Gra muzyka #5 - Mortal Kombat Minecraft Crysis 2 Heavy Rain - UV - 17 marca 2011

Gra muzyka #5 - Mortal Kombat, Minecraft, Crysis 2, Heavy Rain

Gra muzyka to zbiór wiadomości dotyczących muzyki z gier komputerowych, które z różnych względów nie doczekały się większego artykułu na łamach mojego bloga. Cykl ukazuje się raz w tygodniu, a w dzisiejszym odcinku przeczytacie między innymi o kompromitującej wpadce Ubisoftu z soundtrackiem do Assassin's Creed: Brotherhood, sukcesie ścieżki dźwiękowej z Minecrafta i udziale zespołu Sonic Mayhem w pracach nad nową grą z serii Mortal Kombat.

Kompromitująca wpadka Ubisoftu

Niezłą wtopę zaliczył przed kilkoma dniami koncern Ubisoft. Jeden z użytkowników serwisu Reddit odkrył, że soundtrack, który dołączany jest do gry Assassin’s Creed: Brotherhood w wersji Digital Deluxe, został skonwertowany do formatu mp3 bezpośrednio z pirackiego ripu. Ktokolwiek odpowiadał za przygotowanie ścieżki dźwiękowej do tego wydania, zapomniał usunąć z tagów kompromitującego firmę komentarza, a to właśnie on świadczy o tym, że pliki zostały stworzone na bazie nielegalnego albumu. Niech to będzie dobra nauczka na przyszłość – jak się okazuje, piracić też trzeba umieć! 

Sonic Mayhem w Mortal Kombat

Sascha Dikiciyan pochwalił się w czwartek na swoim Twitterze, że wspólnie z Crisem Velasco wziął udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do najnowszej gry z serii Mortal Kombat. Na razie nie wiadomo jak duży wkład w ów soundtrack ma duet znany pod nazwą Sonic Mayhem. Głównym kompozytorem powracającego do korzeni mordobicia jest oczywiście Dan Forden – autor muzyki do poprzednich odsłon cyklu.

Soundtrack do Minecrafta sprzedaje się dobrze

Na brak zainteresowania ze strony miłośników elektronicznej rozrywki nie może narzekać Daniel Rosenfeld, muzyk ukrywający się pod pseudonimem C418. Jego soundtrack do gry Minecraft, który trafił do sprzedaży 4 marca, sprzedał się już w nakładzie 5900 kopii. Płyty można posłuchać za pośrednictwem serwisu Bandcamp – istnieje również opcja kupienia całego albumu za 4 dolary. Krążek dostępny jest również w ofercie Amazonu oraz w sklepie iTunes, ale jak twierdzi główny zainteresowany – jego cena jest zbyt wysoka i lepiej nabyć go taniej bezpośrednio od twórcy.

Zimmer w Crysis 2 oficjalnie

Koncern Electronic Arts wydał zaskakujące oświadczenie prasowe, które w całości poświęcono drugiej odsłonie cyklu Crysis. Czytamy w nim, że swoje trzy grosze do najnowszej strzelaniny firmy Crytek dorzucił – usiądźcie koniecznie, bo to nazwisko zwali Was z nóg – Hans Zimmer! Autor muzyki do takich filmów jak Incepcja i Mroczny Rycerz pomógł opracować „intensywną i dramatyczną” ścieżkę dźwiękową gry. Niestety Elektronicy nie podali jak duży udział w soundtracku ma niemiecki kompozytor, możemy się jedynie domyślać, że pełni on równie istotną funkcję, co pozostali kompozytorzy: Borislav Slavov i Tillman Sillescu.

A tak na poważnie: miło że wreszcie Electronic Arts potwierdza to, o czym od dawna doskonale wiadomo. Udział Zimmera w soundtracku do drugiego Crysisa jest co prawda skromny, ale skomponowany przez niego utwór tytułowy robi wrażenie. Można go posłuchać poniżej.

BAFTA: Najlepszy soundtrack jest w Heavy Rain 

Tradycyjnie w marcu Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) przyznała nagrody dla najlepszych gier komputerowych poprzedniego roku. W najbardziej interesującej nas kategorii – najlepsza muzyka oryginalna – zwyciężył soundtrack do Heavy Rain, który okazał się lepszy niż Fable III, Alan Wake, Mass Effect 2, 007: Blood Stone i Super Mario Galaxy 2. Z niewiadomych względów Brytyjczycy nie wzięli pod uwagę Red Dead Redemption, co jest… dziwne. W innej ciekawej kategorii – najlepsze użycie dźwięku – w pokonanym polu konkurentów pozostawił Battlefield: Bad Company 2.

UV
17 marca 2011 - 06:38
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.03.2011 10:33
zanonimizowany639270
31
Generał

Właśnie przesłuchuję ścieżkę dźwiękową Heavy Rain'a ... i muszę się zgodzić z nagrodą ;). W grę nie grałem ale soundtrack jest bardzo filmowy naprawdę świetna robota.

19.03.2011 10:47
eXtreme86
odpowiedz
eXtreme86
92
F1F4N

Red Dead Redemption zabrakło z tego względu, że BAFTA przyjmuje nominacje gier od samych twórców, a nie robi tego samodzielnie. Rockstar nie zgłosił kandydatury RDR stąd brak tej gry.

19.03.2011 11:28
U.V. Impaler
odpowiedz
U.V. Impaler
190
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

No widzisz. Dobrze wiedzieć. :)

19.03.2011 11:57
Mepha
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Hr ma świetny soundtrack

19.03.2011 19:12
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
84
Silence of the LAMs

Sonic Mayhem w MK znaczy że OST będzie zacny.
A z tą muzyką z AC to szkoda słów. Cracki kradną i muzykę też, oj ubi....

21.03.2011 15:29
InF'ernaL
odpowiedz
InF'ernaL
46
Konsul

Heavy Rain ma po prostu ściężkę dzwiękową nie z tej ziemi. To jest właśnie coś niesamowitego, że można śmiało słuchać muzyki z gry nie grając w nią, jądać pociągiem, autobusem czy samochodem.

22.03.2011 21:00
Nerka
👍
odpowiedz
Nerka
118
Generał

Hmm nie wiem czemu ale ten kawałek z Crisisa 2 pasował by mi do jakiego RPG fantasy albo do Mass Effect 3.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze