Dzisiaj ostatni raz kibicuję reprezentacji Polski - eJay - 10 sierpnia 2011

Dzisiaj ostatni raz kibicuję reprezentacji Polski

Cierpliwość moja się skończyła. Do dzisiaj tolerowałem wiele rzeczy - pijaństwo Wójcika, kolesiostwo Engela, buractwo Janasa, "international level" Beenhakkera (choć ten przynajmniej miał jakieś wyniki). To wszystko trawiłem, bo jako Polak mam chyba wzmożoną wytrzymałość na sytuacje kryzysowe w sporcie. Jednak Smuda i jego numery to co innego.

To nie burak, pijak, koleś. To klaun bez honoru, który zrobi wszystko by wyjść z grupy na Euro, zastosuje każdą metodę by uratować posadę. Dzisiaj tym rozwiązaniem ma być niejaki Eugen Polanski - pomocnik z Mainz, który ostatnio zgłosił akces do gry w reprezentacji Polski, chociaż w tym przypadku powinienem napisać "przypomniał sobie, że w czerwcu jest Euro, a Niemcy go nie chcą".

Ojgen (tak kazał siebie nazywać. Nie Eugen, ani nawet Gienek) rok temu zarzekał się, że czuje się Niemcem i że Polska jest fajna, ale tylko na pocztówkach, generalnie miał nasz kraj w dupie. Chciał grać w reprezentacji zachodnich sąsiadów - fajnie, że się określił, lepsza decyzja niż brak decyzji. Po średnim sezonie w Mainz jednak repreza go skreśliła z potencjalnych kandydatów, więc ten - nie boję się tego napisać - Volksdeutsch wkupił się w łaski Smudy. Euro piechotą nie chodzi, a raz na 4 lata trzeba w jakiejś imprezie poważnej zagrać. No i mamy Polanskiego (nie Polańskiego - tak sobie też zażyczył Ojgen) w reprezentacji Polski, faceta który pogadał z menadżerem i zdecydował się gdzieś zagrać, bo chciał się wybić. Z polskich barw i godła zrobiono zwykłą ścierkę, a z drużyny burdel. Reprezentacja stała się właśnie takim cyrkiem dla ludzi z zachodu - mamy Obraniaka, Matuszczyka, Boenischa, dojdzie do tego jeszcze Francuz Perquis i Kolumbijczyk Arboleda, który po Polsku potrafi powiedzieć tylko "uwaźaj, uwaźaj!". To ja już wolę Stefana z 2 piętra, niż Ojgena. Przynajmniej będzie to reprezentacja Polski, a nie Kadra Smudy.

Przeżyliśmy Olisadebe i Rogera, ale oni przynajmniej wydawali pieniądze w Polsce, podrywali polskie kobiety i gotowali polski żurek. Mentalnie w jakimś stopniu wkomponowali się w nasz folklor i nawet jeśli nie byli Polakami, to z naszymi obyczajami byli na "ty". A Ojgen? Facet wyjechał jako dzieciak, od młodego traktował Niemcy jak ojczyznę, zagrał nawet w juniorskich reprezentacjach U-16 i U-21 (łącznie kilkadziesiąt spotkań!), a dzisiaj go oświeciło "chcę grać dla Polski!".

O tym, że Smuda jest umoczony w korupcję skrzętnie się ukrywa. PZPN nie tyknie przecież selekcjonera przed tak ważną imprezą. Dlatego z dniem 10 sierpnia 2011 mam w dupie polską kadrę. Biletów na Euro nie zamierzam kupować. Dobranoc.

eJay
10 sierpnia 2011 - 20:36

Komentarze Czytelników (39)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.08.2011 22:23
promilus1
odpowiedz
promilus1
94
Człowiek z Księżyca

Ja już ambiwalentne uczucia miałem nie raz, gdy reprezentacja grała np. gdy prowadził chwilowo ją Majewski (w rzeczywistości szykowany na stałe), a wolałem by przyszedł zbawiciel z Poznania. Po Euro (które uratowało dupę działaczom PZPN-u) mam nadzieję, że ktoś się za tę hołotę weźmie, nawet kosztem wykluczenia na rok z rozgrywek międzynarodowych, bo tym nas lubią leśne dziadki straszyć.

10.08.2011 22:30
odpowiedz
DEFEDos
135
Generał

>>>eJay

popieram Cię !

Ale jest jeden plus w Naszej reprezentacji - zawsze stawiam pieniądze na drużynę przeciwną :] i dobrze na tym wychodzę.
Dlatego czekam na Euro z niecierpliwością bo wiem że znowu sporo zarobię.

>>>....A najgorsze będzie to, że w razie sukcesu ...

