Za sześć dni dostaniemy muzykę ze świetnej gry Where is my Heart? - Hed - 5 grudnia 2011

Za sześć dni dostaniemy muzykę ze świetnej gry Where is my Heart?

Studio Die Gute Fabrik ogłosiło, że za sześć dni zostanie wypuszczona muzyka z gry Where is my Heart. Z tej okazji opublikowano przeuroczą animację retro oraz krótki kolaż dźwiękowy, który można ściągnąć ze strony duńskiego niezależnego dewelopera. Relaksującą kompozycję (szkoda, że tak krótką) warto zabrać do łóżka – dobry sen gwarantowany.

Aktualizacja: soundtrack będzie kosztował 7 euro i znajdziemy na nim 11 utworów.  

Where Is My Heart to oryginalna platformówka z klimatyczną oprawą, która pojawiła się w listopadzie (PSP/PS3). Nie było o niej głośno, bo mieliśmy na głowie większe premiery. W tym tygodniu zamierzam jednak poświęcić jej sporo miejsca na blogu.Twórcy gry inspirują się nietypowym wydarzeniem. Jakim? Tego dowiecie się po przerwie.

Poniżej znajdziecie zajawkę wywiadu z Die Gute Fabrik. Samą grą zainteresowałem się z dwóch powodów: robiła pozytywne wrażenie na obrazkach (wysmakowana stylistyka retro) i pojawiła się za darmo w PlayStation Plus. Ściągnąłem, zagrałem i stałem się fanem. Where Is My Heart wybija się nie tylko na tle minisów – to być może najlepszy debiut tego roku.

Twórcy Where Is My Heart wpadli na pomysł rozwinięcia gatunku platformówek w wyjątkowo intrygujący sposób. Poziomy w ich grze zostały poszatkowane na kadry i pomieszane – gracz musi więc dostosować się do nietypowej struktury świata. Produkcja zaskakuje też ładunkiem emocjonalnym. Co było inspiracją? Oddajmy głos Berniemu:

Where is my Heart nawiązuje luźno do pieszej wycieczki, jaką odbyłem z rodzicami pewnej niedzieli. Zgubiliśmy się w lesie i to spowodowało zaognienie się rodzinnych sprzeczek. W tamtym okresie nasza mała rodzina musiała zmierzyć się z czymś, czego domyślałem się od dawna: sekretnymi romansami ojca. Przez lata ojciec starał się ukryć to przede mną i matką.

Prawda, że to nietypowe źródło inspiracji dla małej, sympatycznej gry z PlayStation Network? Więcej o Where is my Heart napiszę na blogu w tym tygodniu. Zapraszam!

Hed
5 grudnia 2011 - 22:55

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.12.2011 22:49
Ambitny Łoś
Ambitny Łoś
150
Cthulhu

Jak długie jest Where Is My Heart? Może jednak się skuszę :)

07.12.2011 17:15
hedasw
odpowiedz
hedasw
106
Generał

tvgry.plRedakcja

Ambitny Łoś - niestety, dość krótkie: 2-4 godziny (w tyle przynajmniej bym celował). To jedna z nielicznych wad. Recenzję i inne materiały wrzucę jutro.