Dragon Age II: Klasy #1 Wojownik - ROJO - 19 lutego 2011

Dragon Age II: Klasy #1 Wojownik

Miecz ociekający krwią, przegrzany maną kostur, łuk zmęczony odpalaniem tysięcy strzał. Kogo wybiorę? Kim będę głosił prawdę? Jaką profesją rozpocznę przygodę? Ach, ten odwieczny dylemat …

Kochani. Jako, że w kwestii Guild Wars 2 na razie cicho jeśli chodzi o nowe profesje, postanowiłem przybliżyć nam te, które wyważą nasze ekrany już niedługo. Pora wziąć pod lupę klasy, jakie będą nam dane do wyboru w nadciągającej krwawymi krokami grze Dragon Age II. Dokładne opisy, rodzaje dostępnego uzbrojenia, drzewka umiejętności oraz galerie obrazujące daną profesję. W porównaniu z najnowszymi Gildsami, podróż będzie krótsza, bo opiewająca na 3, zasadniczo różniące się od siebie klasy. Postarałem się zebrać dla Was jak najwięcej informacji. Zestawienie otworzy profesja miłująca się w brutalnym face to face. Cios w łeb, krew w pysk. Poznajcie Warriora i zadeklarujcie się w ankiecie. Zapraszam!

Zarys ogólny

Warrior to klasa o najlepszych warunkach fizycznych. Wielbiciel wszystkiego co ostre, wielkie i solidne. Umiejętnie łączy brutalną siłę z wysoką wytrzymałością. Swoim krwistym wachlarzem ataków specjalnych, stara sie skupić na sobie uwagę wroga, podczas gdy inni kompani wspierają go magią defensywną, lub raczą oponentów - atakami z dystansu.

Uzbrojenie

Kwesta zasadnicza przy zdecydowaniu się na Warriora, to wybór uzbrojenia jakim smarować będzie juchą otoczenie. Osoby ukierunkowane na tankowską defensywę, uśmiechnąć się powinni do kombinacji broni jednoręcznej (miecz, topór, maczuga) z tarczą. Zapewni im to dodatkową obronę w formie ściany drewna lub stali, która odgrodzi nas/naszych kompanów od hord bestii. Nie raz, pomoże również powstrzymać ich szarżę. Z kolei Wojownikom lubującym się w bezpardonowej ofensywie, niewątpliwie pomoże oręż pokroju dwuręcznych wielkich mieczy lub młotów. Jak łatwo się domyśleć, opcja pierwsza zapewni nam bonusy do obrony, podczas gdy druga - do ataku. Proste i klarowne. Krew wybredna nie jest. Z przyjemnością zagości na każdym typie oręża :) Nie jesteśmy jednak w takim stopniu ograniczeni używanym uzbrojeniem jak ostatnio. Różne ataki specjalne będziemy mogli wykonać tą samą kategorią broni. Te same kombinacje wykonamy dwuręcznym toporem, co np. jednoręcznym mieczem. Wszystko będzie kwestią naszych upodobań. Wojownik to jedyna klasa, która będzie w stanie skupić na sobie uwagę wszystkich bestii w pobliżu, odciążając tym samym postacie o innych profesjach. Da im więc czas, na wyprowadzenie osłabiającego ataku dystansowego lub pomocnego czaru leczniczego lub ofensywnego.

Specjalizacje

Rozbójnik (Reaver)

Życie to podstawa. Umiejętność jego kradzieży to moc. Nie tylko mroczne pomioty pokroju Krwawych Magów o tym wiedzą. Wojownicy-Rozbójnicy:), dzięki umiejętnemu zarządzaniu energią, również potrafią coś w kwestii życia i śmierci powiedzieć. Poświęcą część swojej energii życiowej na rzecz potężniejszych ataków, lub wyssają ją z wybranej bestii - uzupełniając własną. Śmierdzi Wam Nekromantą? Mi też :) Mówiąc krótko, im Rozbójnicy są bliżsi własnej śmierci - tym łatwiej fundują ją innym.

Templariusz (Templar)

Intensywny trening, rygorystyczne nabożeństwa, wierność ślubom i zasadom. Najbardziej "uduchowiona magicznie" specjalizacja. Nastawiona i skoncentrowana na eliminację wrogich magów. Tacy są właśnie Templariusze. Doskonale operują energią magiczną (raniąc wroga, zdejmując klątwy, sprzedając aury), samymi będąc na nią w pewnym stopniu odpornymi. Nie znoszą herezji, upatrując w magii finezji.

Berserker (Berserker)

Szał, furia, moce piekielne i ofensywa w najczystszym wydaniu. Obrona i własne bezpieczeństwo spadają na dalszy plan. Priorytetem jest zadanie jak największych obrażeń, w najbardziej brutalny sposób. Wściekłość, ryzyko, siła fizyczna. Nie oznacza to jednak brak dyscypliny, czy koncentracji. Berserkerzy potrafią znaleźć równowagę pomiędzy całkowitym zaangażowaniem, a zgubnym heroizmem. Kontrolują tempo walki, wyznaczając standardy, którym żadna bestia nie podoła.

Umiejętności

Tu wchodzi Greenpeace i drzewka! Och, jak my je lubimy! Wiemy co odblokujemy, gdy coś konkretnego wybierzemy. Fundament ścieżki rozwoju i najprzyjemniejszy erpegowy element. Dość gadania! Weźmy się za drzewka siania! Otrzymamy dokładnie sześć możliwych dróg. Którą obierzemy? Jaką rozbudujemy? Jakie wymaksujemy? Co przypasi wybranemu orężu i stylowi walki? Zobaczmy co mamy.

Mistrz Walki (Battlemaster)

Gdy Battlemaster będzie walczył solo, stanie się skuteczną maszyną do zabijania - nie do powstrzymania. Gdy zdecyduje się grać drużynowo, zapewni swym kompanom rozmaite bonusy podnoszące ich statystyki. Jak widzimy - będą odpowiednie okrzyki! Mile widziana specjalizacja: Rozbójnik/Berserker. 

Obrońca (Defender)

Obrońcy cechować sie będą nieprzeciętną przeżywalnością. Przyjmą na klatę każdy cios wyprowadzony w jego lub kumpli - kierunku. Mile widziana specjalizacja: Templariusz. 

Dwuręczny (Two-Handed)

Wybór doskonały dla graczy preferujących specjalne ataki obszarowe. Jeden zamach - pada wielu słabszych lub jeden mocny. Bonus do ataku, minus do obrony. Mile widziana specjalizacja: Berserker. 

Strażnik (Vanguard)

Złoty środek pomiędzy ofensywą, a defensywą. Strażnicy najlepiej potrafią balansować na tej granicy. Uniwersalni, lecz w niczym ostatecznie najlepsi. Łączą brutalną siłę z efektowną finezją. Mile widziana specjalizacja: Rozbójnik/Templariusz/Berserker. 

Wojenny Podżegacz (Warmonger)

Mistrzowie fundowania przeróżnych negatywnych statusów. Krwawieniem, ogłuszeniem, spowolnieniem, czy zatruciem - uraczą każdego pomiota (,a przynajmniej krąży taka plota). Warmonger efektywnie osłabi wroga, nim ten - zdąży się zbliżyć i cokolwiek powiedzieć. Mile widziana specjalizacja: Rozbójnik/Berserker. 

Broń i Tarcza (Weapon and Shield)

Wypisz, wymaluj - Tankuń jak ta lala. Chodząca twierdza, mur nie do obalenia. Powstrzyma, powali każdego. Tylko ta ścieżka pozwoli nam zamienić tarczę w liczącą sią na placu boju broń. Mile widziana specjalizacja: Templariusz.

Historia pewnej zbroi, czyli najpierw był Dragon Age: Początek, potem Mass Effect 2, potem Dead Space 2, potem Dragon Age II, potem...

Jak widzicie, profesja Wojownika zaoferuje nam cały wachlarz mocarnych umiejętności i ciekawych ataków specjalnych. System aranżacji i kreacji ścieżek rozwoju naszego Warriora będzie solidny i rozbudowany. Boli i zastanawia mnie tylko brak możliwości dual-wieldingu tą klasą. Opcję tę otrzyma inna profesja. No cóż, szkoda. Nie będę tym razem oburęczną górą żelastwa. Każdy miłośnik spotkań bliskiego kontaktu powinien jednak znaleźć coś dla siebie. Klasa ta otworzy furtkę rozmaitym kombinacjom i eksperymentom. Rozbójnik-Mistrz Walki, Berserker-Dwuręczny, czy Templairusz-Obrońca? Będzie kim slasherować dragony. Jedno jest pewne. Będzie się działo, a mięcho latało! 

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Dragon Age II: Klasy

#1 Wojownik

#2 Mag

#3 Łotr

ROJO
19 lutego 2011 - 11:18

Wiesz już, że na bank wybierzesz Warriora?

TAK! Nie widzę innej opcji! Chcę poczuć krew w ustach z bliska! 43,2 %

Nie. Wybiorę inną klasę. 30,6 %

Jeszcze nie wiem. Potestuję, obadam, potem dokonam wyboru. 20,8 %

Nie mam zdania. W DA2 grać nie zamierzam. Wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 5,5 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.02.2011 02:14
@Assassin@
odpowiedz
@[email protected]
31
Konsul

[27] Mnie się nawet podoba wygląd głównego bohatera.

21.02.2011 08:23
Vader274
odpowiedz
Vader274
45
Generał

http://dragonage.bioware.com/da2/world/

Raczej to nie pomoże ci w wyborze ale tu są chyba wszyscy towarzysze. Według mnie brakuje tu jakiegos porzadnego tanka.

21.02.2011 09:15
ROJO.
😒
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu
Image

Fakt, lista ewentualnych towarzyszy ewidentnie zmusza do wyboru Warriora z bronią dwuręczną lub Łotra z łukiem - reszta jest obficie obsadzona. A takiego warriorka dual-wielderka miałem --->

21.02.2011 10:56
Vader274
odpowiedz
Vader274
45
Generał

ROJO - miałem identyczną zbrojkę, dokładnie z takim teamem chodziłem i nawet takie specializacje ( masz chyba templariusza i berserkera tak ? )

21.02.2011 11:13
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu
Image

Dokładnie tak, ostatecznie zakończyłem zabawę z takim stuffem:

21.02.2011 11:47
Vader274
odpowiedz
Vader274
45
Generał

Co to jest za miecz ten pierwszy od góry ? Ja skończyłem gre z całym setem z tego z czego ty masz tutaj chełm. Już nie pamiętam jak się nazywał.

21.02.2011 12:11
Dym14
odpowiedz
Dym14
109
Senator

O której to demo ? Sprawdzałem już dziś o 00:30, ~10 i nic. Niemiaszki już mają :(

ROJO->Fajnie się czyta, szczególnie że mam podobne odczucia. Kiedy następna część :P ?

21.02.2011 13:08
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu

Vader274 - ta klinga to Czujność, a hełm to Hełm Wartownika

Dym14 - Dzięki, cieszę się. Jeśli chodzi o następną cześć artykułu, to zależy kiedy pojawią sie nowe informacje na temat następnej klasy.Nna głównej DA2 wylistowany jest na razie tylko Warrior. Niewiadomo kto będzie następny.

21.02.2011 13:44
Vader274
👍
odpowiedz
Vader274
45
Generał

Dym14 - a czy my przypadkiem nie mamy demka dostać dopiero 22 lutego czyli jutro ?

ROJO - nie spotkałem takiej broni. A set miałem właśnie cały wartownika :)

21.02.2011 14:13
ROJO.
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu

Fakt, demo ma być 22 lutego - nie dzisiaj.
Vader - nie wiem, czy przypadkiem ten mieczyk nie pochodzi z DLC Warden's Keep lub z dodatku The Awakening.

21.02.2011 15:29
@Assassin@
odpowiedz
@[email protected]
31
Konsul
Wideo

[31] Dzięki za przesłanie linka. Chciałbym się dowiedzieć tez, jakie wy klasy macie zamiar wybrać w następnej odsłonie gry Dragon Age.

http://www.youtube.com/watch?v=C7FkkhtRtTU&playnext=1&list=PL251455BB211E44AF

21.02.2011 15:58
Vader274
odpowiedz
Vader274
45
Generał

Ja będę grał warriorem lub łotrzykiem. Najprawdopodobniej najpierw przejde gre jako wojownik a potem jako łotrzyk :)

21.02.2011 16:22
ROJO.
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu

Jeszcze nie wiem. Potestuję, obadam, potem dokonam wyboru. Miał być Warrior, ale przez brak dual-wieldingu chyba będzie Łotr.

21.02.2011 18:03
odpowiedz
jabolPL
5
Legionista
Image

Ja popierdzielałam 5 razy człowiekiem wojownikiem mężczyzną, ostało mi się tylko parę screenów z ostatniej rozgrywki. Coż powiedzieć, koksiarski gościu z niego był, teraz już gram po całości z modami i zbrojami od użytkowników nexusa, bo jaki jest sens przechodzenia tego samego w kółko bez żadnych nowości. Zabrakło tylko am run ognia dla mieczyków. Robiłam z niego władcę piekieł :P
I jak tu się człowiekowi ma przykro nie robić, że w DA2 nie będzie można wojownikiem ucinać łbów dwie rękami?
Dodam jeszcze, że z postaci z dwójki zajebisty jest Fenris. Jak nie lubię tych małych przydupasów elfów, tak on prezentuje się ekstra, nie to co ten pedziowaty Zevran :)

24.02.2011 15:49
@Assassin@
odpowiedz
@[email protected]
31
Konsul

Po zagraniu demonstracyjnej wersji gry Dragon Age II, zdecydowałem się na wybranie klasy "Łotrzyk" taki sam który jest nam prezentowany w demo DAII. A waszym zdaniem, która z możliwych nam klas w wy wersji demonstracyjnej Dragon Age II zrobiła na wasz największe wrażenie?

24.02.2011 15:58
Vader274
👍
odpowiedz
Vader274
45
Generał

Ja nie rozstrygnąłem jeszcze. Warrior prezentuje się jak dla mnie nie ziemsko. Te uderzenia, czuć w nich moc :) Zwłaszcza w tym takim wirku jakby. Natomiast łotrzyk to czysta finezja i piekło w jednym :D Zwłaszcza te ostrza co ma się w na samiutkim poczatku przez chwile zrobily na mnie wrazenie. Piękno samo w sobie :)

24.02.2011 17:38
ROJO.
😍
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu

Mam dylemat - Łotr dual-wielder (masakra i poezja w jednym) lub Warrior (broń jednoręczna i tarcza) - świetnie dźga mieczem i wali pawężem. Miód dla oczu.

24.02.2011 17:41
@Assassin@
👍
odpowiedz
@[email protected]
31
Konsul

Ja polecam Łotr dual-wielder

24.02.2011 23:43
@Assassin@
odpowiedz
@[email protected]
31
Konsul

...

27.02.2011 20:25
Stitch001
👍
odpowiedz
Stitch001
167
Witcher

Jak ktoś nie próbował, to zagrajcie sobie łotrzykiem ale z łukiem... i dajcie się zaatakować wręcz... zobaczycie coś ciekawego (mówię oczywiście o demie)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze