JakaToGra? #4 Rebusy z tytułami gier dla rozruszania szarych komórek - Olek - 8 lutego 2012

JakaToGra? #4 Rebusy z tytułami gier dla rozruszania szarych komórek

Na zewnątrz zima, śnieg i mróz, więc trzeba nieco rozgrzać szare komórki. Najlepiej w rebusach z cyklu JakaToGra?. To już czwarta porcja zagadek, w których obrazki trzeba skojarzyć z tytułami gier. Rzecz jasna nie mogło zabraknąć rozwiązania rebusów z ubiegłego tygodnia. Miłej zabawy!

Jak w każdym odcinku JakaToGra? mam dla Was cztery nowe rebusy (pierwszy powyżej). Przypuszczam, że z trzema nie będziecie mieli większych problemów. Czwarta zagadka jest dla hardcorowców ;-)

Tradycyjnie już postarajcie się "ospojlerować" odpowiedzi w komentarzach, aby nie psuć zabawy innym.

2)

3)

4) (hardcore?)


Pora na rozwiązanie zagadek z ubiegłego tygodnia. Chyba jednak były prostsze niż sądziłem - Radzikowi zajęło to mniej niż 20 minut od publikacji. Gratulacje!

1)

Halo Wars - pierwszy obrazek to scena z telefonem z filmu "Nic śmiesznego" (chodziło mi o słowo "halo"), na drugim jest wagon restauracyjny (tak kiedyś wygladał "Wars").

2)

Batman: Arkham City - bat + Wojciech Mann + arka + ham (ang. szynka) + ciii (gest) + ty (gest)

3)

Driver: San Francisco - driver (kij golfowy) + SAN (stary autobus polskiej produkcji - na fotce model resoraka) + św. Franciszek (w językach hiszpańskim i portugalskim - Francisco)

4)

Dragon Age - żołnierz XVIII-wiecznej formacji dragonów + Katie Holmes dzisiaj i za jakieś 40 lat (chodziło o wiek, czyli ang. age)

Gratulacje dla wszystkich, którym udało się rozwiązać zagadki!

Olek
8 lutego 2012 - 17:42