HAHAHA dowcip tygodnia

>>>...gdy Polska wyjdzie z grupy na Euro...

dosyć już tego bo padnę ze śmiechu

10.08.2011 22:31
odpowiedz
zanonimizowany645553
3
Senator

Z jednej strony zgadzam się z tym, że naturalizacja za wszelką cenę to głupota. Szczególnie mam na myśli Arboledę który nie jest z żadnej strony Polakiem i Meliksona który też nie jest nawet w połowie Polakiem(ojciec Żyd, matka Żydówka tyle, że mieszkała w Polsce i urodziła się chyba u nas), nie podoba mi się, że taki Obraniak który 2 czy 3 lata gra w naszej reprezentacji a słowa w naszym języku nie potrafi powiedzieć(Ojgen przynajmniej potrafi mówić po polsku lepiej niż Smuda a to już coś) ale jestem ciekaw komentarzy tyc oburzonych gdy Polska wyjdzie z grupy na Euro(w co szczerze wątpię ale hipotetycznie zakładam). Podejrzewam, że 85% marud zapomni o narzekaniach i będzie chwalił SMudę i "wkupionych" Niemców, Zydów, Francuzów i Marsjan..

Przykładowa reprezentacja Niemiec: Podolski, Trochowski, Klose, Borowski - Polacy, Ozil, Khedira - Turcy, Gomez - pewnie Meksykanin, Odonkor - w połowie Ghanijczyk, Boateng - Ghana i jakoś nie narzekają...

10.08.2011 22:47
CyberTron
odpowiedz
CyberTron
95
Imperator Wersalka

Prawda jest taka, że bez naturalizacji nie mamy szans na strzelenie gola na Euro. Mamy kopaczy. Drewno Lewandowski, który potrafi tylko ruszyć korzeniem i odegrać. Szklany Błaszczykowski, którego tylko młot zrobił by kapitanem. Oraz obronę, która nie wie w jakim składzie zagra w kolejnym spotkaniu. Nie mamy w kraju systemu szkolenia piłkarzy, inne kraje mają, dlatego ja nie mam nic przeciwko przyjmowaniu "obcokrajowców", skoro są po dobrej zagranicznej szkole piłkarstwa, która nie ogranicza się do "wybij, potem jakoś będzie". Nie możemy skompromitować się na imprezie u siebie. Nie wyjdziemy z grupy, ale trzeba coś, cokolwiek, pokazać.

10.08.2011 22:54
władca lemurów
odpowiedz
władca lemurów
53
Julian

Sorki, ale Arboleda mówi po polsku bardzo dobrze :) Także zarzut lekko nie na miejscu, choć z drugiej strony, ode mnie raczej nie dla niego w kadrze. Ale jak będzie tak będzie. Natomiast ojgen - paszoł won!

10.08.2011 22:54
odpowiedz
Karule
21
Generał

eJay, co Ty za głupoty pieprzysz? Wiesz co siedzi w głowie naszego nowego zawodnika? Powinniście wszyscy się cieszyć, że młody chłopak zdecydował się grać dla Polski. Ten "człowiek bez honoru" - Smuda jako pierwszy z naszych trenerów jeździ po europie i stara się odzyskać takich zawodników.

Jego poprzednikom ruszyć dupy się nie chciało, a dziś mielibyśmy w reprezentacji Podolskiego, który czuje się i jest Polakiem. Nigdy przed meczem nie śpiewa hymnu niemieckiego, co wiele osób w tamtym kraju mu wypomina. Kto wie, być może mielibyśmy też Klose...

Dodam jeszcze cytat Polańskiego: Media przekręcały moje słowa, gra dla Polski jest dla mnie wszystkim!

10.08.2011 22:55
odpowiedz
zanonimizowany645553
3
Senator

władca-->

Jak Arboleda mówi po polsku bardzo dobrze to Polanski jest Polakiem z krwi i kości bo on w porównaniu z Arboledą mówi genialnie...Lepiej niż Smuda i Zjebi Smolarek...

Media przekręcały moje słowa, gra dla Polski jest dla mnie wszystkim!

Taa...A pół roku temu - Nie czuję się związany z Polską, jestem Niemcem

10.08.2011 22:57
ganek
odpowiedz
ganek
117
Pyrlandia Reprezentant

Według mnie od Polańskiego lepszy jest np. Kaźmierczak.

10.08.2011 23:26
fazikjunior
odpowiedz
fazikjunior
140
eXtreme

Jezeli jakis obcokrajowiec jest lepszy od naszych i chce grac dla Polski to niech gra! Niemcy ilu maja prawdziwych Niemcow? A wyniki maja dobre, wiec moze Polska tez bedzie lepsza.

10.08.2011 23:28
odpowiedz
Lukxxx
178
Generał

A ja się nie do końca zgodzę.

Piłkę możemy mieć:
a) narodową, wtedy o takiego Polanskiego pretensji mieć nie można, bo ten jest w końcu polskiej narodowości czy komuś się podoba czy nie, Boenish w sumie też (Perquis ani tym bardziej Arboleda - NIE).
b) państwową, a taka w tej chwili obowiązuje(!). To wszyscy mogą grać. Inny problem, czy powinno do grania dopuszczać się osoby, które polski paszport uzyskały jako drugi - a w ogóle co to jest posiadać dwa paszporty? Głupota naszych czasów i "d***kracji", wyobrażacie sobie lennika dwóch królów?

