Inon Zur we Władcy Pierścieni - UV - 16 kwietnia 2011

Inon Zur we Władcy Pierścieni

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła wczoraj personalia artysty, który przygotował ścieżkę dźwiękową do nowej produkcji z serii Władca Pierścieni, zatytułowanej Wojna na północy. Wybór amerykańskiego koncernu padł na Inona Zura – jednego z najbardziej znanych kompozytorów muzyki do gier komputerowych.

Sesja%20nagraniowa%20w%20Abbey%20Road%20Studios
Sesja nagraniowa w Abbey Road Studios

Izraelczyk najwyraźniej nie lubi marnować czasu, bo za nowy projekt zabrał się tuż po zakończeniu prac nad drugą odsłoną cyklu Dragon Age. Soundtrack do nowej gry zapowiada się naprawdę imponująco, bo skomponowane przez muzyka partie odtworzyła składająca się z ponad 70 osób orkiestra symfoniczna. W nagraniach wziął również udział chór dziecięcy The Pinewood Singers – ten sam, który mogliśmy wcześniej usłyszeć w Fable i Fable II. Wisienką na torcie jest informacja, że nagrań dokonano w legendarnym londyńskim studiu Abbey Road.

Inon Zur to weteran branży elektronicznej rozrywki. W kilkunastoletniej karierze przygotował oprawę muzyczną do ponad czterdziestu gier, a od kilku dobrych lat czyta się o nim wyłącznie w kontekście tytułów z górnej półki. Dowody? Proszę bardzo: Crysis, Fallout 3, Dragon Age: Origins, Fallout: New Vegas – to zaledwie kilka produkcji, w których kompozytor z Izraela pokazał próbkę swego talentu. Jak na tym tle zaprezentuje się Wojna na północy? Przekonamy się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

UV
16 kwietnia 2011 - 16:49