Programy o grach: Gówna Świata czyli testy nienajlepszego sprzętu... - Antares - 31 lipca 2011

Programy o grach: Gówna Świata, czyli testy nienajlepszego sprzętu...

W drugim odcinku cyklu, którego ideą jest przybliżenie Wam różnych mniej lub bardziej znanych postaci, publikujących w sieci materiały wideo na temat gier, przyjrzymy się twórcy mało znanemu, lecz obdarzonemu mocą unikalnego poczucia humoru. Z pewnością natknęliście się kiedyś na Pegasusa, czyli podróbkę japońskiego Famicoma, którego odpowiednikiem na zachodzie był Nintendo Entertainment System, stworzoną przez naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Większość z nas wiąże z tym sprzętem bardzo ciepłe wspomnienia, zachowane w pamięci z dopiskiem „pikseloza z sercem i klimatem”. Co jednak zrobić, jeśli w dobie rozdzielczości HD na rynku wciąż sprzedawane są konsole będące imitacją wspomnianego Pegasusa? Określenie podróbka podróbki brzmi dość zabawnie i taki jest właśnie program „Gówna Świata,” w którym niestrudzony Matzieq testuje te wspaniałe cuda rodem z Chin.

Przedstawiając sylwetkę autora programu powinienem zabłysnąć wiedzą z zakresu jego biografii, lecz w przypadku Maćka, którego imię można wywnioskować po nazwie konta na YouTube, o żadnej epickiej historii powstawania programu mówić nie można. Z informacji zawartych na kanale, w samych filmach oraz z komentarzy pod nimi można wywnioskować, że autor lubi rosyjski zespół Apust, znany na zachodzie jako Aria, interesuje się figurkowymi grami bitewnymi i jest miłośnikiem konsol ośmiobitowych i szesnastobitowych. Program „Gówna Świata” nie jest nagrany w rozdzielczościach HD, nie posiada żadnych animowanych przerywników ani wprowadzenia. Niemniej jednak to w jaki sposób Matzieq opisuje recenzowane przez siebie urządzenia powoduje, że co jakiś czas wracam do tych nagrać pomimo, że znam je praktycznie na pamięć. Do działalności autora można przyczepić się tylko pod jednym względem- po nagraniu trzech odcinków program został zawieszony pomimo nieprzerwanych próśb i ponagleń fanów, które wciąż pojawiają się na kanale.

Zatem drogi autorze, jeśli czytasz ten wpis wiedz, że dołączam się do milionów skandujących hasło „rób nowe gówna”, jakkolwiek dziwnie by ono nie brzmiało...

Wam natomiast proponuję zapoznanie się z wszystkimi trzema odcinkami „Gówien Świata” podzielonymi łącznie na sześć części:

Konsola ngame:

Pierwszy odcinek programu został poświęcony podróbce Nintendo Wii, która to swojego czasu dość często pojawiała się na allegro, budząc mój niesmak swoją obecnością w wynikach za każdym razem, gdy sprawdzałem jak utrzymują się ceny platformy wielkiego N. „Niezorientowany człowiek szuka Wii i trafia na coś takiego, a absurdalnie niska cena kusi”- myślałem i miałem nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś, komu będzie się chciało wyjawić w sieci prawdę na temat urządzenia. Program „Gówna Świata” wychodzi na przeciw temu problemowi:

Jednostka centralna oraz „wspaniałe dodatki” umieszczone w pudełku to nic, wobec rozgrywki, której przebieg możecie zobaczyć w części drugiej nagrania:

 

BS-500AS „Terminator”

Mój ulubiony odcinek programu, w którym omawiany sprzęt straszy już samą nazwą. Terminator, tak jak ngame również swojego czasu pojawiał się często na allegro, sprzedawany w zawrotnie wysokiej cenie oscylującej w granicach 30-40 zł. Co ciekawe, Matzieq odnalazł w czasie recenzji pewne atuty tego urządzenia.

W powyższym fragmencie zdecydowanie zarządziła długość kabli wszystkich akcesoriów do konsoli. Widać, że zmyślny producent miał wszystko wyliczone by wyszło maksymalnie ekonomicznie. Następnie warto się przyjrzeć „stu kwardyliardom kombinacji tych samych gierek” które umieszczono na dołączonym w zestawie kartridżu.

A na koniec podsumowanie:

Finger Sticks do Game Boy Advance

Ostatni odcinek programu oznaczony tajemniczym numerem 4 pomimo, że na kanale umieszczono jedynie materiały, które umieściłem we wpisie powyżej. Tym razem niestrudzony Matzieq recenzuje relikt poprzedniej generacji konsol przenośnych, czyli „wspaniałe” peryferia do Game Boy Advance. Jeśli pamiętacie dziwactwa pokroju lup z podświetlaczem i lampki „lightworm”, którymi wielu graczy decydowało się szpecić swój sprzęt, to wiedzcie, że Finger Sticks od firmy Manta przebijają je pod każdym względem. Oto recenzja kilku plastikowych odlewów sprzedawanych, jako akcesorium do GBA:

Zapraszam Was do dzielenia się wrażeniami na temat programu. Ja od dawna subskrybuję kanał autora w nadziei, że pewnego dnia pojawią się nowe odcinki.

W cyklu "Programy o grach" dotychczas opisałem:

Super Chranie Turbo Remix HD - prześmiewczy program o grach wideo autorstwa QAMa, który bezlitośnie obnaża kuriozalia zwiazane z branżą elektronicznej rozrywki. Dodatkowo w materiale omówiłem pierwszy odcinek "Metal Gear QAM", w którym autor podsumował zamieszanie wokół książki "Wybuchające Beczki" powstałe na YouTube.

Antares
31 lipca 2011 - 14:27