11.08.2011 01:31
albz74
odpowiedz
albz74
115
Legend

eJay - nie dramatyzuj, Polański jest czy chcesz czy nie rdzennym Polakiem.
Jego motywy pozostaw w spokoju, skoro jest sporo lepszy od lanserów z naszej ligi, bez techniki, motoryki i rozumu.

11.08.2011 09:40
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Rozwala mnie to. Jeszcze kilka lat temu wszyscy jechali po Beenhakerze i mówili że "TYLKO SMUDA KUR....!!!!!" a dzisiaj jadą po smudzie jak po łysej kobyle.

A ja przypominam że nawet Michał Anioł w gównie nie wyrzeźbi. Nasi zawodnicy są na poziomie włoskiej ligi podwórkowej i trzeba się w końcu z tym pogodzić.

11.08.2011 09:47
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

micze, a bilety na euro można kupić nawet na 10 minut przed meczem. Nie trzeba być geniuszem by znaleźć konika, nawet na allegro.

11.08.2011 10:53
Coen55
odpowiedz
Coen55
51
Centurion

Jak zwykle wszyscy wiedzą wszystko najlepiej.
eJay- po pierwsze majewski i cywka nie są nawet podstawowymi piłkarzami w swoich klubach. Cywka nie zmieścił się nawet na ławce ostatnio. Po drugie polański mówi po polsku i to nawet bez akcentu czego olisadebe czy roger nie potrafią wcale. Skoro całe życie mieszkał w niemczech a mówi tak dobrze po polsku to chyba nasz kraj coś dla niego znaczy. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych.
Inna sprawa, że takie powołanie jest moim zdaniem niepotrzebne. Na tej pozycji mamy wielu piłkarzy na wysokim poziomie. Zamiast polańskiego powinien grać matuszczyk który potrafi również świetnie strzelić z dystansu i dryblować, a jest dużo młodszy. Warto byłoby też powołać borysiuka który jest również bardzo młody ale już doświadczony i gra ostatnio bardzo dobrze.

11.08.2011 11:02
PitbullHans
odpowiedz
PitbullHans
93
Legend

Niech w kadrze na Euro będzie nawet 23 czarnych Niemców z Turcji, mają wygrywać. Natomiast Smudę jak i cały PZPN powinni za jądra i na latarnię.

11.08.2011 15:10
😡
odpowiedz
poli838
16
Pretorianin

Ja mam dokładnie takie samo zdanie jak eJay Polański chce grać w naszej kadrze tylko po to żeby wystąpić na EURO a pózniej kopnie Smude i Reprezentacije polaski w dupe i odejdzie.

11.08.2011 15:12
odpowiedz
zanonimizowany645553
3
Senator

[35] Gdzie odejdzie?

Chciałem zauważyć, że taki Polański potrafi lepiej przekazać po polsku to co ma do powiedzenia niż ty swoim postem...

11.08.2011 15:21
eJay
odpowiedz
eJay
197
Quaritch

gameplay.pl

Coen55---->

po pierwsze majewski i cywka nie są nawet podstawowymi piłkarzami w swoich klubach. Cywka nie zmieścił się nawet na ławce ostatnio.

Cywka 31 meczów, 4 gole
Majewski 21 meczów, 2 gole

Cywka raczej gra w 1 składzie;) Majewski to zmiennik, aczkolwiek wolę ich niż Ojgena, tu nawet nie ma co dyskutować.

11.08.2011 16:08
kong123
odpowiedz
kong123
113
Legend

Dzisiaj ostatni raz kibicuję reprezentacji

A ja myślałem, że tak mniej więcej od 2002 roku nikt im już nie kibicuje.

Tak BTW to fajną kosiarkę ma na zdjęciu - orientuje się ktoś co to za model? Ile ma koni? ITP?

11.08.2011 17:38
odpowiedz
ozoq
59
Generał

Nie przekladam wygranej nad sklad druzyny. Gowno sie znam na pilce noznej ale to smutne dla mnie gdy patrze chocby na ta reprezentacje niemiec. Mozna i tak grac, ze nas beda reprezentowac etiopczycy a wyjsciowa jedenastka Kongo bedzie sie skladac z mongołów i meksykanów ale jaki wtedy wogole sens uzywania nazw panstw, machania flagami i spiewania hymnow na boiskach? multikulturowosc, znak czasow. nie kazdemu to odpowiada (i nie mam tu na mysli tak radykalnej wymowy jak u pewnego obywatela Norwegii) i jednak nie powinno sie robic z kadry burdelu a flagi papieru toaletowego. takie kupczenie zeby tylko wygrac... bez sensu. Obejrzalbym mecz niemcy vs wielka brytania, ale zamiast tego zobacze popisy kilku indywidualnosci z 3 kontynentow.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze