GTA V – mini poradnik - Cascad - 27 września 2013

GTA V – mini poradnik

Długie gry bardzo często kryją w sobie wiele smaczków i sekretów, których świadomość pozwala na większe cieszenie się ich światem i polepszenie jakości rozgrywki. Obecnie nastał czas Grand Theft Auto V - kolejnej odsłony sagi o napadach, strzelaninach i szalonym przemykaniu przez kolejne skrzyżowania. Ten tytuł to prawdziwy gigant, dlatego też przygotowałem poradnik pozbawiony spoilerów, który powinien wielu osobom uprzyjemnić wizytę w Los Santos.


 

Jest to spis konkretnych rad, które przydadzą się zwłaszcza tym osobom, które poznają je przed rozpoczęciem zabawy, jednak nawet jeśli się już skończyło tryb fabularny to warto powrócić do przemierzania stanu San Andreas i spróbować choćby kilku z tych motywów:


 

 • W sklepach Ammunation, w których można skorzystać ze strzelnicy (są oznaczone z białym wypełnieniem) po wykonaniu wszystkich wyzwań dostaniemy 15% zniżki na zakupy. Jeśli każde wyzwanie zrobimy na złoto rabat będzie wynosił 25%. W ten sposób najłatwiej też podnieść sobie umiejętność strzelania.
 • Najłatwiej zarobić na giełdzie podczas misji wykonywanych przez Franklina dla Lestera (zabójstwa). Słuchając o jakich korporacjach mówi wchodzimy w smartfona, w „Internet” i wykupujemy ich akcje, lub ich oponentów. Powinno to załatwić problem achievementu za dobre inwestowanie i szybko napełnić nasz portfel.
 • Smoke On The Water to najbardziej opłacalny biznes w grze – warto zakupić go jak najszybciej (jako Franklin). Co tydzień dodaje do konta 9330 dolcy.


 


 

 • By otrzymać misje związane z kultem Epsilon (prześmiewcza wersja Scjentologów) należy wejść do growego Internetu i poszukać co nieco na ich temat. Kiedy się uda, pojawi się test psychologiczny, po czym… trafimy na stronę proszącą o dotację dla tej religii, i jeszcze jedną… więcej nie zdradzę.
 • Helikoptery policyjne do szukania nas używają reflektorów – można im je zbić celnym strzałem.
 • Downtown Cab Co. Również jest opłacalną inwestycją, gdyż po tym zakupie nie tylko nie trzeba płacić za taksówki, ale i odblokowują się ciekawe misje taksówkarskie (co jakiś czas otrzymujemy telefon z prośbą podwiezienia gdzieś jakiegoś nietypowego klienta).
 • Możesz wchodzić w interakcję z NPC-ami poprzez wciśnięcie „prawo” na krzyżaku.
 • Kupując Puerto Del Sol Marina Slips dostaniemy sprzęt do nurkowania i odblokujemy związane z tym zadania (łódź z takim wyposażeniem można też porwać).
 • Pamiętaj, że w telefonie jest opcja Quicksave.


 


 

 • Umiejętność Franklina – czyli zwalnianie czasu podczas jazdy – warto wykorzystać do pewnej bardzo trudnej czynności, czyli strzelania z samochodu. Pozwala to zaoszczędzić sporo nerwów.
 • Przed policją można się ukryć w… krzakach. Jeśli wejdziemy w wyższe od naszej postaci to policjanci nas nie zauważą i porzucą pościg.
 • Kiedy prowadzisz pojazd upewnij się, że nie masz pod ręką żadnej broni (kwadrat na PS3/X na 360) i wciśnij L1/LB – pokażesz w ten sposób środkowy palec.
 • Robiąc misje paparazzi wpadniemy na gwiazdę uciekającą przed policją po pijaku. Po tym jak zostanie zgarnięta do radiowozu nikt nie zajmuje się jej autem – warto je sobie przywłaszczyć, gdyż mimo iż jest różowe to posiada na pokładzie całkiem podkręcony silniki i kilka stuningowanych elementów. Na wyścigi będzie jak znalazł.
 • Jeżeli szukasz porzuconego samochodu to prawdopodobnie jest on na parkingu policyjnym (zaznaczony na mapie symbolem auta).


 


 

 • Automaty z napojami to najtańszy i najszybszy sposób na odnowienie zdrowia.
 • Joga zwiększa czas trwania umiejętności specjalnej Michaela.
 • Odpisuj na maile - choć nie można wybrać rodzaju odpowiedzi na maile w grze, to jednak postaci mogą na nie odpisywać jeśli tego chcemy. Polecam tak robić, by poznać kilka dodatkowych historii z życia Michaela, Franklina i Trevora.
 • Często przełączaj postaci, by ujrzeć najciekawsze scenki z ich życia. Przy odrobinie szczęścia ujrzysz Trevora w sukience.
 • By uzyskiwać nowe opcje customizacji (np. nowe fryzury) należy zacząć śledzić ludzi na Lifeinviderze – wewnętrznej, growej wersji Faceboooka.
 • Do kolejki górskiej da się włożyć rower, po to by zjechać nim potem ze szczytu góry (zjeżdżanie jest super!).
 • Helikoptery i samoloty można kupować przez Internet.
 • Kiedy masz ochotę po prostu poszwędać się po świecie wejdź do opcji i wyłącz HUD i mapę, gra zmieni się nie do poznania bez informujących nas znaczników policji, misji i czynności. Odczucia są naprawdę niesamowite, wystarczy podkręcić radio i jechać w stronę horyzontu a w pełni docenimy kunszt z jakim zbudowano ten tytuł.


 


 

I to na tyle, mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli też znacie jakieś ciekawe „triki” do wykonania w GTA V to podzielcie się nimi – może uda się zrobić w tego naprawdę długą listę. Miłej zabawy, pozdrawiam.


 


Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
27 września 2013 - 00:11
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
27.09.2013 19:05
koobon
82
Legend

Co tydzień dodaje do konta 9330 dolcy. - dolców
liczba mnoga słowa "postać" to "postacie" (zarówno w mianowniku jak i bierniku), a nie "postaci"

27.09.2013 19:08
odpowiedz
zanonimizowany23874
136
Legend

liczba mnoga słowa "postać" to "postacie" (zarówno w mianowniku jak i bierniku), a nie "postaci"
nie

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10651

28.09.2013 09:33
👍
odpowiedz
zanonimizowany773449
60
Konsul

Przydatne, aczkolwiek polecam zostawić misje Lestera na koniec, musimy wykonać chyba tylko jedną a później po skończonym głównym wątku kiedy jak podejrzewam ( gry jeszcze nie przeszedłem :) ) będziemy mieć trochę więcej kasy zacząć je robić. Wtedy na naszym koncie będzie niezła sumka :) Co do giełdy możemy np. zainwestować w Raine i rozwalać auta eCola ( eCola to konkurencja dla Raine ) wtedy kursy Raine pójdą w górę. Ja np. po 3 zniszczonych samochodach zmieniłem kurs o 7 % :)

14.10.2013 12:44
Harry M
odpowiedz
Harry M
149
Master czaszka

fajny poradnik. Jak wyjdzie GTA V na PC to skorzystam ;).