Valve i patent na gamepada - fsm - 7 września 2012

Valve i patent na gamepada

Valve, gamepad, konsola, patent? Atmosfera się zagęszcza...

To, co widzicie powyżej, to ciekawe znalezisko wyszperane przez internetowych detektywów z serwisu Reddit. Rzecz bardzo ciekawa w obliczu wielu plotek o rzekomym Steamboksie - sprzęcie do grania od twórców serii Half-Life. Ile prawdy jest w tym, że Valve rzeczywiście produkuje konsolę - nie wiemy. Pod tym linkiem jednak kryje się rzecz niespodziewana. Pomysł na gamepad z trackballem. Coś genialnego w swej prostocie i być może narzędzie, które uprzyjemni rozgrywkę w FPS-ach na padzie. Mało tego. Analogową gałkę i trackball można zamienić stronami! Bombowo.

Patent, zgodnie z informacjami na powyższej stronie, został złożony w maju 2011 roku. Wypłynął zaś dopiero teraz. Przypadek? Być może Valve po prostu chce zaoferować światu najlepszy kontroler do grania w cokolwiek i nie ma to nic współnego z jakąkolwiek konsolą. Mi się pad z trackballem bardzo podoba i jestem niezmiernie ciekawy, co będzie dalej z tym pomysłem. I mam nadzieję, że nie jest to jeden wielki pic na wodę. Szczególnie, że mój niespecjalnie zaawansowany pad marki Tracer chyba dokonuje pomału żywota...

PS Kształtem valve-pad przypomina konstoler do X360... To dobrze?

[strona z wnioskiem patentowym - jest więcej schematów]

fsm
7 września 2012 - 16:10

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
07.09.2012 16:48
Majkel Dżordan
Majkel Dżordan
19
Generał

Nie wiem czemu ale patrząc na tego pada mam ochotę pograć w Ballance lub coś podobnego.

Ogółem to pomysł ciekawy, ale te przyciski nieco beznadziejnie ustawione.

07.09.2012 16:49
tommik85
odpowiedz
tommik85
25
The End of the Line

Wygląda świetnie, a kształtu X360 nie da się już chyba uniknąć (vide Wii U Pro Controller). Wątpię, by MS był trollem patentowym i czepiał się. W każdym razie, chciałbym by z tego rysunku powstał faktyczny kontroler.

07.09.2012 17:33
rog1234
odpowiedz
rog1234
77
Dragon Install

Wygląda to naprawdę źle. Jakby miało nie mieć d-pada (kompletnie skreśla to kontroler), poza tym ten trackball jest nieprzekonujący, absolutnym musem byłoby sprzedawanie tego z dwoma analogami w zestawie. Ogólnie im więcej Valve robi na polu innym niż robienie gier tym gorzej. Jeszcze trochę to będą mogli kompletnie nie robić gier i funkcjonować, a przez to na np. HL3 czeka się tyle, ile się czeka.

07.09.2012 22:07
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

News stary i wypłynął dokładnie w momencie pierwszych plotek o steam boksie, a nie dopiero teraz.
Valve się nie kryje z pracami nad hardwarem, bo nawet na ten temat prowadzą oficjalnego bloga.
Tyle, że zawsze jest mowa o peryferiach i urządzeniach wejścia, kontrolerach oraz augumented reality oraz virtual reality.
Nigdy nie było mowy, ze strony Valve, na temat ich własnej konsoli.

08.09.2012 12:25
odpowiedz
komenty
66
Senator

Valve poza grami stworzylo Steama, ktory okazal sie byc zarowno produktem nowatorskim jak i wygodnym w uzywaniu, wiec swiat pecetowy sie de facto na niego przesiadl. Jesli chodzi o gry to w zeszlym roku wydali Portala 2, ktory troche nagrod gry roku zgarnal, ewentualnie byl w czolowce.

A jesli chodzi o brak D-pada to czemu nie? Przeciez D-pad to w praktyce zestaw przyciskow czesto nawet niewykorzystywanych w grach, wiec jak dla mnie moga go spokojnie nimi zastapic.

08.09.2012 13:26
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
208
fsm

GRYOnline.plTeam

Kazioo > No widzisz, słusznie zatem się zastanawiałem (wewnątrznie :P) nad "wypłynięciem". Bloga nie znam, a news mnie zaciekawił, stąd ten krótki wpis... Koniec końców: pomysł na pada jest super i czekam na to, co z nim dalej będzie

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze