Lindsey Stirling - No Ordinary Violinist! - Strider - 17 kwietnia 2012

Lindsey Stirling - No Ordinary Violinist!

Jest młoda, piękna i utalentowana, a Internet oszalał na jej punkcie. Myślicie: kolejna pop-gwiazdka? Ha! Nic bardziej mylnego! To skrzypaczka! I to naprawdę wspaniała! Panie i panowie, przed państwem historia Lindsey Stirling!

Lindsey urodziła się 21 września 1986 roku w Stanach Zjednoczonych. Jak sama twierdzi, muzyka od zawsze odgrywała ogromną rolę w życiu jej rodziny. Zafascynowana przez swojego ojca muzyką klasyczną, w wieku 5 lat poprosiła rodziców o możliwość gry na skrzypcach. Przekonanie rodziny zajęło jej sporo czasu - po roku nieustannych próśb, matka postanowiła poszukać jej wreszcie nauczyciela. Patrząc na dzisiejszą grę Lindsey Stirling może się to wydawać zabawne, ale pierwsze jej lekcje trwały zaledwie 15 minut tygodniowo - nikt nie wierzył w to, że tak małe dziecko, nie mające w zasadzie żadnej możliwości nauki, będzie w stanie osiągnąć coś w przyszłości. Lindsey niewiele się tym jednak przejmowała i próbowała dalej.

Przez następne dwanaście lat szlifowała swój talent skrzypcowy biorąc regularnie prywatne lekcje i grając w orkiestrach. W tym momencie macie przed oczami zapewne dziewczynę ubraną w sztywny, czarno-biały strój, grającą na baczność po kilka godzin dziennie i nie wyróżniającą się niczym od innych skrzypaczek. A to błąd! Dorastając, Lindsey spontanicznie zaczęła odkrywać i eksperymentować z nowymi gatunkami muzyki, żeby w końcu w wieku 16 lat wstąpić do... kapeli rockowej! Próbki twórczości zespołu Stomp on Melvin możecie posłuchać chociażby tutaj.

Będąc w klasie maturalnej postanowiła w 2005 roku wystartować w prestiżowym konkursie Jr Miss Pageant, licząc że wygrana w nim pozwoli opłacić jej studia. Jak pisze na swojej stronie, występując z repertuarem rockowym i włosami a la punk nie bardzo mogła liczyć na sukces. Los jednak po raz kolejny się do niej uśmiechnął - Lindsey awansowała do finałów ogólnostanowych i szybko została okrzyknięta przez gazety jako pierwsza w USA Punk Rock Jr. Miss. Wierząc, że studia pozwolą jej spełnić życiowe marzenia (tak, tacy ludzie jeszcze istnieją!), wstąpiła na Brigham Young University w Utah, gdzie do dziś studiuje terapeutykę rekreacyjną.

W 2010 roku Lindsey ponownie spróbowała swych sił w konkursie, tym razem startując w piątej edycji America's Got Talent, gdzie zyskała sobie przydomek Hip Hop Violinist. Doszła aż do ćwierć-finałów, a w czasie swojego ostatniego koncertu pokazała...

Obecnie furorę w Sieci robi jej kanał na YouTube, gdzie prezentuje swoje własne aranżacje znanych motywów muzycznych m.in. z gier (Skyrim, The Legend of Zelda) i filmów (The Lord of the Rings). Kończąc już, poniżej zamieszczam kilka moich ulubionych utworów. Mam nadzieję, że Wam również się spodobają. :)

Skyrim

The Lord of the Rings

Celtic Carol

Zelda Medley


Strider
17 kwietnia 2012 - 18:44