„Jak korzystać z PlayStation Move?” - poradnik alternatywny - Olek - 17 sierpnia 2010

„Jak korzystać z PlayStation Move?” - poradnik alternatywny

Nowy kontroler przeznaczony do bezprzewodowego sterowania konsolą PlayStation 3 trafi na półki sklepowe za kilka tygodni. Już teraz można jednak zapoznać się z nieoficjalną instrukcją obsługi urządzenia. Wynika z niej jasno, że PlayStation Move... nie działa na wampiry, ale doskonale sprawdzi się przy dekapitacji cyborgów.

Kto przejmuje się instrukcjami producenta? To rodzaj literatury, po którą normalny człowiek sięga tylko z minimalnie mniejszą niechęcią niż po lektury z czasów szkoły. Przecież wystarczy popatrzeć na obrazki i wszystko jasne!

Alternatywna wersja instrukcji obsługi kontrolera PlayStation Move w dziewięciu piktogramach zawiera większość informacji, jakie znajdą się w oficjalnej broszurce, która zapewne liczyć będzie kilkadziesiąt śmiertelnie nudnych stron.

 

Lekcja 1.

Do korzystania z PlayStation Move potrzeba odpowiednio dużej przestrzeni. Hmmm... przestrzeń i wielkopłytowe budownictwo to raczej wykluczające się pojęcia, ale być może producent zapewni klientom z krajów Europy Środkowej i Wschodniej urządzenie działające w odpowiednio mniejszej skali.

 

Lekcja 2.

Machając kontrolerem można niechcący coś lub kogoś uszkodzić. Co więcej, można przy tym zepsuć PlayStation Move, a uszkodzenia mechaniczne nie podlegają serwisowi w ramach gwarancji. Innymi słowy, w czasie korzystania z urządzenia trzeba mieć oczy dookoła głowy.

 

Lekcja 3.

PlayStation Move + małe dziecko = wypadek. To akurat nic nowego, bo każdy w miarę rezolutny rodzic wie, że większość rzeczy + małe dziecko = potencjalna wizyta w szpitalnej izbie przyjęć.

 

Lekcja 4.

PlayStation Move nie działa przeciw Master Chiefowi. Szkoda, ale Kinect też nie działa, więc w meczu Sony-Microsoft wynik jest 1:1.

 

Lekcja 5.

Yes, yes, yes! PlayStation Move można z powodzeniem zastosować do eliminacji wrogich cyborgów. Hasta la vista, baby!

 

Lekcja 6.

Przekłuwanie balonów przy pomocy PlayStation Move grozi atakiem dziecięcego płaczu. Widać, że producent poszedł na całość. Trzeba nieźle się nagłowić, by przebić balonik miękką, okrągłą kulką.

 

Lekcja 7.

Materiały, z których wykonano PlayStation Move nie nadają się do zwalczania wampirów. Urządzenie nie zawiera ani wystarczającej ilości srebra ani elementów z osikowego drewna, które mogłyby powstrzymać krwiopijcę. A co jeżeli ktoś nasmaruje kontroler czosnkiem?

 

Lekcja 8.

Próby gry na perkusji z wykorzystaniem domowego sprzętu AGD mogą okazać się tragiczne nie tylko dla uszu postronnych słuchaczy.

 

Lekcja 9.

Duże czerwone przyciski tylko ładnie wyglądają. Producent PlayStation Move nie zaleca weryfikacji ich działania, zwłaszcza przy użyciu nowego kontrolera do konsoli. Ale kto by się powstrzymał... <KLIK!>

Olek
17 sierpnia 2010 - 00:11