Arcanum i Avadon za grosze. Jeszcze przez chwilkę - Pita - 1 kwietnia 2012

Arcanum i Avadon za grosze. Jeszcze przez chwilkę

Nadeszła ostatnia szansa na kupienie za grosze świetnych Arcanum oraz Avadon w cyfrowej dystrybucji. Pierwsza gra dostępna jest w promocji na GOG.com za 3 dolary (tyle kosztuje również Vampire Redemption, nie mylić ze świetnym Bloodlines),  druga jest częścią Humble Bundle i można ją zdobyć za dowolną cenę.

Arcanum to już generalnie legenda, o której pisać za wiele nie potrzeba. Steampunkowy Fallout fantasy, gra pełna swobody i humoru, z ciekawą fabułą, sporą dawką nieliniowości i fantastyczną muzyką. Jedna z najważniejszych przedstawicieli steampunku w grach wideo, warta świeczki nawet po latach. Chociaż nie zagrywam się w nią obecnie tak jak jeszcze miałoby to miejsce kilka lat temu to bez wątpienia preferuję ją nad wiele nowych zachodnich cRPGów. Troszeczkę się zestarzała, odrobinę męczy, lecz wciąż jest bardzo dobra. Bardzo inna.

Z Avadonem sprawa jest jeszcze ciekawsza – to druga gra Spiderweb w jaką zainwestowałem pieniążki i jestem niesamowicie zadowolony. Intrygująca historia, ogromny świat, prosty, ale dobry system rozgrywki oraz wspaniała kreacja świata przedstawionego naprawdę mnie wciągnęły. Nie bawiłem się tak dobrze w izometryczne, pecetowe RPG od bardzo, bardzo dawna i jeżeli nigdy nie spotkaliście się z grami Spiderweb, a np. uwielbiacie Fallouta lub gry na Infinity warto rzucić chociaż dowolną sumę, żeby zdobyć tę pozycję na własność. Gra jest skomplikowana, ciekawa i chociaż nie najpiękniejsza, to serce ma złote. Co ważniejsze dostajemy tego cRPGa w wersji na Windowsa, Linuxa, Maca oraz Androida, zatem użytkownicy innych systemów także mają niezłą gratkę dla siebie.

Pita
1 kwietnia 2012 - 09:15

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.04.2012 20:38
Munchhausen
26
Centurion

Arcanum mam gdzieś na płycie. Świetny świat, ale bugi, brzydka grafika (i mówi to miłośnik 2D!) i monotonia (przebijanie się przez kolejne poziomy stworów) strasznie męczyły :/

01.04.2012 20:40
odpowiedz
JDabrowsky
6
Legionista

Arcanum to naprawdę świetna gra, z którą spędziłem wiele miłych chwil :) Ostatnio chciałem do niej wrócić ale nie pozwoliła mi moja wersja systemu ;/

01.04.2012 23:21
odpowiedz
kwiść
108
Generał

GRYOnline.plRedakcja

@JDabrowsky
Po to właśnie jest GOG ;)

01.04.2012 23:25
odpowiedz
zanonimizowany807046
4
Generał

Cały czas czekam aż na gogu się vampire bloodlines pojawi i się doczekać nie mogę.

BTW oni takie promocje chyba co tydzień mają.

02.04.2012 00:06
odpowiedz
SpecShadow
68
Silence of the LAMs

Była niedawno promocja na Bloodlines na Steamie. Jakieś 20-25zł za grę. Kupiłem grę pół roku temu i nie żałuje wydanych pieniędzy. Dialogi w tej grze są naprawdę świetne. Jak to kiedyś ktoś pisał "Bloodlines it's like Deus Ex with vampires, cruel dialog, humour and hookers" cytując z pamięci.

Arcanum grałem ale przerywam gre w pewnym momencie. Na 5-7 podejśc do gry Arcanum przeszedłem ... raz. Pamiętam zadania związanie ze stopniem mistrza i błogosławieństw. Fajna sprawa, naprawdę.

[2]
ale że co system? Ja grałem zarówno na XP, Viście jak i siódemce 64 bitowej. Niczego nie ustawiałem, żadnych trybów zgodności tylko grałem.

Co do Arcanum - zabawnie przedstawia się historia z dodatkiem Lost Dungeon of Souls.

Był on wydawany jako bonusowa płyta do pre-orderów Arcanum. Moda robił jakiś koleś z ekipy w wolnym czasie. Najlepsze jest to, że informacja o modzie w internecie pojawiła się dopiero w ... 2009 roku. Na głównej stronie poświęconej grze - Terra Arcanum - pojawił się ktoś twierdzący o istnieniu moda. Nikt mu nie wierzył a gdy pojawiło się zdjęcie wszyscy nie dowierzali jak to możliwe, że główna strona poświęcona grze, tworzona przez niby wielkich fanów, nie wiedziała nic a nic o takim modzie.

http://www.terra-arcanum.com/phpBB/viewtopic.php?t=14453&sid=ce5a1ebfa6184f0cf99a96efaef8b2a2

Polecam przejrzeć cały temat, niezła historia.

02.04.2012 01:15
odpowiedz
would
32
Pretorianin

Arcanum jak Arcanum, ale Avadona nie polecam. Gra chyba ma za cel zabicie użytkownika falami nudy. Przy takich dziełkach 2d jak Fallouty czy PS:T naprawdę szkoda czasu na jakiegoś Avadona, już lepiej przejść jeszcze raz klasyki.

02.04.2012 11:52
odpowiedz
SpecShadow
68
Silence of the LAMs

Niemniej i tak spróbuję mimo, że muszę skończyć Ultima Underworld 2 (przeklęty grobowiec z Rogiem Lotha....) przed premierą Legend of Grimrock.

02.04.2012 15:10
odpowiedz
nietoperztbg
61
Pretorianin

Ja mam win7 64 bity i Arcanum hula mi bardzo dobrze. Do tego jeszcze jakimś cudem spolszczenie działa mi poprawnie z moją wersją gry. Żyć, nie umierać. Arcanum to najlepsza gra w jaką grałem.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze