Cosmopolis - nowy film Cronenberga zmiażdży? - fsm - 22 marca 2012

Cosmopolis - nowy film Cronenberga zmiażdży?

Po niezbyt elektryzującej Niebezpiecznej metodzie i świetnych, ale chyba niespecjalnie szalonych Historii przemocy i Wschodnich obietnicach, David Cronenberg najwyraźniej ponownie chce sięgnąć po tytuł twórcy najbardziej pokręconych filmów w Hollywood. Jego nowy film - Cosmopolis - bazuje na powieści Dona DeLillo pod tym samym tytułem i przedstawia dobę z życia młodego multimiliardera. 28-letni Eric Parker próbuje przedostać się przez Manhattan by się ostrzyc, ale jego wyprawa nie będzie należała do normalnych, oj nie... W filmie zobaczymy odcinającego się grubą kreską od błyszczącego wampiryzmu Roberta Patti(n)sona i masę innych zdolnych ludzi (Paul Giamatti, Juliette Binoche, Samantha Morton), a także sporą dawkę szaleństwa - dziki seks (aaa, goły patison! oO), strzelanie sobie w dłoń, wbijanie ostrza w czyjeś oko, dyskoteki, narkotyki, podejrzanych typków i wielkiego szczura na Manhattanie. Książki nie znam, ale czy obecne na jednej z reklam w tle hasło "snap out of it" czegoś nie sugeruje? Poniżej możecie obejrzeć krótki teaser, który oznacza dla mnie jedno: muszę to obejrzeć. Cosmopolis zadebiutuje w maju na festiwalu w Cannes i zapowiada się na najbardziej cronenbergowski film od czasów eXistenZ. Yeah!

fsm
22 marca 2012 - 15:53

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.03.2012 19:56
koobon
82
Legend

Lubię to!

22.03.2012 22:49
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
97
Generał
Wideo

Niby tyle wiadomo na temat tego filmu a nie wywołuje on we mnie żadnych emocji. A tu mamy trailer filmu o którym nic nie wiadomo a nie mogę się do czekać by go zobaczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=Q1ertVYn750

22.03.2012 23:05
Coy2K
odpowiedz
Coy2K
110
Veteran

dupy nie urywa... jakiś zlepek przypadkowych scen, które w założeniu mają szokować. Póki co średnio to wygląda

22.03.2012 23:17
Mruqe
odpowiedz
Mruqe
7
Geekus Biggus

Pattison. Przed Cronenbergiem w napisach. Oto jakich czasów dożyłem. Epoka mięsnego jeża, psia mać.

22.03.2012 23:36
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Cronenberg nagrabił sobie u mnie z Dangerous Method, ale uznam to za wypadek przy pracy. No bo jeśli nie mogę jemu zaufać, to komu?

23.03.2012 09:46
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
206
fsm

GRYOnline.plTeam

Scott > No widzisz, ja wiedziałem tylko że Cronenberg kręci z Pattinsonem i tyle. Ten teaser zaatakował mnie znienacka i bardzo zachęcił do obejrzenia całości. Cosmopolis wskoczył wysoko na listę oczekiwanych filmów. A wrzucony przez Ciebie zwiastun Black Rainbow widziałem jakiś czas temu i, owszem - jest duuużo dziwniejszy niż Cosmopolis (czy cokolwiek Cronenberga, tak naprawdę), na pewno też chętnie go obejrzę, ale coś mi w tym filmie trochę nie pasuje... Nie umiem tego określić.

Ale tak jak zawsze - zwiastuny zwiastunami, ocenimy gotowe dzieła :)

EDIT: A tak swoją drogą - może warto będzie zrobić "zwiastunowy" wpis o filmach, których większość ludzi nie obejrzy, bo są zbyt niszowe lub zbyt dziwaczne. Black Rainbow na pewno pasuje do czegoś takiego :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze