Warte uwagi gry z Kickstartera - Hubert Taler - 22 października 2012

Warte uwagi gry z Kickstartera

Kickstarter to najbardziej znana strona pozwalająca organizować tzw. crowd sourcing. Dzięki niej można zauważyć że łatwiej znaleźć 200 tys ludzi którzy dadzą po 10 USD niż jedną osobę która wyłoży dwa miliony. Nic dziwnego że twórcy gier szybko uznali to za dobrą metodę zbierania funduszy.

Hasło przewodnie Kickstartera

Proszę pamiętajcie że nawet najciekawiej wyglądający projekt może okazać się niewypałem lub nawet zwykłą ściemą. Jednak w tej chwili wydaje mi się że warto będzie za kilka miesięcy poszukać informacji o niektórych z tych gier aby zobaczyć jak radzą sobie ich twórcy.

Leisure Suit Larry remake
Remake klasycznej przygodówki sprzed... 25 lat. W projekt zaangażowany jest oryginalny twórca Larrego czyli Al Lowe. Ja również wsparłem ten projekt więc dostaję regularne informacje o postępach prac, no i wygląda na to że faktycznie coś robią.


Star Citizen
Projekt stworzony przez legendę branży gier video: Chrisa Robertsa, odpowiedzialnego uprzednio za Wing Commandera. Star Citizen obiecuje nam dynamiczną kosmiczną rozgrywkę w kosmicznym symulatorze, bogatą historię świata, i... obietnicę możliwości grania offline (co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste).

Timber And Stone
Coś w rodzaju połączenia Minecrafta z grą RTS. Budujemy, umacniamy, zbieramy zasoby. Oby okazało się tak fajne jak zapowiedzi.

Shaker
Kolejni weterani branży: Brenda Bradhwaite (pracowała na Wizardry oraz Dungeons and Dragons) i Tom Hall znany z id Software z czasów Commandera Keena i Dooma. Wynikiem ich współpracy ma być staroświeckie RPG o współczesnej grafice i widokiem z pierwszej osoby, osadzone zarówno w świecie fantasy jak i sci-fi. Muszę powiedzieć że mnie bardzo to frapuje.

P.S. Jak zwrócił uwagę komentator @Filon, projekt już ma kłopoty. Jak napisali autorzy w update, "Niektóre gry nie przechodzą do następnego etapu", ale proszą o "pozostanie w kontakcie". Informację potwierdza również Joystiq.

Sword Of Fargoal 2
Kontynuacja gry z Commodore (która doczekała się jak na razie remake'u na urządzenia z iOS). Możemy się spodziewać prostego, kolorowego i klasycznego dungeon crawlera.

Hubert Taler
22 października 2012 - 23:46