Rzuć Linę #26 - sztuka grafika komiks i... - fsm - 12 czerwca 2011

Rzuć Linę #26 - sztuka, grafika, komiks i...

W sam raz na niedzielne popołudnie - zestaw linków prowadzących do obrazków przeróżnych. Bo tak jakoś się złożyło, że teraz mam dla Was (prawie) tylko obrazki. Jest komiks, są działania artystyczne i uśmiech historii. No i jak zwykle, jest też coś jeszcze.

Rok 2000 w 1910

Czyli obrazek, na którym ktoś zebrał grafiki prezentujące wyobrażenia żyjących ponad 100 lat temu ludzi na temat (wówczas niemal mitycznego) roku 2000. Zabawny kawałek historii wyraźnie pokazujący jak bardzo nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co czeka nas na przełomie kolejnych stuleci.

Krwawy strzał

Komiks o tym, co się dzieje, gdy zostajesz postrzelony we współczesnej grze FPS. Szeroko się uśmiechnąłem, a może i nawet wydobyło się ze mnie lekkie "ha".

Aperture - przekrój

Geniusz ostatniej gry Valve dał początek niezliczonej ilości prac maści wszelakiej. Tym razem komuś zechciało się stworzyć bardzo dogłębny przekrój przez fantastycznie rozbudowaną placówkę firmy Aperture. Oczywiście rzecz jest bardzo solidnym spoilerem, więc jeśli przygoda z Portalem 2 jest jeszcze przed Tobą - nie klikaj tutaj!

Half-Life: Vending Machine

Pozostańmy przy Valve przez chwilkę. Oto mrożące krew w żyłach alternatywne spojrzenie na pierwszą część sagi HL. Strach się bać, ot co.

Sztuka plażowa

Nudzi się facet, no. Ale jeśli z nudy wynikają takie kreacje, to chciałbym się umieć nudzić w ten sposób. Na stronie Jima Denevana można oczywiście obejrzeć całą masę innych zachwycających piaskowych tworów.

Sztuka uliczna

Podobno z Berlina. Szkoda, że takie małe te fotki...

Dorkly Bits - SCV strajkują

I chyba trudno im się dziwić...

fsm
12 czerwca 2011 - 14:09

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.06.2011 14:31
kwiść
kwiść
117
Generał

GRYOnline.plRedakcja

Świetny zestaw dzisiaj zapodałeś ;)

PS. SCV nie MCV ;p
PS2. Większość z tych przewidywań z 1910 roku jednak się sprawdziła ;) Mamy przcież rolki, videkonferencje, audiobooki ^^

12.06.2011 14:35
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
140
Magia Kontrastu

Jak zwykle: Buhahahahahahahaha. Ten cykl ma się nie skończyć! Słyszysz kocie?!? :)

12.06.2011 15:10
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
99
Generał
Wideo

Ja dorzucam coś od siebie. Znalazłem ten filmik wczoraj, nie dość że mnie strasznie rozbawił to jeszcze chciałbym żeby opowiadał historie opartą na faktach.

http://www.youtube.com/watch?v=_BMgegut3UM&feature=player_embedded

12.06.2011 15:45
kwiść
odpowiedz
kwiść
117
Generał

GRYOnline.plRedakcja

@Scott P.
Mega filmik :P

12.06.2011 17:03
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
208
fsm

GRYOnline.plTeam

Raczej, że SCV. Nawet napisane jest na pasku tytułowym filmu :) Poprawione.
Cykl się ni skończy, no worries - chyba, że w necie przestaną się pojawiać nowe rzeczy :P
A zwiastun filmu o Dżordżu niczego sobie.

12.06.2011 17:12
kluha666
😁
odpowiedz
kluha666
137
See you space cowboy

Komiks mnie rozwalił :D

12.06.2011 17:35
Harry M
odpowiedz
Harry M
141
Master czaszka

Zgadzam się z ROJEM -ten cykl ma się nigdy nie kończyć ;P. Bo nie dość, ze się można pośmiać to jeszcze można pooglądać super rzeczy np. ten art z Portal 2 :).

13.06.2011 01:22
👍
odpowiedz
zanonimizowany641653
43
Generał

Pierwszy obrazek strasznie intrygujący.

19.06.2011 10:21
👍
odpowiedz
zanonimizowany777435
34
Senator

Ten cykl ma się nie skończyć! Słyszysz kocie?!? :)

Popieram całkowicie :)

Nie wiem jak się ma sytuacja z innymi czytelnikami , ale mnie ten cykl czy rozwala , czy też zachwyca parktycznie na każdym kroku. :) Co odcinek dostajemy porcję intrygujących ciekawostek i dziwactw nie tylko ze świata gamingu , ale i też tego realnego również. To fajne , że po prostu nie muszę przmierzać internetu w poszukiwaniu materiałów tego typu w świadomości , że FSM uraczy nas nimi w kolejnym odcinku "Rzuć linę" :)

Tym razem najbardziej zafascynowały mnie gdybania ludzi z przełomu XIX /XX wieku na temat przyszłości rasy ludzkiej. Przyznam szczerze , że niektóre pomysły są dosyć trafne i jakby nie było i w tamtych czasach mieli dużo wyobraźni. Mi po obejrzeniu galerii nasuwa się jedno skojarzenie: Steampunk. :)

Drugim niemniej zadziwiającym że tak powiem dziełem jest przekrój laboratoriów Aparature Science. Gość musiał nieźle poobserwować cały kompleks , aby stworzyć szkic , rysunek , który choć trochę by do świata gry nawiązywał. Mnie podoba się zarówno kreska , jak i ogólne wykonanie. Brawo!

Na trzecim miejscu w moim zestawieniu uplasował się materiał dotyczący sztuki plażowej...

Nudzi się facet, no

Nie ma , co ukrywać. Gość musi mieć zarówno masę wolnego czasu , jaki i niemałych chęci , ponieważ stworzenie czegoś takiego zapewne takim Walk in the Park to nie jest...
W każdym razie gościowi należą się niemałe oklaski , gdyż efekt końcowy jego prac jest naprawdę powalający.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze