Piguła #12 - nieobiektywny bilans tygodnia (6-12.11) - Olek - 13 listopada 2010

Piguła #12 - nieobiektywny bilans tygodnia (6-12.11)

Kolejny tydzień za nami. Wbrew zapowiedziom III wojna światowa nie wybuchła, a gra Music Master: Chopin nie trafiła na sklepowe półki. Doczekaliśmy się za to pierwszej edycji „największej imprezy gamingowej w Polsce”, startu usługi Xbox Live w naszym kraju oraz premiery gwiazdkowego hitu, jakim z dużą dozą pewności już teraz określić można Call of Duty: Black Ops. Nudno nie było!

1 500 000 funtów – za taką kwotę korporacja K2 Networknabyła prawa do gry APB: All Points Bulletin. Wygląda to na interes życia, bo produkcja tego tytułu pochłonęła około 100 mln dolarów. Nowy właściciel prawdopodobnie udostępni grę za darmo, więc na brak graczy raczej nie powinien narzekać.

Szczecin GameShow

Ponad 12 tysięcy ludzi odwiedziło w sobotę i niedzielę halę wystawienniczą Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Organizatorzy Szczecin GameShow 2010 nie mogli wymarzyć sobie lepszego wyniku. Impreza nie była idealna, ale z uwagi na „debiut” wybaczyć można jej niedociągnięcia. Za rok nie będzie już tak pobłażliwie!

Xbox

Po latach oczekiwań usługa Xbox Live dotarła nad Wisłę. Radość przyćmiewa nieco fakt, że nie obyło się bez problemów technicznych. Ale jak mawiał jeden z premierów „mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna”, więc czekamy, co Microsoft pokaże. Na plus zaliczyć trzeba też europejską premierę kontrolera Kinect , który sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Call of Duty: Black Ops

Bobby Kotick i spółka znów mają żniwobranie. Gra Call of Duty: Black Ops pobiła rekord sprzedaży w pierwszym dniu, ustanowiony rok wcześniej przez poprzednią odsłonę serii. Z kolei studio Treyarch udowodniło sobie i innym, że nawet jeśli nie słynie z innowacyjnych produkcji, to przynajmniej potrafi tworzyć bestselery.

Gdybym zrobił taką grę jak Ico, umarłbym szczęśliwy” - komplement Petera Molyneux pod adresem Fumito Uedy oraz Kenji Kaido, czyli duetu odpowiedzialnego za grę Ico.

Two Worlds II

Gra krakowskiego studia Reality Pump zbiera znakomite recenzje w branżowych mediach i deklasuje takich konkurentów jak Arcania: Gothic 4 czy Fable 3. Co robi więc na minusie? Niestety, solidnie zapracował na niego polski wydawca – CD Projekt, który nie potrafił przygotować edycji kolekcjonerskiej dla rodzimych graczy. Bo co, za biedni jesteśmy? A może nie zasłużyliśmy?

Stargate Worlds

Jeżeli ktoś wiązał jeszcze jakiekolwiek nadzieje z projektem gry MMORPG w uniwersum Gwiezdnych Wrót to pora je pogrzebać. Co prawda deweloper – studio Cheyenne Mountain - odzyskał prawa do niedokończonego dzieła, ale w tym czasie zdążyła wygasnąć umowa z wytwórnią Metro Goldwyn Mayer. Szanse na wydanie Stargate Worlds są więc bliskie zera .

Harmonix

Twórcy serii Rock Band okazują się balastem dla koncernu Viacom. Słaba sprzedaż trzeciej części gry przyspieszyła decyzję o wystawieniu studia na sprzedaż . Problem w tym, że zainteresowanych kupnem nierentownego dewelopera jak na razie nie widać, a strata wciąż rośnie i nieubłaganie zbliża się do poziomu 300 milionów dolarów.

Fidel Castro - od pół wieku sprawuje dyktaturę na Kubie i mimo że jest to nie w smak kolejnym prezydentom USA, do tej pory nie powiodła się żadna z przeszło 600 odnotowanych prób pozbawienia go życia. To, co nie udało się kolejnym pokoleniom agentów CIA, zdołały osiągnąć firmy Treyarch oraz Activision. Za ich sprawą żywot kubańskiego wodza codziennie kończą tysiące graczy, w tym nawet jego rodacy. A wszystko za sprawą jednej z misji w grze Call of Duty: Black Ops.

Olek
13 listopada 2010 - 17:21

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.11.2010 18:57
przemas478
przemas478
102
Senator

Świetny bilans, wszystko się zgadza i jest jak najbardziej na miejscu. A mi się zachciało śmiać jak czytałem o Castro xD

13.11.2010 19:46
Harry M
odpowiedz
Harry M
142
Master czaszka

Castro te best!!!

13.11.2010 20:01
Rock Alone
👍
odpowiedz
Rock Alone
40
Konsul

Uwaga <spoiler> z tym Castro, to nie do końca tak było </spoiler> :-]

13.11.2010 20:15
li_s
odpowiedz
li_s
20
Konsul

K2 Network rzeczywiście ubiło interes życia, ale mam nadzieje że dzięki temu będę mógł przetestować darmowego APB :)

13.11.2010 22:17
odpowiedz
zanonimizowany750202
0
Pretorianin

jak byscie znali chociaż 1% histori to byscie wiedzieli ze

Fidel Castro juz niejest prezydentem

panował do 2008 roku teraz jest jego młodszy brat

Raul Castro

13.11.2010 22:37
Radanos
odpowiedz
Radanos
90
Tytanowy Janusz

A ja przesunąłbym "Assassin's Creed: Brotherhood" z "Zabawa w Dżungli"...

13.11.2010 22:40
Fantasta_13
odpowiedz
Fantasta_13
47
Pretorianin

AsasynX ---> Rozumiem, że Ty znasz 1 % historii. Mistrzu, opowiedz Nam o Niej. Chyba, że nie jesteśmy godni.

14.11.2010 02:10
Radanos
odpowiedz
Radanos
90
Tytanowy Janusz

Chciałem tylko sprawdzić czy to co pisze AsasynX jest prawdą, a wyszło na to, że przeczytałem całego Fidela Castro, jego brata Raula, "Projekt Mangusta" i Ernesto Guevara. Tak to już jest jak zasiadam do Wikipedii...

14.11.2010 17:26
ole.k
odpowiedz
ole.k
40
Pretorianin

Trochę źle się wyraziłem, choć nigdzie nie napisałem, że Fidel Castro wciąż jest prezydentem.
Z tego co wiem sprawuje jednak nadal kierownictwo nad partią komunistyczną na wyspie, a że jest to praktycznie jedyna legalna partia w tym kraju... to resztę sobie dopowiedzcie. Poza tym nie czarujmy się... władza Raula ogranicza się do tego, na co starszy brat pozwala.

14.11.2010 19:50
Radanos
odpowiedz
Radanos
90
Tytanowy Janusz

Ale jest ciężko chory, więc zdaje mi się, że za bardzo nie jest w stanie rządzić państwem.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze