JakaToGra? #2 Wysil szare komórki i odgadnij tytuły gier ukryte w rebusach! - Olek - 25 stycznia 2012

JakaToGra? #2 Wysil szare komórki i odgadnij tytuły gier ukryte w rebusach!

Po ubiegłotygodniowym ciepłym (DZIĘKI!) przyjęciu nowego cyklu - JakaToGra przyszedł czas na kolejną porcję rebusów i rozwiązanie poprzednich zagadek. Kilka osób może być z siebie dumnych, bo udało im się odgadnąć niemal wszystkie tytuły gier. Zobaczymy, jak pójdzie Wam tym razem!

Na początek, bez zbędnego owijania w bawełnę - cztery nowe rebusy (jeden powyżej, reszta poniżej). Tym razem będzie chyba odrobinę łatwiej, ale zobaczymy... Przypomnę jedynie, że póki co to tylko ZABAWA, a do czasu znalezienia hojnego sponsora musimy obyć się bez nagród rzeczowych :(

2)


3)


4)

Tak jak poprzednim razem, zachęcam do umieszczania odpowiedzi w komentarzach. W miarę potrzeb postaram się podrzucić wskazówki.

A teraz pora na rozwiązanie zagadek z ubiegłego tygodnia:

1)

Chyba oczywiste - Street Fighter (ulica jest, fighterzy też, więc nie ma czego tłumaczyć).

2)

Commandos 2: Ludzie odwagi. Po lewej jest screen z linią komend w DOS-ie, czyli command + DOS. Po prawej zdjęcie przedstawiające dwóch ludzi i wagę ("ludzie od wagi"). Najbliżej był ireniqs - gratulacje!

3)

W tym przypadku błyskawicznie doszliście do rozwiązania - Icewind Dale (wiewiórka Dale z bajki Disneya i tło w postaci fotki ze stacji polarnej).

4)

Tej zagadki nikomu nie udało się rozwiązać, ale to raczej moja wina - trochę za bardzo się rozpędziłem. Odpowiedź to FIFA 12. Siedzący Indianin trzyma w rękach pokaźną fajkę pokoju (w slangu palaczy zielska - "fifa"), a 12 małych Indian miało zasugerować Wam konkretną liczbę.

Olek
25 stycznia 2012 - 19:27