Znani reżyserzy i ich mniej znane dzieła - eJay - 23 czerwca 2011

Znani reżyserzy i ich mniej znane dzieła

Poza kręceniem filmów znani reżyserzy otrzymują często zlecenia na reklamy, krótkometrażówki i inne szmery-bajery, które często przenikają anonimowo do sieci. Bardzo lubię oglądać skondensowane w kilku minutach (a nawet kilkunastu sekundach) ciekawe pomysły i dopieszczone wizuale. Pozwoliłem sobie zebrać kilka ciekawych projektów, do których wracam raz na jakiś czas.

Na start coś obłędnie seksownego, czyli prezentacja marki Victoria's Secret. Twórcą tej reklamy jest Michael Bay.

Bay nie tylko nakręcił opowiastkę o dużych robotach zmieniających się w samochody. Maczał paluszki także przy kampanii promocyjnej Chevroleta. Czy te klip czegoś wam nie przypomina?

I jeszcze dwie reklamy Baya - zabawne spojrzenie na Mercedesa oraz konsekwencje założenia tej samej marki dżinsów co płeć piękna.

W reklamach spełnia się również autor The Social Network, Se7en oraz Fight Club - David Fincher. Jego dzieła są klimatyczne, posiadają duszę i przesłanie. Geniusz artystyczny.

Warto również przyjrzeć się produkcjom Michaela Manna (m.in. Gorączka, Wrogowie Publiczni) - niepodrabialny styl to mało powiedziane, rzadko który reżyser decyduje się kręcić za pomocą kamery cyfrowej.

A może wolicie reklamę detergentów autorstwa Roba Zombie?

Choć reżyser ostatniego Trona - Joseph Kosinski - też wykazuje pewną wrażliwość twórczą...

A na koniec bonusik w postaci Martini Ranch - "Reach", czyli 7-minutowego klipu Jamesa Camerona, który jest tak klimaciarski, że aż strach oglądać do końca;)

eJay
23 czerwca 2011 - 11:30