Serial internetowy w świecie Dragon Age - Karolus - 16 lutego 2011

Serial internetowy w świecie Dragon Age

Z oficjalnej strony Dragon Age II można się dowiedzieć, że szykuje się całkowicie nowa forma promocji gry. Będzie to serial internetowy o tytule Dragon Age: Redemption. Jego twórcą i zarazem pierwszoplanową postacią jest Felicia Day (znana między innymi z mini serialu The Guild). Serial ma mieć 6 odcinków. Fabuła będzie się kręcić wokół elfiej zabójczyni - Tallis, której kolejnym celem zostanie niebezpieczny mag. Aby serial był jeszcze bardziej zbliżony do gry, znajdzie się w nim miejsce dla całej erpegowej drużyny, starającej się przywrócić pokój i ład mrocznemu uniwersum Dragon Age.

Po pierwszych zdjęciach i informacjach wydaje mi się, że wybitnego dzieła się nie doczekamy, ale nie chcę zbyt dużo wymagać od serialu internetowego. Na pewno cieszy zapał najbardziej zaangażowanej w projekt osoby - Pani Day. Wydaje się być prawdziwą fanką gier, która rzeczywiście cieszy się z możliwości przeniesienia realiów jednej z nich na filmową taśmę (przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z tego co pisze). W produkcję zaangażowało się także kilka innych znanych osób, między innymi Peter Winther (zastępca producenta w Dniu Niepodległości) i John Bartley (odpowiada za zdjęcia do serialu Zagubieni).

Machina promocyjna drugiej części Dragon Age ruszyła pełną parą. Osobiście najbardziej interesuje mnie demo, które ukaże się za kilka dni (liczę, że rozwieje moje wątpliwości co do jakości gry), ale na serial również chętnie poczekam. Przyznaję, że jestem ciekawy jak wyjdzie. Obaw mam sporo, ale trzymam kciuki za to, żeby okazał się przyzwoity i dał fanom DA trochę dodatkowej rozrywki.  

Karolus
16 lutego 2011 - 01:29
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.02.2011 03:04
Dahman
18
Chorąży

Day jest niewatpliwie utalentowana, ale podniecanie sie jej uroda uznaje za objaw, z ktorym jak najszybciej nalezy sie udac do specjalisty. Niemniej, ten stroj elfki, bardzo wdzieczny.

16.02.2011 07:44
Radanos
😊
odpowiedz
Radanos
96
Szczęść Boże

Na demo czekam, ale na mini serial? Raczej nie.

16.02.2011 10:25
odpowiedz
kenaz
32
Centurion

@Dahman: że niby Felicia Day nie może sie podobać?:) piękna nie jest, ale ma coś w sobie co dodaje jej urody (mimika? zachowanie? nie wiem sam) i po obejrzeniu The Guild bardzo mi sie spodobała. miło na nią patrzeć.

17.02.2011 13:25
James_007
odpowiedz
James_007
174
Septimus

cenie ją za Dr. Horrible Sing-Along Blog i czekam na kolejne prace