Sleeping Dogs - mini poradnik - Cascad - 24 sierpnia 2012

Sleeping Dogs - mini poradnik

Sleeping Dogs to kawał świetnej gry pozwalającej poszaleć w Hong Kongu. By poczuć się w tym mieście jak szef potrzeba nieco umiejętności i sprytu. Jeśli chcecie czerpać z gry garściami to warto pamiętać o kilku sprawach, które zarówno ułatwiają życie jak i zdobywanie osiągnięć.

Żeby nieco pomóc tym, którzy mają jeszcze produkcję United Front Games przed sobą, przygotowałem ten mały poradnik pozbawiony spoilerów.

Podstawowe Wskazówki

 • Wei cały czas może korzystać z kradzieży najbliższego auta "w locie" wyskakując ze swojego samochodu. To najszybszy i najpewniejszy sposób na zmienianie bryk - zatrzymywanie się na środku ulicy jak w GTA może skutkować bolesnym potrąceniem lub krążeniem na piechotę w poszukiwaniu sensownego modelu.
 • Ekstra punkty za brutalność i więcej czasu na rozejrzenie się po okolicy dają wrogowie pokonani po chwycie ([kwadrat] na PS3, [B] na X360). Jeśli zaczyna okrążać nas wielu przeciwników to warto złapać ich za łachy i nieco porozdzielać, tak by mieć miejsce do pojedynczych ataków. Opłaca się rozwijać w stronę tego typu kombinacji gdyż po nabyciu umiejętności "wpadania" w nogi niczym na gali UFC będziemy bez problemu rozbrajać oponentów z pałkami, nożami i tasakami.
 • Jedyną możliwością posiadania samochodu na własność jest jego zakup u dilera (ikonka samochodu na mapie). Kradzionych fur nie da się zachować i trzymać na parkingu.
 • Jeśli macie ochotę na zakup jakiegoś konkretnego samochodu/ubrania i brak wam pieniędzy to najlepszym sposobem na nabicie sobie portfela są misje polegające na kradzieży namierzonych samochodów. Po wejściu w menu komórki możemy zadzwonić do Trana, który potrafi zapłacić nawet ponad 300 tysięcy za przyprowadzoną furę.
 • Osobny pasek (żółty) odpowiada za reputację - przed większymi zakupami (np. wtedy gdy chcemy szybszy samochód do wyścigów, albo zdobyć osiągnięcia związane ze sklepami) dobrze jest porobić trochę przysług, gdyż po nabiciu odpowiedniego poziomu dostajemy 40% zniżki na wszystko.
 • Zbieractwo: Jeśli nie chcecie zbierać napotkanych przypadkiem skrzynek i kapliczek dlatego, że weźmiecie się za nie po ukończeniu gry, z solucją na kolanach, tak by żadnej nie przegapić, to mam dla was dobrą wiadomość. Sleeping Dogs umożliwia ich bezpośredni podgląd na mapie i są odpowiednio podzielone na zdobyte/niezdobyte, zatem módlcie się śmiało przy kapliczkach bo dodaje to punkty życia, a późniejsze odnalezienie ich wszystkich nie będzie wielkim problemem.
 • W grze jest dwanaście figurek chińskiego zodiaka, za które odblokowuje się nowe ciosy, lepiej nie przerywać głównego wątku by panicznie ich szukać, gdyż praktycznie każda z nich znajduje się w miejscu trudno dostępnym "z przypadku", ale za to odwiedzanym podczas misji. Do zdobycia wszystkich zaprowadzi nas sama fabuła i misje poboczne (jeśli jednak chcecie mieć je jak najszybciej to polecam się nie ociągać ze śledztwem dotyczącym porywania emigrantek).

Wskazówki do osiągnięć/achievementów/trofeów

 • Jeden z ukrytych aczików wcale nie jest super-tajny i związany z linią fabularną - polega po prostu na zwycięstwie w każdym Fight Clubie w grze.
 • Aczik za pobicie kogoś rybą wpada w klubie z karaoke - najpierw należy złapać jakiegoś nieszczęśnika i zniszczyć nim akwarium, a potem podnieść z ziemi rybę i okładać nią oponentów. Jeśli to przegapicie to nic nie szkodzi - misję można powtórzyć (menu sieci społecznościowej).
 • Przy próbie zdobycia osiągnięcia za pobicie dziesięcioma różnymi przedmiotami może wam zabraknąć nie tylko ryby, ale i parasola (żeby go zdobyć wystarczy potrącić przechodnia w czasie deszczu) - ewentualnie podczas nalotów policyjnych warto patrzeć na to z czym szarżują na nas oponenci, czasem bywa tam zagubiona pałka, młotek etc.
 • Do przejechania dwóch minut bez przerwy i bez stłuczki, najlepszy jest naprawdę wolny samochód "rodzinny", zanim na dobre się rozhula będziecie już mieli aczika.
 • Do skompletowania połowy/wszystkich wydarzeń potrzebne będzie odnalezienie punktów które zaznaczają się na mapie dopiero wtedy gdy znajdziecie się w odpowiednim miejscu. Tak jest ze ściganiem złodziei, wypraszaniem pijaków i uwalnianiem ludzi z bagażników samochodowych. Pod tym linkiem znajdziecie mapę na której jest wszystko co potrzebne.
 • Statystyki nadpisują się nawet przy nieudanych checkpointach. Oznacza to, że chcąc zdobyć osiągnięcie za odpowiednią ilość złotych/srebrnych medali nie musimy mieć ich na głowie podczas grania głównej kampanii. Przykładowo: gra daje nam złoty medal za 50 rozbrojeń przeciwnika po skoku przez osłonę - zamiast denerwować się na to w czasie zwykłego przechodzenia możemy w każdym momencie powtórzyć misję "Zemsta pani Chu" (idealnie się do tego nadaje) i rozbrajać tam przeciwników do woli, co chwilę wracając do punktu kontrolnego. Chcąc wyrobić odpowiednią liczbę złamanych kończyn wystarczy chodzić do skutku do Fight Clubu i wykonywać odpowiednie techniki. Taka taktyka skutkuje w przypadku chęci poprawienia wszystkich statystyk.


I tyle... Wiem, że to dość ogólne porady jednak system osiągnięć nie został tu przekombinowany i United Front Games nie zrobiło tytułu, który maksuje się z nosem w laptopie i wydrukiem mapki na kolanach. Zamiast tego dobrze jest kontrolować swój postęp i pamiętać, że przez większość czasu ma się naprawdę sporo możliwości zachowania. Wiele rzeczy tłumaczy się też samych jak np. polecenie czystego zaśpiewania wszystkich piosenek na karaoke czy też uprowadzenie pięciu konwojów – nie ma więc potrzeby ich opisywać.

To świetny tytuł, miłej zabawy.

Cascad
24 sierpnia 2012 - 10:30
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.08.2012 12:51
Stra Moldas
😊
Stra Moldas
96
Wujek Samo Stra

W tej grze achievementy są świetnie wyważone i robi się je bardzo przyjemnie. Dwie minuty bez przerwy przejechałem taksówką, ale polecam - tak jak autor - jakiegoś vana, najlepiej Guide'a, ewentualnie Gophera. Jeśli chodzi o jedzenie, warto przejść się po molo w Aberdeen i spróbować pysznych pikantnych kalmarów. :)

24.08.2012 12:59
ookie
odpowiedz
ookie
114
Generał

Na padzie, osiągnięcie za bezkolizyjną jazdę można nawet ścigaczem zrobić :)

24.08.2012 14:44
Harry M
odpowiedz
Harry M
149
Master czaszka

Całkiem fajne porady.

