KILLHOUSE - Elektroniczny System Wspierania Gier (ESWG) - ROJO - 11 maja 2012

KILLHOUSE - Elektroniczny System Wspierania Gier (ESWG)

Dwa tygodnie temu pisałem o bardzo ciekawych pomysłach i inicjatywach (planowanych oraz już wdrożonych) połączenia światów gier komputerowych z aktywnością sportową jaką jest zabawa w Paintball (Counter-Strike i Team Fortress 2 + Paintball?). Pora na kolejny interesujący patent skomputeryzowania "smarowania się farbą". Mecze "na wymianę Splatów" doczekały się bowiem elektronicznego systemu wspierania gier pod kryptonimem "Killhouse". I to właśnie o nim sobie dzisiaj porozmawiamy. Zapraszam.

Pomysłodawca projektu (Polak, bo to polski projekt) wraz z dziewczyną tworzy od roku 2010 coś, co śmiało można nazwać zestawem pomysłów zaczerpniętych z gier video w paintballowej oprawie. Całe przedsięwzięcie dzieli sie dokładnie na trzy podstawowe elementy/etapy. Przyjrzyjmy się im.

Pole, czyli areny gier

Projekt pola powstał na bazie inspiracji popularnymi mapkami z gier. Na pierwszy strzał poszła "Strike" z Call of Duty: Modern Warfare 2. W kolejce czeka kilka innych, podobno doskonale znanych sieciowym wyjadaczom. Wszystkie jednak łączy jedno: rzetelne przeniesienie i wierne oddanie najważniejszych cech danej mapy. W końcu o to chodzi. Paintballowy gracz ma czuć się "jak u siebie w domu". Ma mieć wrażenie, że w czymś takim już kiedyś uczestniczył. Gamingowe pole paintballowe ma więc prowokować sytuacje typu: "Ha! Ciekawe czy zaraz będzie to co w MW2? Wiem, że tam powinna być rampa, a potem podwyższenie z rzędem beczek. Ja pierdziele! JEST!". Samo to brzmi już ciekawie. To trochę jak stworzyć w środowisku gry za pomocą edytora poziomów lub specjalnego moda etap odzwierciedlający realny obiekt (np. szkołę lub całe miasto - Second Life?)

Scenariusze, czyli tryby gry

Sam Paintball posiada masę swoich własnych pomysłów na zabawę i aranżację potyczek. "Killhouse" ma ambicję wymyślenia czegoś unikatowego. Sięgnięto więc ponownie do świata gier komputerowych. Zaowocowało to opracowaniem trybów inspirowanych takimi seriami gier jak Battlefield (Conquest - CQ), Znajdź i Zniszcz oraz Sztab (Call of Duty), Team Deathmatch - TDM (obie). Cała magia ma jednak tkwić w użyciu tego, o czym mówi ostatnia część składowa projektu, czyli...

Elektroniczny System Wspierania Gier (ESWG)

Jest to zestaw połączonych ze sobą siecią radiową skomplikowanych urządzeń elektrycznych, pozwalających przeprowadzać wyżej wymienione tryby. W jego skład wchodzą:

- Bomba w specjalnej walizeczce (oczywiście nieprawdziwa:)

- Flagi w formie charakterystycznych słupów

- tak zwane Bramki Kar

+ masa innej elektroniki, integrującej i urozmaicającej wymienione elementy

Każde z urządzeń posiada przyciski w technologii pojemnościowej (uzbrajanie, przejmowanie, logowanie). System wylicza statystyki graczy, którzy każdorazowo logując się do systemu poprzez urządzenia za pomocą kart RFID (ang. Radio-frequency identification), zbierają swoje indywidualne statystyki (punkty doświadczenia oraz faktor - ilość trafień). Wszystko w formie przyjemnych wizualnie przedmiotów (dynamit, okablowanie, panel) z intuicyjnym sterowaniem (włączniki z obrazkiem bomby, klucza, łapki, koniczynki) oraz charakterystycznymi dźwiękami (sygnał przejmowania flagi, detonacji bomby, itp.) Mówiąc krótko: rozbudowa interaktywności, ułatwienie immersji oraz urozmaicenie zabawy o nowe technologie i rozwiązania znane z gier komputerowych. Podkręcenie emocji, gdzie aktywacja lub rozbrojenie bomby może być ciekawym doznaniem. Zwłaszcza gdy na głową latać będą kulki nabite farbą, a nie wirtualny ołów.

It's a fuckin' BOMB!!!

Pamiętam jak na wielu turniejach gdzie głównym trybem było zdobywanie flag, korzystało się ze starego dobrego kijka owiniętego szmatą i petardy sygnalizującej przejęcie wzgórza. Kombinowało się. Teraz wszystko ulega modernizacji. Paintball, który miał być odskocznią od komputera, zaczyna coraz bardziej przypominać grę elektroniczną. Czy to źle? Póki dalej biegamy na świeżym powietrzu, to nie widzę problemu. Ciekawe jest jednak to, że opisany dzisiaj system może śmiało konkurować z urządzeniami pokroju Wii, Move czy Kinect (mimo, że nigdy nie miał takich ambicji). Projekt "Killhouse" to kolejny poważny krok w stronę scalenia rzeczywistości z wirtualnością. Film "Gamer". Anyone?

Więcej informacji:

Strona główna

Filmy na serwisie YouTube

Na temat:  

Sporty przyszłości: "Paintball, czyli krok dalej w FPS-ach"

"Gadżety na farbę"

"Granie na speedzie"

"Paintball to nie zabijanie! Nie dla wszystkich..."

"D-Day in USA"

"Paintball na żywo + komputerowa gra sieciowa = fenomenalna machinima!"

SpatPackTV - pierwsza polska telewizja o Paintballu

P.S. Jeśli podoba Ci się moja działalność, subskrybuj mój kanał na serwisie YouTube (Światy uRoJoNe) oraz "Polub" ROJA klikając na łapę po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

ROJO
11 maja 2012 - 12:02
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.05.2012 12:51
Night_Wolf
Night_Wolf
33
Centurion

Super inicjatywa. Z chęcią zagrałbym w tego typu "odmianę" (nie wiem czy można tak to nazwać) paintballa. Można znaleźć coś tego typu w Polsce? :P

11.05.2012 13:07
ROJO.
odpowiedz
ROJO.
148
Magia Kontrastu

Tak, to polski projekt - obadaj link strony głównej:)

11.05.2012 16:13
odpowiedz
Thentherei
1
Junior

To jest dopiero mordor, a nie jakiś tam Kinect, czy PSmove (im kniect user).
Pragnąłbym jednaże przemówić na tym forum w zupełnie innym celu. Jak pewnie zauważyłeś Mistrzu, wiele twoich padawanów jest... Jakby to powiedzieć za młodzi, aby obiektywnie mogli np zadawać pytania tak zwane [P].
Wielokrotnie próbowałem się jakoś wybić, jednakże duża część twoich widzów (oczywiście nie mam nic przeciwko nie letnim, sam mam 15 lat) woli podnosić kciuka przy komentarzach typu, ''golisz sobie dupe'', albo ''jestes ''prawiczkiem''; Strasznie mnie to wkurwia, może nawet czasami taki komentarz jest śmieszny, natomiast na pewno nie jest na tz poziomie. Do czego zmierzam, zmierzam, zmierzam do tego iż moglibyśmy wstawiać [P] na forach, o ktorych owe ''dzieci'' nie maja pojecia, np. tu. Oczywiscie nadal istnialy by pytania pod filmikiem, jednak byłyby one, że się tak wyrażę Prymitywne :D. Mistrzu Powiedz, co o tym sądzisz. Fap Fap Modelinowy Approved :D

11.05.2012 16:15
odpowiedz
Thentherei
1
Junior

Za wszelkie błedy ortograficzne, tudzież językowe przpraszam, nienawidze gramatyki

11.05.2012 16:17
odpowiedz
Thentherei
1
Junior

^^ up, zapomniałem przeczytac przed dodaniem xD

11.05.2012 21:34
odpowiedz
grzesiu951
1
Junior

Chciałem zwrócić uwagę na błąd (chyba że tak miało być) na samym końcu widnieje zdanie "Projekt "Killhoude" jest to kolejny poważny..." Czy nie czasem zamiast "Killhoude" miało być "Killhouse"?
A co do samego tematu wspaniała pomysł aby coś z tego wyszło a nie spaliło na panewce (że tak ujmę ;P)

11.05.2012 21:57
MAJOT14
odpowiedz
MAJOT14
90
Racing doge

Niech będzie Kaspijska Granica jako paintball. O w dupę aż ślinka cieknie.

12.05.2012 10:22
odpowiedz
czabii
1
Junior

Witam. Jako pomysłodawca projektu chciałbym powiedzieć, że pomysł już się realizuje i już od czerwca będzie można pograć. Szczegóły są dostępne na FB, TY i stronie www.all-house.com.pl.
Pozdrawiam

18.05.2012 11:12
odpowiedz
TheRoll
1
Junior

Rojo z pełnym uszanowaniem Twojej jak, że zapewne wielkiej miłości do Paintballu. Chciałbym przypomnieć, że aby jeszcze bardziej urzeczywistnić naszą, jakże wyborną rozrywkę. Markery można by było zamienić na repliki broni palnej. Chodzi mi tu rzecz jasna o airsoft. Jeżeli jest Ci on znany to wiesz, że w takiej sytuacji mógłbyś zamienić marker na Twój ulubiony M249 SAW. Do tego oczywiści dokupić różnorakie dodatki np. latarkę, hologram czy choćby rękojeść w celu zwiększenia stabilności broni w Twoich dłoniach. Sam osobiście posiadam repliki AK-47, M4, MP5 SD i Glock-a. Jako, że mieszkam w Poznaniu nie miałem okazji grać na terenie oddającym realia map z gier. Chociaż myślę, że było by to coś naprawdę niesamowitego przenieść się w miejsce, które wcześniej widziałem tylko na ekranie monitora. Łącznie z tak dokładnym odwzorowaniem bardzo ważnych szczegółów.

03.12.2012 22:51
odpowiedz
NiZZy_
15
Chorąży

Rojo, powiedz no, ten projekt jest realizowany w POLSCE, aale gdzie dokładnie będzie można zagrać?
W sumie nie biorę udziału w paintballu co tydzień, zagrałem raptem kilka razy, w sieciówki też mało gram, aale chętnie bym spróbował gdyby to było gdzieś w rozsądnym miejscu na terenie Śląska.

Przy okazji, czy mógłbyś mi pomóc z małym problemem, mianowicie z ludologią, kompletnie nie wiem, jak znaleźć jakieś książki, chodzi o naukową literaturę, na ten temat, mogę liczyć na twe wsparcie?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze