotrzyma. Trzymam kciuki za ekipę z Norwegii i optymistycznie liczę na to, że w 2013 lub 2014 roku poznam kontynuację jednej z najpiękniejszych opowieści w historii gier.

Karolus
12 lutego 2012 - 12:09
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.02.2012 13:30
👎
medyk18
21
Legionista

Oby nie powstała. Powiedzmy szczerze, tylko The Longest Journey było gra dobrą i wyjątkową.
Była to historia piękna wciągająca, ekscytująca i pełna. I każda kontynuacja będzie to tylko psuła.
Dreamfall była gra średnią, która tylko wprowadziła dużo zamętu do całej historii i nic pożytecznego,
psując tylko dobre wspomnienia po pierwszej cześć. Bardzo wielka szkoda. Na pewne jak wyjdzie kolejna cześć to w nią zagram, ale bardzo się obawiam ze tylko zepsuje to reszty całą serie.

12.02.2012 13:33
odpowiedz
zanonimizowany5018
15
Legend

Ja podpisują się pod tym dekadenckim postem. The Longest Journey winno się skończyć w 2000 roku. Na co komu było robić niby sequel tej znakomitej gry? O co w ogóle chodzi?

12.02.2012 13:38
Goozys[DEA]
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Jeżeli Dreamfall Chapters będzie zadośćuczynieniem za niskich lotów The Longest Journey: Dreamfall, to może poświęcę tej grze jakąś chwilkę.

12.02.2012 14:09
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Dreamfall wymiatało. Było inne niż TLJ, ale wcale nie gorsze. Mnie historia niesamowicie pochłonęła w obu produkcjach.
Przygodówka to teraz gatunek niszowy, a Dreamfall do tanich nie należało. Nie dziwię się wcale, że kontynuację porzucili, bo ciężko w dzisiejszych czasach wyżyć z wysokobudżetowych przygodówek.
Nawet jak będą to kontynuować to podejrzewam, że "po kosztach".

12.02.2012 14:38
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
158
Cthulhu

Dla mnie Dreamfall to jedna z najlepszych przygodówek w jakie grałem, ze świetną fabułą i klimatem. Do tego jako jedna z niewielu gier w tym gatunku, miała bezpośrednie sterowanie postacią i interfejs przystosowany do pada.

Nie mogę doczekać się pierwszych konkretów na temat kolejnej części, ale teraz kibicuję Ragnarowi i spółce przy The Secret World - na tą grę czekam już prawie 5 lat :)

12.02.2012 15:15
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Dreamfall średni? Dla mnie Dreamfall to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały. I zostawiła za wiele niedokończonych wątków, by tak to zostawić.
Nie podoba mi się natomiast to, co twórcy robią z tym wspaniałym uniwersum. Od paru lat buc, który stoi za serią zwodzi fanów mówiąc, że kontynuacja kiedyś powstanie.

12.02.2012 23:03
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

@keeveek
Buc? A nie czasem ignorant? Zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego, że gry to przede wszystkim biznes? Wiesz, że biznes musi przynosić pieniądze? Przygodówki są w totalnym dole i robienie gier wysokobudżetowych w tym gatunku to jedno z bardziej ryzykownych posunięć w branży.
Ostatnio była głośna akcja na Kickstarterze nie bez powodu - dwóch legendarnych twórców przygodówek nie mogło się doprosić o śmiesznie mały budżet od producenta. Sytuacja Dreamfalla w ogóle nie dziwi i nikt z twórców nie jest winien. To rynek jest temu winny.

13.02.2012 09:09
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Bucem jest dlatego, że zamiast powiedzieć "niestety, nie stać nas na wysokobudżetową przygodówkę" , to mami fanów już o kilku lat tym, że kontynuacja kiedyś powstanie.

13.02.2012 11:10
Matekso
odpowiedz
Matekso
96
Generał

III nie będzie, będą zapewne zapowidane chaptery, czy tam sezony. Oby nie w takim 3D jak to było w Dreamfall i oby była to April nie Zoe - chociaż obie kobitki obok stajni microids'a- sokal ,white bird's p. wypadają cudnie np ( Kate, Mcpherson, Malkia, czy kilka kobitek z Sinking Island) super bohaterki ever.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze