Nowy Geekoskop czyli - Jeśli geekować to w co-opie! - Mruqe - 29 czerwca 2012

Nowy Geekoskop, czyli - Jeśli geekować, to w co-opie!

Ci, którzy jeszcze pamiętają mojego bloga (tak, tak... ponad miesiąc przerwy we wpisach to samobójstwo - wiem!), mogą niejasno kojarzyć, że nosił on zgoła inny tytuł niż Geekowe poMRUKi. Skąd zmiana? Nazwa Geekoskop nie odnosi się już do niniejszego bloga.

Nowy Geekoskop to wspólny przegląd geekowych różności, prowadzony na Facebooku (http://fb.com/Geekoskop) przeze mnie i moich kamratów w geekowości - Squalla, K. Skuzę oraz Duncana. A zatem - dużo więcej niż fanpage jednego bloga prowadzony przez jednego Mruka. To kolektyw. Powiem więcej - to co-op! Zapraszam poniżej po szczegóły i na sam Geekoskop do lajkowania.

Co-op, czyli tryb rozgrywki wieloosobowej w kooperacji, to mój ulubiony sposób spędzania czasu w grach wideo. Ale i poza nimi. Bo wszystko co bawi, co daje frajdę, cieszy jeszcze bardziej, gdy robi się to w dobrym towarzystwie. A najzabawniej jest wtedy, gdy znajdzie się pokrewne dusze - osoby, które interesuje to samo co nas, to samo śmieszy, wzrusza. W moim przypadku: kumpli - geeków. A jak się już takie osoby ma, to czasem chce się z nimi coś tworzyć.

Geekowa Fantastyczna Czwórka czy Teletubisie? To się jeszcze okaże! ;-)

Skoro już zgromadziło się dream team, trudno odmówić sobie krótkiej jego prezentacji. Ach! Gdybym tak miał czas, budżet, talent, sprzęt i finansową motywację, pokusiłbym się o filmowe intro godne Guy'a Ritchie'go... Takie z wyrąbistą muzyką, kozackimi stop-klatkami i z Robertem Carlylem opowiadającym z offu jakimi jesteśmy badassami. Niestety - mój budżet wynosi dokładnie pół kanapki z serem. Pozwólcie więc, że przedstawię (z wrodzoną skromnością zaczynając od siebie). Oto...

EKIPA GEEKOSKOPU

Mruqe - geek tak sędziwy, że pisał nawet dla Top Secretu (true story!). Autor kilku tekstów na GOL-u, twórca jednej z popularniejszych paczek tekstur do Minecrafta, miłośnik starych, dobrych gier na PC i NESa oraz pochłaniacz fantastyki - głównie filmowej. Przedkłada DC nad Marvela (dlaczego? bo Hellblazer!), choć stokroć woli Spider-Mana od tego przybłędy z Kryptona.

Squallu - czyli Turbogeek, największy znany mi pasjonat gier wideo, którego ręce na stałe przyrosły do pada więc musiał nauczyć się pisać stopami. Potrafi z pamięci wyrecytować cały codex z Mass Effecta. Natura obdarzyła go ciałem idealnym dla asasyna - jest w stanie bez trudu ukryć się za swym Xboksem 360 Slim. Ale uwaga! Z niecałych 30 kilo, które waży, przynajmniej połowa to czysty intelekt!

K.Skuza - znany jako Gamelosopher, co zdaje się wyjątkowo trafną ksywką dla kogoś, kto potrafi dorobić kontrowersyjną filozofię do każdej gry czy zjawiska luźno choćby z grami związanego. Czytelnicy wymyślają mu od hipsterów, on sam jednak świetnie się bawi manipulując swoim wizerunkiem, często grając adwokata diabła. Gdy pisze o wyższości Fruit Ninja Kinect nad Skyrimem, to jest to raczej prowokacja niż profanacja.

Duncan - jedyny członek ekipy, który nie prowadzi (jeszcze!) bloga na Gameplay-u. Gdyby prowadził, to serwis zyskałby +100 do wiedzy o uniwersum Marvela, Star Wars i planszówkach. Bo D. to gość, który potrafi oznajmić nagle "w weekend przyjeżdżam do ciebie i uczę cię grać w Warhammer: Invasion, czy ci się to podoba, czy nie!". Zdumiewające, że znajduje jeszcze czas na czytanie tylu książek...

Tyle zespół. A zawartość?

Co znajdziecie na Geekoskopie?

Co agent Coulson robi w wolny dzień, jak Mad Moxxi wygląda na żywo, który pad najbardziej lubią gracze, kiedy wreszcie zaczniemy podróżować w czasie - to tylko ułamek tego, co dzieje się na Geekoskopie!

Codziennie coś nowego! Dzielimy się tym, co nas zafascynuje, rozbawi, podekscytuje, rozśmieszy czy - czasem - wkurzy. Dbamy o to, by nasi czytelnicy codziennie otrzymali - tak potrzebną do szczęścia i higieny psychicznej - solidną porcję geekowych różności.

  • Wieści i ciekawostki ze świata gier wideo
  • Linki do wyjątkowych miejsc w sieci
  • Zwiastuny geekowych filmów
  • Zabawne obrazki w klimacie
  • Nowinki technologiczne
  • Niesamowitości naukowe
  • Rekomendacje komiksowe i książkowe
  • Krótkometrażowe filmy w Kinie Geekoskopu

... i wiele innych fajnych, interesujących postów. Czasami rozdajemy też naszym czytelnikom różne fanty - np. gry na Steamie lub GOG-u. Warto więc śledzić uważnie stronę. Będziemy na niej informować również o nowych wpisach na naszych blogach, ale też o nowych, ciekawych notkach innych kolegów z Gameplay-a, tak by wasz FB podsuwał Wam czasem coś ciekawego do poczytania. Jesteśmy pewni, że będziemy się razem dobrze bawić i zapraszamy do "lajkowania" naszego profilu. Bo wiadomo - im nas więcej, tym weselej!

http://facebook.com/Geekoskop

Mruqe
29 czerwca 2012 - 01:43