Arcanum i Avadon za grosze. Jeszcze przez chwilkę - Pita - 1 kwietnia 2012

Arcanum i Avadon za grosze. Jeszcze przez chwilkę

Nadeszła ostatnia szansa na kupienie za grosze świetnych Arcanum oraz Avadon w cyfrowej dystrybucji. Pierwsza gra dostępna jest w promocji na GOG.com za 3 dolary (tyle kosztuje również Vampire Redemption, nie mylić ze świetnym Bloodlines),  druga jest częścią Humble Bundle i można ją zdobyć za dowolną cenę.

Arcanum to już generalnie legenda, o której pisać za wiele nie potrzeba. Steampunkowy Fallout fantasy, gra pełna swobody i humoru, z ciekawą fabułą, sporą dawką nieliniowości i fantastyczną muzyką. Jedna z najważniejszych przedstawicieli steampunku w grach wideo, warta świeczki nawet po latach. Chociaż nie zagrywam się w nią obecnie tak jak jeszcze miałoby to miejsce kilka lat temu to bez wątpienia preferuję ją nad wiele nowych zachodnich cRPGów. Troszeczkę się zestarzała, odrobinę męczy, lecz wciąż jest bardzo dobra. Bardzo inna.

Z Avadonem sprawa jest jeszcze ciekawsza – to druga gra Spiderweb w jaką zainwestowałem pieniążki i jestem niesamowicie zadowolony. Intrygująca historia, ogromny świat, prosty, ale dobry system rozgrywki oraz wspaniała kreacja świata przedstawionego naprawdę mnie wciągnęły. Nie bawiłem się tak dobrze w izometryczne, pecetowe RPG od bardzo, bardzo dawna i jeżeli nigdy nie spotkaliście się z grami Spiderweb, a np. uwielbiacie Fallouta lub gry na Infinity warto rzucić chociaż dowolną sumę, żeby zdobyć tę pozycję na własność. Gra jest skomplikowana, ciekawa i chociaż nie najpiękniejsza, to serce ma złote. Co ważniejsze dostajemy tego cRPGa w wersji na Windowsa, Linuxa, Maca oraz Androida, zatem użytkownicy innych systemów także mają niezłą gratkę dla siebie.

Pita
1 kwietnia 2012 - 09:15