Film Metal Gear Solid 3: Snake Eater - ciekawe pomysły na obsadę - Brucevsky - 5 lutego 2012

Film Metal Gear Solid 3: Snake Eater - ciekawe pomysły na obsadę

Redaktorzy serwisu gamingunion.net od pewnego czasu prezentują swoje pomysły na ekranizacje znanych i lubianych serii gier. Kilka tygodni temu postanowili zająć się Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Ich decyzje w komentarzach zostały ocenione na perfekcyjne, choć moim zdaniem mogą być nieco dyskusyjne. Samemu jednak trudno coś wykombinować i dlatego proszę o pomoc was. Może macie jakieś ciekawe sugestie?

Na początek jednak przybliżmy sobie to, co opracowali dziennikarze z gamingunion.net.

W głównej roli widzą Michaela Fassbandera, który ma na swoim koncie m.in. role w filmach „300” i „X-Men: Pierwsza klasa”. Jeden z głównych wyborów moim zdaniem jest jednym z najsłabszych w całym opracowaniu. Nie potrafię sobie wyobrazić tego urodzonego w Niemczech aktora w roli Naked Snake’a. Jest chyba zbyt młody i niezbyt podobny do głównego herosa z gry, aby nawet z odpowiednią dozą charakteryzacji wystarczająco upodobnić się do „Jacka”. Osobiście optowałbym za Liamem Neesonem. Według mnie bliżej mu do chłodnego profesjonalisty, który ze spokojem wykonuje powierzone zadania. Sam Snake podczas gry też miał już swoje lata i był byłym członkiem „Zielonych Beretów”, więc chyba wiek Liama nie byłby tu problemem. A z głosem też by sobie poradził, wystarczy, żeby mówił jak w „Uprowadzonej” (niezbyt podobnie do Haytera, ale w sposób budzący respekt):

Znalazłem jednak też w sieci propozycje, aby w głównej roli wystąpił Hugh Jackman. I w sumie tutaj też jestem bardziej przekonany niż do Fassbandera. Filmowy Wolverine potrafi być oszczędny w słowa i zabójczo skuteczny.

W roli „The Boss” gamingunion.net widzi Deryl Hannah. To znowu moim zdaniem nietrafiony typ, bo poza występem w „Kill Bill” aktorka specjalnie w ostatnich latach nie zachwycała. Udział w tanich horrorach z rekinami, gdzie wypadła blado, ostatecznie ją chyba zdyskredytował. Pojawia się jednak pytanie, kto inny mógłby zagrać weterankę? Helen Mirren jest jakimś pomysłem, co potwierdza choćby jej występ u boku Bruce’a Willisa w „Red”. Ewentualnie niezwykle utalentowana Cate Blanchett. Może wy macie jakieś pomysły?

Źródło trzech powyższych grafik: gamingunion.net

Z pozostałych postaci, w skrócie, nie mam żadnych zastrzeżeń do Evy Green w roli Evy, Tila Schweigera w roli Volgina (choć Dolph Lundgren też byłby niezłym kandydatem), Petera Stormare’a w roli The Sorrow, Jamesa Cromwella w roli Sokolova i Malcolma McDowella w roli Majora Zero.

Nie specjalnie zachwyca mnie za to pomysł na powierzenie roli Ocelota Jamiemu Bellowi. Trudno jednak jest mi wskazać kogoś innego na to miejsce. Podobny problem mam też z resztą składu „The Cobras” . Jeffrey Demunn jest chyba ciut za młody jak na The End, John Torturro raczej bardziej by bawił niż przerażał w roli The Fear, a Tim Roth trochę gryzie mnie się z The Pain. The Fury nie stanowi raczej problemu, bo tam potrzebny byłby tylko głos. Chyba, że scenarzyści popracowaliby nad tą postacią.

Poszperałem trochę w Internecie w poszukiwaniu inspiracji i znalazłem kilka ciekawych propozycji. Znany choćby z Terminatora 2 Robert Patrick potrafi zagrać przepełnionego obłędem łowcę, więc The Fear mógłby z niego być niegłupi. Dobrze wyglądałby też w tej roli T-Bag z serialu „Prison Brake”, czyli Robert Knepper. Często internauci wskazują jednak na Willema Dafoe jako idealnego odtwórcę tej postaci. Ten sam aktor jest też przymierzany do roli The Paina. Jako Ocelota użytkownicy sieci widzą m.in. Cama Gigandeta, którego ja osobiście kojarzę tylko z „Pandorum” i „Burlesque”. Mógłby tutaj jednak zagrać jakiś utalentowany Rosjanin, ale z tamtym kinem jestem nieco na bakier i trudno mi coś więcej powiedzieć. Do roli The Enda jest mnóstwo propozycji i wszystkie mają na swój sposób jakiś sens. Czy jednak Christopher Lee byłby najlepszym możliwym wyborem?

Podrzućcie swoje propozycje w komentarzach i może stworzymy naszą gameplayową wizję idealnej obsady filmu Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Linki do kilku przygotowanych już na innych stronach znajdziecie poniżej, może będą jakąś inspiracją:

http://www.gamingunion.net/news/the-ultimate-metal-gear-solid-3-snake-eater-movie-cast-list--7083.html

http://www.youtube.com/watch?v=j66fI4crMXY

http://www.1up.com/features/metal-gear-solid-3-dream-casting

http://www.youtube.com/watch?v=fyYxMng7anM

Brucevsky
5 lutego 2012 - 10:43