SCP-087: najstraszniejsze schody świata - fsm - 6 kwietnia 2012

SCP-087: najstraszniejsze schody świata

The SCP Foundation. Cóż to takiego? Wyjątkowa inicjatywa, której nazwa wywodzi się od trzech słów - secure, contain, protect (czyli w wolnym przełożeniu na nasze: zabezpiecz, opanuj, ochroń). Na łamach strony opisywane są zjawiska/obiekty dziwne, niepokojące, przerażające. Każde z nich ma swój numer katalogowy, każde z nich jest niebezpieczne, każde wymaga niezwykłej ostrożności ze strony wszystkich, którzy wejdą z TYM w kontakt. Idealne paliwo dla koszmarów, mówię Wam...

Obiekt o numerze 087 to klatka schodowa znajdująca się na terenie nieujawnionej placówki badawczej. SCP-087 jest zabezpieczona drzwiami ze wzmocnionej stali z elektrycznym zamkiem, które od wewnątrz są wyłożone przemysłową pianką wytłumiającą odgłosy. Żaden członek personelu nie może wejść do środka. Dlaczego?

SCP-087 to ciemna, pochłaniająca nadmierną ilość światła przestrzeń. Schody prowadzą w dół najpierw na półpiętro, potem na właściwe piętro z numerem porządkowym (i tak dalej). Dotychczasowe badanie obiektu nie ustaliło, czy schody posiadają koniec - schodzenie w dół może trwać długie godziny. We wnętrzu klatki schodowej słychać dziwne odgłosy, badający twierdzą, że dobiegał do nich płacz dziecka, a im głębiej się zeszło, tym bardziej zaburzała się percepcja. Wszystkie próby zbadania głębokości obiektu kończyły się w momencie napotkania zjawiska oznaczonego jako SCP-087-1.

[pełny opis obiektu wraz  z załączoną dokumentacją]


Powyższy tekst to krótki opis tego, co możecie znaleźć po kliknięciu w podrzucony link. Warto to zrobić, a następnie spróbować swych sił w najstraszniejszej "grze" ze schodami w roli głównej. Komuś wizja nieskończonej klatki schodowej spodobała się na tyle, że na bazie silnika Unity stworzył ważącą 31MB aplikację. UWAGA - jest to rzecz (przy zastosowaniu prostych zabiegów i odpowiednim wczuciu się) naprawdę straszna.

Zgaszone światło, słuchawki na uszach, wchodzę. Na początku słychać trzask zamykanych drzwi - odwracam się, ale drogę powrotną mam zablokowaną. Pozostaje iść w dół. Dziwny, brzęczący dźwięk towarzyszy mi przez cały czas, wzrok sięga zaledwie 2 metrów do przodu, a moim towarzyszem jest jedynie coraz szybszy oddech. Ok, w niejeden horror się grało, więc ochoczo schodzę coraz niżej. Po 5 piętrach odgłos moich kroków staje się coraz cichszy, a gdzieś głęboko w dole słychać dziwne, organiczne dudnienie. Oooj, nie jest wesoło. Ostrożnie schodzę coraz niżej. Kolejne 5 pięter - Dżizas, dlaczego siedzę jak na szpilkach, przecież nic się nie dzieje... Po kilku chwilach pełnego napięcia schodzenia kątem oka dostrzegłem cienistą sylwetkę, która - gdy tylko odwróciłem się w jej kierunku - natychmiast na mnie skoczyła. JEZUSMARIA! Poczułem dreszcze nawet na pośladkach. Takich rzeczy NIE WOLNO robić dorosłym ludziom. Kolejne kilka pięter, ale teraz wyraźnie słyszę drugi oddech starający się dopasować do mojego. No bez jaj... Piętro 29. Coś majaczy w ciemności. Podchodzę więc, zupełnie nieświadomy tego, co mnie czeka. Podskoczyłem, gra się wyłączyła, a ja z otwartą buzią gapiłem się w tapetę na pulpicie. Tak... SCP-087-1...

Tak wyglądała moja pierwsza przygoda z tą "grą". Nie jest to taka standardowa zabawa - nie ma menu, ustawia się tylko rozdzielczość i jakość tekstur (wszystkie są szaro-bure i chropowate) i od razu wrzuca na schody. Produkcja straszy nie tym, co nagle wyskakuje i wrzeczy prosto w dziób, ale raeczej sugestią tego, co może się stać. Na granicy słyszenia docierają do nas jakieś odgłosy. Wydaje się, że ktoś idzie za nami. Albo że na dnie czai się potwór. Są cieniste sylwetki, jest zmieniająca się w czasie schodzenia perspektywa. No i jest SCP-087-1 :) Wszystko odbywa się losowo, więc raz można skończyć zabawę na 29 piętrze, za drugim razem dotarłem 6 pięter niżej, a potem aż do 52 poziomu. Są na YT filmiki pokazujące zejścia nawet do poziomu 230 i niżej. Czy gra ma koniec? Wątpię. Czy jest straszna? Bez wątpienia, ale trzeba choć trochę postarać się wczuć w klimat. Zabawy jest tutaj na jakieś maksymalnie 30-60 minut - w zależności od siły Waszych nerwów i szczęścia w napotykaniu, ekhem, przeszkód.

SCP-087 jest dostępne do ściągnięcia z "oficjalnego" linku w serwisie mediafire i nadaje się idealnie dla wszystkich, którzy (podobnie jak ja) narobili lekko w gacie, gdy musieli wejść do wielkiego, ciemnego pomieszczenia pod jeziorem w Silent Hill 2 i słyszeli, jak w mroku obok ciągle COŚ przebiega. Dramat :)

[pobierz SCP-087]


PS. istnieje też inna, brzydsza wersja tej "gry" - nazwana jest SCP-087-B i również przedstawia schodzenie w dół, ale klatka schodowa jest bardziej umowna (przypomina piwnicę), a straszenie dosłowniejsze - tzn. w tej produkcji są wrzeszczące rzeczy i dużo łatwiej o zawał :) Oficjalnego linku brak, szukajcie szczęścia na torrentach.

fsm
6 kwietnia 2012 - 16:55