ArigatoR – Przegląd newsów z Japonii #9 - Cascad - 24 września 2013

ArigatoR – Przegląd newsów z Japonii #9


*ArigatoR to przegląd wiadomości dotyczących japońskich gier, często takich które nie mają szansy na premierę na Zachodzie (ew. nie mają u nas szansy na sukces). Jeżeli chcesz zobaczyć kilka ciekawostek i pozycji, które nikogo nie obchodzą to jesteś w dobrym miejscu.


 


Zapraszam do dziewiątego "wydania” przeglądu, mocno nastawionego na nadchodzące gry:


 


Yazz powraca


 

Marzenia niektórych się spełniły… ale nie w pełni. Yasumi Matsuno nazywany przez swych fanów Yazzem to legendarny twórca Tacticis Ogre i Vagrant Story. Od dawna jest o nim jednak cicho i przypomina o sobie tylko niewielkimi rzeczami (po tym jak odsunięto go od Final Fantasy XII), takimi jak choćby Crimson Shroud na 3DS-a. Teraz jednak ma zamiar zaatakować rynek mobile nową strategią RPG, Unsung Story.


 

Tytuł ten powstaje na zlecenie firmy Playdek, która daje pieniądze właściwie na dwa projekty. Na Unsung Story: Tale of the Guardians, którego świat i historię stworzy Matsuno oraz „inne” Unsung Story będące grą karcianą, tworzoną wraz z Christophem Boelingerem, francuskim designerem gier planszowych. Znając życie niebawem po premierze przepadnie to w odmętach dziejów, aż szkoda obserwować taki talent nie mający pod sobą wielkiego studia i budżetu.


 

Suda51 nie zwalnia tempa


 

W zamęcie spowodowanym wydaniem Killer is Dead, prezentacjami Liberation Maiden SIN oraz zapowiedzią Lilly Bergamo można przegapić, że na świat zmierza jeszcze jedna gra firmowana przez Goichiego Sudę, szefa Grasshopper Manufacture. Chodzi tu o Ranko Tsukigime’s Longest Day, sidescrollera na PS3 składającego się w spójną całość z filmem Short Peace, czyli nową produkcją autora Akiry, Katsuhiro Otomo.


 


 

Pakiet film+gra (zapewne na hybrydowym Blu-rayu) trafi do sklepów 16 stycznia 2014 roku. Będzie kosztować niecałe 7 tysięcy jenów, czyli około 70 dolarów.


 

Anime z Bayonettą nadciąga


 

Słynne studio Gonzo (robiło m.in. Afro Samurai’a) zamierza już w listopadzie wydać film Bayonetta: Bloody Fate – będzie to ekranizacja znakomitej gry Platinum Games.


 


 

Osobiście jestem tym dość zdziwiony, gdyż jeśli w jakimś elemencie Bayonetta prezentowała się nieco gorzej, to była to właśnie warstwa fabularna i nie za bardzo wyobrażam sobie jak zmienić ją w ciekawy film. Warto jednak wierzyć, że niesamowita wiedźma uwielbiająca lizaki poradzi sobie także na srebrnym ekranie.


 

Youkai Watch będzie mieć kontynuację?


 

Wydane niedawno na 3DS-a przez Level 5 Youkai Watch ma wielkie szanse na stanie się kolejnym mocnym IP studia, podobnie jak Professor Layton i Inazuma Eleven.


 

Wynika tak z informacji znalezionej w ostatnim numerze magazynu CoroCoro, który informuje o nowej pozycji powiązanej z grą o chłopcu posiadającym niezwykły zegarek i umiejętność komunikowania się z duchami. Nie wiemy tylko czy będzie to sequel czy też reedycja, poprawiona i rozszerzona o pewne rozwiązania. Oby jednak zrobiła się z tego seria rosnąca w siłę i przede wszystkim docierająca do Europy, bo własnie dla takich tytułów chce się mieć handhelda Nintendo.


 


Piękny zwiastun Drakengard 3


 


Weterani studia Cavia znanego z wyjątkowego Niera i Drakengarda, chcą pod skrzydłami Square Enix zaoferować nam nową, wyjątkowo brutalną i wykręconą przygodę, czyli Drakengard 3. Seria znana jest z „zabawy” tematami tabu i budowania realiów pełnych bardzo bolesnych problemów.


 

Gra będzie opowiadać o siostrach Utautai posiadających magiczną moc – jedna z nich, nasza bohaterka musi zabić pozostałe pięć, by uchronić świat przed zagładą:


 


 

Zapowiada się kawał niezwykłej historii, na którą warto czekać i już teraz dopraszać się o wydanie poza Japonią. Premiera na tamtejszy rynek została przewidziana na 19 grudnia tego roku.


 Straszna gra, piękna wizualizacja


 

Podczas targów Tokyo Game Show zaprezentowano przygotówkę-horror psychologiczny Tokyo Twilight Ghost Hunters, i już teraz widać, że będzie to kawał pieknie wyglądającej przygody, czerpiący bardzo wiele ze sposobu prezentowania grafiki przez studio Vanillaware odpowiedzialne za niedawny przebój Dragon’s Crown:


 


 

Historia skupi się na grupce uczniów, którzy podczas pierwszego dnia w nowej szkole, podczas jej zwiedzania, zostali napadnięci przez ducha. Gra trafi na PS3 i PS Vita w przyszłym roku i będzie posiadać ciekawy system dialogów. Otóż do prowadzenia rozmów użyjemy tu dwóch menu – jedno odpowiada za wybór wśród pięciu emocji (np. miłość), a drugie wśród pięciu zmysłów (dotyk, węch etc.) ich kombinacja będzie tworzyć wypowiedź naszego bohatera, dając mu w ten sposób 25 nieoczywistych wariantów zachowania. Brzmi to naprawdę interesująco.


 

Jak leniwym graczem jesteś?


 

Genialny wynalazek wprost z Japonii nazywa się „Goron” (tł. leżeć na ziemi) i jest poduszką-chwytakiem umożliwiającym wygodne korzystanie z laptopów i tabletów.


 


 


 

Ponadto do Gorona można też przyczepić monitor podłączony pod np. PS3 i cieszyć się grami z dużych konsol. Ten techniczno-użytkowo-wygodnicki bajer jest dostępny w trzech kolorach (zielony, pomarańczowy, czerwony) i kosztuje prawie 20 tysięcy jenów, czyli 195 dolarów. Czuję, że bardzo go potrzebuję…


 


 

I tak zakończył się dziewiąty przegląd wiadomości ArigatoR. Kolejny odcinek również na początku przyszłego tygodnia (w poniedziałek-wtorek). Oby również będzie obfitował w tyle ciekawych gier.


 

Mam nadzieję, że miło spędziliście czas. Arigato za przeczytanie!


 


Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
24 września 2013 - 14:13