ArigatoR – przegląd newsów z Japonii #11 - Cascad - 9 października 2013

ArigatoR – przegląd newsów z Japonii #11

*ArigatoR to przegląd wiadomości dotyczących japońskich gier, często takich które nie mają szansy na premierę na Zachodzie (ew. nie mają u nas szansy na sukces). Jeżeli chcesz zobaczyć kilka ciekawostek i pozycji, które nikogo nie obchodzą to jesteś w dobrym miejscu.


 

Zapraszam do jedenastego "wydania":


 


Assassin’s Creed IV otrzyma własną mangę


 

Japoński wydawca, Sheisha przygotuje mangę Assassin’s Creed IV, która trafiając do magazynu Jump X co miesiąc będzie dostarczać nowych przygód Edwara Kenwaya w komiksowej formie.


 


 

Nie jest to szokująca informacja, gdyż wiele gier ma dziś komiksowe serie, jednak ujęcie zachodnich bohaterów w typowo japońskiej kresce zawsze wypada interesująco. Ciekawe też czy doczekamy się jakiegokolwiek, choćby fanowskiego, tłumaczenia tych epizodów.


 


Jeszcze więcej najnowszej Yakuzy


 

Epoka Meiji, Kazuma Kiryuu chwyta za miecz i tnie kolejnych strażników wykonując swą krwawą misję. Oto Yakuza Restoration, które doczekało się znacznie wydłużonej wersji swego pierwszego zwiastuna. Sega szaleje:


 


 

Jak widać, nasz bohater ma jeszcze więcej wrogów i jest mocno wrabiany w coś czego nie zrobił. Szykuje się zatem nowa gangsterska epopeja z melodramatycznym ujęciem, którego tak ciężko nie lubić – zwłaszcza gdy tym razem w ruch idą miecze, a grafika uzyskiwana przez PlayStation 4 naprawdę pozytywnie zaskakuje (bardziej, że będzie to tytuł startowy tej konsoli w Japonii, tworzona jest także wersja na PS3).


 

Pani prezydent, czas na intro


 

Liberation Maiden SIN to niezwykły sequel, o którym mogliście poczytać już w poprzednich odcinkach ArigatoRa. Jego akcja rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości, w której nastoletnia pani prezydent broni Japonii przed napastnikami, dosiadając wielkiego filetowo-białego mecha. System gry skupi się jednak na rozmowach (to będzie visual novel), a nie strzelaniu. Przyznam, że już samo intro pozytywnie nakręca:


 


 

Piosenka, którą słyszymy śpiewana jest przez niejaką Marinę (nie, nie tą „naszą”), a sam film pozwala poczuć klimat wielkich wydarzeń i uczuć targających bohaterami. Może to przesada, ale ja czuję tu spory potencjał i bardzo bym chciał, by nastąpił cud i ktoś przetłumaczył tę grę na język angielski.


 

Fairy Fencer F atakuje już-zaraz!


 

Fang i Tiara to dwójka szermierzy zdolnych do operowania antyczną bronią. Uwikłani są w starcie bogów, ratowanie świata i przyjemną wędrówkę, która już 10 października wyląduje na PlayStation 3. Oczywiście tylko w Japonii.


 


 

Za Fairy Fencer F odpowiada studio Complile Heart co może sugerować, że będzie mieć ciekawe postaci i niezły system walki, oraz chwytliwą muzykę. Jak Widać też na zwiastunie, twórcy postanowili postawić na fan service zatem wzdychających dziewcząt, którym wciąż coś się odsłania i podskakuje nie zabraknie. Jak widać wciąż jest na to ogromny rynek zbytu.


 

Attack on Titan połączy nasze losy


 

Produkowana Spike Chunsoft adaptacja anime Attack on Titan, to gra multiplayerowa, pozwalająca na połączenie swych sił z trzema innymi graczami. W trybie fabularnym będziemy mogli grać jako Mikasa, Eren i Armin, w Multi stworzymy za to własną postać:


 


 

Premiera 5 grudnia w Japonii i coś czuję, że będzie to szalenie popularna gra. Nawet jeśli 3DS nie jest idealnym sprzętem do tak dynamicznych, trójwymiarowych pozycji, to i tak wszystkie wady przesłoni możliwość zabijania tytanów z przyjaciółmi.


 

Phoenix robi to dobrze


 

Nareszcie! Już 24 października Europa będzie mogła cieszyć się swoją wersją Phoenix Wright - Ace Attorney: Dual Destinies. Grę będzie można kupić tylko w eShopie, a my możemy się nią jeszcze trochę poekscytować oglądając ostatni zwiastun:


 


 

Co ciekawe – każdy kto kupi grę do siódmego listopada otrzyma darmowe DLC ze strojami dla Phoeniksa, Atheny i Apolla.


 

Vegeta wie jak uderzyć żeby bolało


 

Namco Bandai szykuje grę pełną tak niesamowitych superbohaterów, że Avengersi czy Justice League mogą im co najwyżej nosić plecak. J-Stars Victory Vs zawierać będzie też ich oponentów, czyli m.in. Sasuke (Naturo), Vegete (Dragon Ball), Yusuke (Yu Yu Hakusho). Możemy nawet już sprawdzić jak radzą sobie w akcji:


 


 

Tytuł opisywany w ArigatoRze #1 pojawi się na PS3 i PS Vita jeszcze w tym roku. Zapowiada się pewniak.


 


 


I tak zakończył się jedenasty przegląd wiadomości ArigatoR. Kolejny odcinek również na początku przyszłego tygodnia (w poniedziałek-wtorek).


 

Mam nadzieję, że miło spędziliście czas. Arigato za przeczytanie!


 


Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
9 października 2013 - 09:14