Świat ocenia: Assassin's Creed Revelations - TommiK - 14 listopada 2011

Świat ocenia: Assassin's Creed Revelations

Serwisy gamingowe publikują pierwsze oceny nowej produkcji Ubisoftu - Assassin's Creed Revelations. Nie owijając w bawełnę i bez zbędnego trzymania w napięciu można powiedzieć, że nie stanowią one takiej rewelacji, jak byśmy chcieli, choć zdarzyło się kilka bardzo wysokich not.

Bolesna wydaje się ocena wystawiona przez serwis Eurogamer, który - przypomnijmy - poprzedniej części o podtytule Brotherhood dał ocenę 3 "oczka" wyższą. Tym razem opiniotwórcze źródło ograniczyło się do 7 punktów na 10 możliwych. W podsumowaniu wspomnianej recenzji pada stwierdzenie: "Gdzie Brotherhood podnosił dreszczyk bycia Ezio Auditore, tam Revelations od tego odchodzi. Ezio może wyglądać staro, ale tak naprawdę to seria zaczyna pokazywać swój wiek". Autor podkreśla, że autorzy chcieli dodać świeże pomysły do solidnej podstawy z poprzedniej części, lecz nie każda nowinka jest udana. Z kolei recenzent serwisu IGN określa Revelations jako najlepszą część serii, dodając, że gra odziedziczyła bardzo wiele cech po poprzedniczkach - mowa zarówno o zaletach, jak i wadach. Pada tam też stwierdzenie, że takie elementy jak odpowiednik tower defense w ogóle nie powinny się w grze znaleźć.


Średnia ocena Metacritic oscyluje obecnie w granicach 78-80 punktów na 100 możliwych. Przypominam, że wszystkie oceny dotyczą wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a średnia może zanotować wzrost po premierze wersji PC, opatrzonej przede wszystkim lepszą grafiką.
TommiK
14 listopada 2011 - 19:55