Ghana mistrzem filmowego plakatu - fsm - 30 sierpnia 2011

Ghana mistrzem filmowego plakatu

Rzecz kilka dni temu pojawiła się na Reddicie, więc oczywiście szybciorem wyhaczył ją również Wykop. Ale jeśli nie zaglądacie na żaden z tych serwisów, spieszę z wysokiej klasy materiałem wizualnym.

Plakaty filmowe to wdzięczny temat, źródło inspiracji, uśmiechu i przedwczesnego siwienia (w niektórych przypadkach). Galeria, którą znajdziecie w rozwinięciu wpisu, jest wszystkimi tymi rzeczami. Okazuje się, że w Ghanie funkcjonuje zjawisko wędrownego kina puszczającego spragnionemu filmów ludowi potwornej jakości nagrania hitów z USA i innych znanych produkcji. Projekcjom tym towarzyszą ręcznie tworzone plakaty. Obłędnie, fantastycznie, cudownie pokraczne plakaty. Część jest wzorowana na oryginałach, część to radosna twórczość malarzy z Ghany. Wszystkie zaś zasługują na uwagę. Mój ulubiony widzicie z boku, ale czekają na Was takie perełki jak Bloodspot 2 (tak, bez "r"), biały Morfeusz na plakacie Matriksa lub dwóch prześlicznych Tomów Cruise'ów z obydwu części Mission Impossible

Generalnie warto zajrzeć, a zestaw aż 70 tego typu inspirujących plakatów znajdziecie u źródła - na blogu Awesome Robo. Są fatalne, ale w jakiś sposób piękne, prawda? Zapraszam!

PS. Czy ktoś zna film The Fierce Ghost Eats Human Region? Chętnie obejrzę.

fsm
30 sierpnia 2011 - 10:07

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.08.2011 11:26
Scott P.
👍
Scott P.
97
Generał

Plakaty fajne chociaż w niektórych przypadkach artyści wybrali dziwne elementy do promocji filmu albo za bardzo popuścili wodze fantazji.
PS. Mała ciekawostka odnośnie tego plakatu który Ci się podoba to nie jest Terminator 2 Jamesa Camerona tylko Bruno Matteia. A film który Cię interesuje to Bloodrayne albo Wywiad z wampirem (stawiam na to drugie).

30.08.2011 11:43
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
205
fsm

GRYOnline.plTeam

Scott > Plakat tego dziwnego filmu sugeruje Wywiad z Wampirem (ten Tom Cruise nawet podobny), ale te dodatkowe elementy (i sam tytuł) każą w to wątpić :)

Co do Terminatora 2... Nie wiedziałem o tym nieoficjalnym sequelu :) http://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_II_%281990_film%29

30.08.2011 12:56
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
97
Generał

Nadal nie wiem jaki to film, ale znalazłem ciekawy artykuł który w skrócie odpowiada na pytanie dlaczego te plakaty tak wyglądają.

http://www.chicagojournal.com/News/04-21-2010/The_horror,_the_horror