24.08.2012 14:49
hopkins
odpowiedz
hopkins
178
Zaczarowany

dobrze jest porobić trochę przysług, gdyż po nabiciu odpowiedniego poziomu dostajemy 40% zniżki na wszystko.

Co racja to racja! Pare przyslug, czyli zdobyc maksymalny lvl w face...

24.08.2012 14:54
mixtape7123
odpowiedz
mixtape7123
61
Konsul

czy ktoś mi pomoże, mam taki problem że wyświetla mi obraz w panoramie

24.08.2012 20:34
kęsik
😉
odpowiedz
kęsik
109
Legend

Do skompletowania połowy/wszystkich wydarzeń potrzebne będzie odnalezienie punktów które zaznaczają się na mapie dopiero wtedy gdy znajdziecie się w odpowiednim miejscu. Tak jest ze ściganiem złodziei, wypraszaniem pijaków i uwalnianiem ludzi z bagażników samochodowych. Pod tym linkiem znajdziecie mapę na której jest wszystko co potrzebne.

Byłem w miejscach zaznaczonych na mapie, ale nic tam nie znalazłem...

24.08.2012 20:45
CHESTER80
odpowiedz
CHESTER80
92
Nintendomaniak

A zaglądałeś do bagażnika stojącego tam samochodu?

spoiler start


Jest kilka miesc gdzie niby nic nie ma, ale słychać lekkie stukanie. To ludzie zamknięci w bagażnikach. Na zawsze zapamiętam prawie gołą babkę ukrytą w bagażniku która mnie opierdzieliła że jej pomogłem :)

-Oszalałeś, to już nie można się pobawić z własnym mężem!

spoiler stop

24.08.2012 21:17
CascadJazz
odpowiedz
CascadJazz
17
Pretorianin

@kęsik, CHESTER80 dobrze to wytłumaczył, poza tym niektóre zdarzenia są aktualne tylko o pewnych porach.

26.08.2012 17:02
😊
odpowiedz
zanonimizowany773449
60
Konsul

O pewnych porach ? Brakuje mi 2 wydarzeń do zdobycia bez problemu calacka i nie wiem gdzie one są. Pomoże ktoś i napisze kiedy można spotkać wydarzenia ? Bardzo by mi to ułatwiło zdobycie 1000 G.

03.09.2012 14:23
mixtape7123
odpowiedz
mixtape7123
61
Konsul

a czy ktoś mi powie gdzie znajde młotek, bo brakuje mi ostatniego przedmiotu broni białej do achiewmenta(juz mam parasolka, nóż, tasak,łom, klucz do kół,ryba, ten wielki nóż z ostantniej misji,pałka , gumówka) proszę o ppomoc

03.09.2012 17:11
CascadJazz
odpowiedz
CascadJazz
17
Pretorianin

ja łapałem przedmioty które wypadały z rąk gangsterów, których biłem podczas nalotów policyjnych - pamiętam, że niektórzy przynosili młotek.

04.09.2012 16:11
mixtape7123
odpowiedz
mixtape7123
61
Konsul

kurwa, musze od nowa grac

05.09.2012 11:54
odpowiedz
uczeń17
1
Junior

Mam problem w misji Listening In (podłożyć pluskwę u Winstona)...Wszystko idzie ok do sytuacji z rozmontowaniem zamka od dzwi. Pokazana jest myszka żeby nią ruszać, ale nic się nie dzieje. Mniejsza oto, ruszam tymi cyplami strzałkami albo przyciskiem W, ale gdy pojawiają się one na zielono pojawia się myszka żeby kliknąć lewy przycisk, no to klikam a tu nic, te cyple się nie zatrzymują. Próbowałem lewym, prawym, przyciskiem F, spacją, ctrl a tu dalej nic. WTF?

06.09.2012 20:53
Jeremy Clarkson
odpowiedz
Jeremy Clarkson
105
Prezenter

Ja z kolei polecę zrobić jak najszybciej wszystkie randki, bo są z tego duże korzyści.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze