Przed premierą //14// Tekken Tag Tournament 2 - RazielGP - 24 sierpnia 2012

Przed premierą //14// Tekken Tag Tournament 2

Seria Tekken znana jest fanom bijatyk od roku 1994. Pierwsza część w przeciwieństwie do swych konkurentów oferowała nie dwu, a trójwymiarową oprawę graficzną, dzięki czemu stała się hitem. Raz, że oszałamiała znakomitą jakością wizualną, dwa prezentowała całkowicie nową jakość w samej rozgrywce. Do dziś powstało łącznie 6 głównych odsłon oraz kilka pobocznych. Te drugie wcale nie okazywały się złe. Oczywiście najlepiej z nich wypadła podseria Tag Tournament, dlatego Namco, właściciel marki postanowił powrócić do drużynowych potyczek w tym uniwersum.

Ja osobiście najwięcej czasu spędziłem przy jedynce oraz przede wszystkim przy trójce, którą być może niesłusznie uważam za najlepszą odsłonę tej serii. Fakt, że nie jestem zwolennikiem gier tego typu, ale Tekken zdołał mnie do siebie przekonać. Ilekroć przychodziłem do kuzynów, tylekroć odpalałem u nich trzecią część. Czasem wałczyłem z botami, ale największą frajdę sprawiały mi pojedynki z rodziną.

Pierwsze Tag Tournament zadebiutowało w 2000 roku, a więc kawał czasu temu. Nie wiedzieć czemu, producent porzucił ten odłam serii na rzecz innych spin-offów oraz głównej osi. Prawdę mówiąc, każda kolejna część wprowadzałą jedynie delikatne zmiany, ponieważ cały trzon niewiele różnił się od tego, co pamiętam jeszcze z czasów PSX'a. Jednak fani omawianej marki powinni czuć się jak w niebie, słysząc o kolejnych odcinkach przygód Jima i spółki. Mnie osobiście bardzo cieszy sequel drużynowych bijatyk, ponieważ odświeży on wizerunek hitu Namco oraz pobudzi sentymentalne serca graczy.

Filmy prezentujące rozgrywkę napawają optymizmem i zachęcają do zakupu. Premiera tej gry planowana jest na 11 września 2012 roku, na Sony Playstation 3 oraz Microsoft Xbox 360, natomiast w grudniu zawita również wersja na Nintendo WiiU. Zapewne ta ostatnia edycja zostanie "wyposażona" w ulepszoną oprawię wizualną oraz elementy wykorzystujące potencjał nowej konsoli i jej nietypowego kontrolera.

Zastanawia mnie jednak to, czy tak stara marka ma szansę bytu w dzisiejszych czasach, ale patrząc na takie produkty jak nowy Mortal Kombat, czy Street Fighter IV, sądzę iż młodszy od nich Tekken powinien odnaleźć się bez najmniejszego problemu. W końcu jest kultową marką, która swego czasu wyznaczyła nowe standardy.

A wy? Czekacie na powrót Tekken Tag Tournament? A może macie dosyć wyeksploatowanej marki? Która odsłona tej znakomitej serii najbardziej przypadła Wam do gustu? I dlaczego? Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie oraz zapraszam także do wzięcia udziału w ankiecie, którą poniżej widzicie.


Polub Raziela jeśli podoba ci się niniejszy tekst. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
24 sierpnia 2012 - 11:50

Czekasz na Tekken TT2?

Tak! Uwielbiam drużynowe bijatyki! 43,8 %

Nie! Mortal Kombat FTW! 6,2 %

Czekam tylko na Tekken 7 50 %