Ratujmy Feza - g40st - 17 marca 2011

Ratujmy Feza

Zajmując się grami, nie ma nic fajniejszego niż odkrywanie perełek. Jasne, przyjemnie jest wiedzieć, że jutro, za tydzień, za miesiąc czy za pół roku zasiądziemy do wspaniałej gry przygotowywanej za wielkie pieniądze przez duży zespół produkcyny, ale czasem ci mniejsi, wcale nie mają mniej do powiedzenia. Na przykład taki Phil Fish, od kilku lat przygotowujący grę Fez

Fez miał trafić na XBLA już dobry rok temu. Obsuwa jednak jest straszna i prawdopodobnie stanie się to dopiero w tym roku. Prawdopodobnie, bo nigdy nic nie wiadomo, niemniej jednak na tegorocznym PAX East można było w końcu poważniej przyjrzeć się propozycji studia Polytron. W rozwinięciu znajdziecie filmik z rozgrywki która po części nawiązuje do znakomitego Paper Mario, zabaw z perspektywą w echochrome, a otoczka przygodowa to wypisz wymaluj Dizzy. Przynajmniej takie mam wrażenie, bo oczywiście Fez to przede wszystkim gra logiczna z fajnym pomysłem, utrzymana we wczesnych 16-bitowych klimatach. Odnotowałem ten tytuł z jeszcze jednego powodu. W encyklopedii GOL-a jakieś dzieci okropnie zaniżyły oczekiwania wobec gry rozumując zapewne, że jeżeli coś nie wygląda jak Crysis, to musi być do dupy. Zrozumienie tego haniebnego (że polecę klasykiem) czynu zajmie im pewnie kilka ładnych lat, ale już teraz osoby, którym nieobojętny jest los takich właśnie perełek proszone są o kliknięcie gdzie trzeba. W imię przyzwoitości i dobrej zabawy.

g40st
17 marca 2011 - 09:45

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.03.2011 11:09
Kono.86
Kono.86
27
Pretorianin

Już dobrych kilka miesięcy temu widziałem zwiastun tego tytułu. I trzeba przyznać, że łechta on niesamowicie moje growe preferencje, które lubują się we wszelakich połączeniach zręcznościówki i gry logicznej (vide genialny Braid, czy Portal).
Design bardzo przypomina Cave Story aka Doukutsu Monogatari. Nie wiem czy to jawna insporacja czy może czegoś nie wiem :)

17.03.2011 11:45
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
150
Cthulhu

Dopiero parę dni temu zobaczyłem trailer gry i mnie urzekł. Oby jednak wyszła w tym roku.

17.03.2011 13:31
hedasw
odpowiedz
hedasw
106
Generał

tvgry.plRedakcja

Świetna gra i chyba nowy trend w gierkach indie - zabawy wymiarami.

17.03.2011 23:12
xyp
odpowiedz
xyp
7
Legionista

Nie mam stażu spodziewanego do tej gry, a i tak strasznie się nakręciłem...