By The Way – czyli magia muzyki #1 - siwy - 6 czerwca 2012

By The Way – czyli magia muzyki #1

Pisząc „By The Way” w tytule miałem na myśli pierwszy singiel z albumu o tej samej nazwie grupy Red Hot Chili Peppers, utwór jest dla mnie bardzo znaczący dlatego postanowiłem mu poświęcić cały wpis.

Gdyby ktoś mnie spytał o najlepszy kawałek na świecie zaczął byłbym wymieniać z długiej listy(na której początku byłyby kawałki ATB) i mimo, że na co dzień słucham muzyki elektronicznej(głównie Trance i House) to jednak jestem otwarty na inne gatunki i dlatego właśnie genialne By The Way byłoby bardzo wysoko na tej liście.  

Nie jestem wstanie dokładnie określić co tak naprawdę przyciąga mnie tak do tego utworu, tekst, wokal, dźwięki – może to wszystko razem składa się na to co ja nazywam magią muzyki.  Ta magia działa już na mnie 10 lat, czyli tyle ile miałem kiedy po raz pierwszy usłyszałem kawałek. Właściwie to lepszym słowem będzie tu zobaczyłem, ponieważ stało się to za sprawą teledysku, które jest rewelacyjny, po prostu idealny i dla mnie osobiście jest wyznacznikiem dobrego wideoklipu.

Mój zachwyt skierowany na ten kawałek jest nieskończony.

Jak przystało na dość popularny utwór, doczekał się on wielu różnych wersji, remiksów i innych przeróbek – jedne są gorsze, drugie lepsze, jednak osobiście wybrałbym jeden, który może się chociaż trochę zbliżyć do oryginału:

Red Hot Chilli Peppers - By The Way - Whelan & Di Scala 2012 Miami Mix by Whelan & Di Scala

Co więcej można go pobrać za darmo: ) - całkowicie legalnie.

siwy
6 czerwca 2012 - 14:23