Piguła #12 - nieobiektywny bilans tygodnia (6-12.11) - Olek - 13 listopada 2010

Piguła #12 - nieobiektywny bilans tygodnia (6-12.11)

Kolejny tydzień za nami. Wbrew zapowiedziom III wojna światowa nie wybuchła, a gra Music Master: Chopin nie trafiła na sklepowe półki. Doczekaliśmy się za to pierwszej edycji „największej imprezy gamingowej w Polsce”, startu usługi Xbox Live w naszym kraju oraz premiery gwiazdkowego hitu, jakim z dużą dozą pewności już teraz określić można Call of Duty: Black Ops. Nudno nie było!

1 500 000 funtów – za taką kwotę korporacja K2 Networknabyła prawa do gry APB: All Points Bulletin. Wygląda to na interes życia, bo produkcja tego tytułu pochłonęła około 100 mln dolarów. Nowy właściciel prawdopodobnie udostępni grę za darmo, więc na brak graczy raczej nie powinien narzekać.

Szczecin GameShow

Ponad 12 tysięcy ludzi odwiedziło w sobotę i niedzielę halę wystawienniczą Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Organizatorzy Szczecin GameShow 2010 nie mogli wymarzyć sobie lepszego wyniku. Impreza nie była idealna, ale z uwagi na „debiut” wybaczyć można jej niedociągnięcia. Za rok nie będzie już tak pobłażliwie!

Xbox

Po latach oczekiwań usługa Xbox Live dotarła nad Wisłę. Radość przyćmiewa nieco fakt, że nie obyło się bez problemów technicznych. Ale jak mawiał jeden z premierów „mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna”, więc czekamy, co Microsoft pokaże. Na plus zaliczyć trzeba też europejską premierę kontrolera Kinect , który sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Call of Duty: Black Ops

Bobby Kotick i spółka znów mają żniwobranie. Gra Call of Duty: Black Ops pobiła rekord sprzedaży w pierwszym dniu, ustanowiony rok wcześniej przez poprzednią odsłonę serii. Z kolei studio Treyarch udowodniło sobie i innym, że nawet jeśli nie słynie z innowacyjnych produkcji, to przynajmniej potrafi tworzyć bestselery.

Gdybym zrobił taką grę jak Ico, umarłbym szczęśliwy” - komplement Petera Molyneux pod adresem Fumito Uedy oraz Kenji Kaido, czyli duetu odpowiedzialnego za grę Ico.

Two Worlds II

Gra krakowskiego studia Reality Pump zbiera znakomite recenzje w branżowych mediach i deklasuje takich konkurentów jak Arcania: Gothic 4 czy Fable 3. Co robi więc na minusie? Niestety, solidnie zapracował na niego polski wydawca – CD Projekt, który nie potrafił przygotować edycji kolekcjonerskiej dla rodzimych graczy. Bo co, za biedni jesteśmy? A może nie zasłużyliśmy?

Stargate Worlds

Jeżeli ktoś wiązał jeszcze jakiekolwiek nadzieje z projektem gry MMORPG w uniwersum Gwiezdnych Wrót to pora je pogrzebać. Co prawda deweloper – studio Cheyenne Mountain - odzyskał prawa do niedokończonego dzieła, ale w tym czasie zdążyła wygasnąć umowa z wytwórnią Metro Goldwyn Mayer. Szanse na wydanie Stargate Worlds są więc bliskie zera .

Harmonix

Twórcy serii Rock Band okazują się balastem dla koncernu Viacom. Słaba sprzedaż trzeciej części gry przyspieszyła decyzję o wystawieniu studia na sprzedaż . Problem w tym, że zainteresowanych kupnem nierentownego dewelopera jak na razie nie widać, a strata wciąż rośnie i nieubłaganie zbliża się do poziomu 300 milionów dolarów.

Fidel Castro - od pół wieku sprawuje dyktaturę na Kubie i mimo że jest to nie w smak kolejnym prezydentom USA, do tej pory nie powiodła się żadna z przeszło 600 odnotowanych prób pozbawienia go życia. To, co nie udało się kolejnym pokoleniom agentów CIA, zdołały osiągnąć firmy Treyarch oraz Activision. Za ich sprawą żywot kubańskiego wodza codziennie kończą tysiące graczy, w tym nawet jego rodacy. A wszystko za sprawą jednej z misji w grze Call of Duty: Black Ops.

Olek
13 listopada 2010 - 17:21