Chcesz Dark Souls na PC? Wydawca zachęca do podpisywania się pod petycją - TommiK - 7 stycznia 2012

Chcesz Dark Souls na PC? Wydawca zachęca do podpisywania się pod petycją

Już ponad 31 tysięcy podpisów zebrała internetowa inicjatywa mająca przekonać wydawcę hitu RPG ostatnich miesięcy - japońskiej gry Dark Souls - do wypuszczenia swojej produkcji na komputerach PC. Do zbierania głosów zachęca na oficjalnym forum przedstawiciel wydawcy, firmy Namco Bandai.

Inicjatywa pojawiła się w odpowiedzi na wątek na wspomnianym forum, w którym jeden z użytkowników zapytał o możliwość wydania Dark Souls na PC, dodając do tego argumenty uzmysławiające korzyści, jakie przyniosłoby to wszystkim zainteresowanym stronom, szczególnie popularność gatunku na tej platformie. Zaskakująca była odpowiedź shoupinou, jednego z moderatorów forum, zarazem przedstawiciela Namco Bandai:

Zawsze istnieją możliwości przeniesienia gier na PC, a dobra wiadomość jest taka, że Dark Souls to nie jest w 100% typowa gra konsolowa, więc konwersja jest możliwa.
Żeby doprowadzić to do skutku, musi być popyt. Ktoś zrobi skuteczną petycję?

Dalej jest jeszcze ciekawiej: na niedowierzający post innego użytkownika pada kolejna zachęta ze strony shoupinou:

Petycje są śmieszne tylko jeśli zbierają mało podpisów. Jeśli jednak zaangażuje się w to tysiąc(e) ludzi, to już co innego.
Petycje to nie jedyna droga, żeby zostać dostrzeżonym: facebook, komentarze na youtube, twitter to także wspaniałe narzędzia.
Osobiście uważam to za ciekawe życzenie, które warto wesprzeć.

To wystarczyło, żeby lawina ruszyła. W chwili publikacji tego tekstu pod petycją zebrano już 31 tysięcy sygnatur, a informacja o inicjatywie spotyka się z dużym entuzjazmem. Dla wydawcy jest to doskonałe (i darmowe) narzędzie zbadania zainteresowania, pomocne w podjęciu decyzji o ewentualnym przeniesieniu hitu From Software na komputery.

Wydanie tej produkcji na PC od dawna wydaje się logiczne, jeśli wziąć pod uwagę sukces, jaki na tej platformie od zarania dziejów odnoszą cRPG w klimatach fantasy. Gra mogłaby przy okazji powalczyć z The Elder Scrolls V: Skyrim, swoim głównym konkurentem, na kolejnej platformie. Sami programiści też nie mieliby aż tak wiele pracy przy porcie, zważywszy na dostępność gry na konsoli Microsoftu, podobnej w architekturze do PC. Trzymam kciuki i liczę, że akcja przyniesie zamierzony skutek.

Adres petycji: petitionbureau.org/DarkSoulsForPC

TommiK
7 stycznia 2012 - 21:53