FIFA 13 - zapowiedź i prezentacja nowości - Qualltin - 15 sierpnia 2012

FIFA 13 - zapowiedź i prezentacja nowości

FIFA 13 od EA Games to wiodąca produkcja na rynku gier sportowych. Jedyną konkurencją, choć dla niektórych przeciwnik w walce o klienta z niej żaden, może być PES. Tak więc FIFA wiedzie sobie z roku na rok spokojne życie udoskonalając wprowadzone wersję wcześniej nowe cechy. Od dziesiątki serii wiedzie się już tylko coraz lepiej. Poprawiono większość aspektów rozgrywki, a sami gracze wydają się napawać optymizmem łapiąc kolejną odsłonę w swoje ręce. O trzynastce wiemy już parę rzeczy, a wpis ten pomoże wam je wszystkie, jednym ruchem, ogarnąć i przyswoić.

EA Games z dumą opowiadało o nowym systemie walki bark w bark. Niestety, jak na ironię, najmniej o tym systemie można znaleźć na chwilę obecną informacji. Jest za to wiele innych nowinek i ulepszeń, które wpłyną na wyciągany z FIFY fun. Prezentuję Wam wszystko to, co  ważniejsze i ciekawsze:

- Skill Games, to nowy tryb rozgrywek mający sprawdzić oraz ostatecznie także poprawić nasze zdolności techniczne. Strzelanie przez mur plastikowych obrońców, celowanie do tarczy i wiele innych. A to wszystko tylko po to, aby zapełnić sobie czas i nauczyć się na nowo oszukiwać bramkarza i obrońców.

Przykład Skill Games? Ależ bardzo proszę!
Za mało? Proszę drugi!

- Poprawiony odbiór piłek trudnych do przyjęcia, czyli od teraz zawodnicy mają dać z siebie trochę więcej widząc wychodzącą poza boisko piłkę, której strata nie jest mile widziana. Dotychczas dość nieudolnie wyglądała próba przejęcia wysokiej czy uciekającej za linię autu piłki.

- Rozwinięty system wykonywania rzutów wolnych. Mamy dostać nowe możliwości. Więcej kombinacji, lepsze zagrania, więcej techniki, finezji i pomysłowości. Póki co informacji więcej brak.

- Z pompą ulepszony tryb kariery. Do naszej dyspozycji trafią Reprezentacje Narodowe, które będziemy mogli jako menedżer poprowadzić obok obowiązku kierowania klubem. W czasie rozgrywanych przez nas meczy, komentatorzy wraz z odpowiednią wizualizacją, poinformują nas o wynikach wszystkich, rozgrywanych obok naszych, meczy. System „player stories”, czyli generujące się historie związane z różnymi zawodnikami, na które będziemy musieli natychmiast zareagować. Dodane zostaną zadania w trybie Be a Player, które będziemy realizować na przestrzeni całego sezonu jak i w trakcie np. kolejnych meczy. Otrzymamy wreszcie własne biurko menadżerskie, czyli oddzielny ekran, w którym będziemy mogli w połowie sezonu wybrać z dostępnych ofert klub, do którego natychmiast przejdziemy. Do tego będziemy mogli określić wygląd naszej postaci – menadżera, który miałby od teraz stać w trakcie meczu przy bocznej linii boiska.

I może jeszcze komunikat, w ramach player stories, o tym, że zawodnika porwało UFO na dzień przed meczem finałowym Ligii Mistrzów?

- Dużym sukcesem cieszył się tryb Ultimate Team, toteż usprawniono jego działanie i dodano parę smaczków. Dla osób, które kupią preordery, przygotowano zestawy złotych kart do wykorzystania w tymże trybie.

- Gdzieś wyczytałem, że od teraz tricki będą łatwiejsze do wykonania, bo do ich stworzenia wystarczy prawy analog, bez asysty LT tak, jak to ma miejsce w 12. Informacja niepotwierdzona.

- Nowe cieszynki, w tym cieszynka zaciągnięta z Euro 2012 w wykonaniu Balotelliego. Więcej w filmie poniżej.

- Do tego dochodzą takie podstawowe gadki, jak poprawa SI w ataku, kompletny drybling i to wszystko, czym raczeni i pojeni jesteśmy od paru wersji.

- Ujawniono pierwsze utwory, które znajdziemy w FIFA 13:

  • Imagine Dragons - "On Top Of The World"
  • Flo Rida feat Lil Wayne - "Let It Roll Part. 2"
  • Santigold - "Big Mouth"
  • Passion Pit - "I'll Be Alright"
  • Matisyahu - "Searchin"
  • Young Empires - "Rain of Gold"

Na FIFĘ 13 poczekamy do 25 września 2012, zaś na polską wersję 3 dni dłużej, do 28 września. Demo trafi w nasze ręce już 11 września 2012.

Ja czekam z niecierpliwością i odkładam już powoli pieniążki. Jak tam z Wami?

Przeoczyłem coś? Jakieś informacje się potwierdził? Coś warto dodać? Napisz o tym w komentarzach, a ja najszybciej jak to możliwe aktualizuję wpis. :-)

Qualltin
15 sierpnia 2012 - 10:36