New Game + to RPG którego nie będzie - Pita - 13 listopada 2012

New Game + to RPG, którego nie będzie

Jakiś czas temu świat obiegła wieść, że Jasper Byrne, twórca intrygującego Lone Survivor powróci z projektem określanym jako „Zelda X Demon’s Souls”. Gra miała nazywać się New Game + i odwoływać się do licznych klasyków konsolowego RPG.

Ucieszyłem się, gdy usłyszałem, że Jasper Byrne projektuje grę będącą połączeniem Zeldy z Demon’s Souls. Że chce umieścić w niej oburęczny system walki, turlanie się, różnorodną broń. Że grafika ma być mieszanką 2D oraz 3D na wzór tej z DSowych Zeld inspirując się jednak grami ze starszych maszynek. Biorąc pod uwagę to jak zjawiskowym tytułem jest jego Lone Survivor, jak ważnymi grami są Zeldy i jak bardzo kocham Demon’s Souls – miałem mokre spodnie.

Szczególnie, że pierwsze screeny wyglądały naprawdę dobrze. A jednak New Game + nie powstanie. Po prostu Jasper, jakby zdolnym facetem nie był jest tylko jednym facetem. New Game + okazało się projektem zbyt czasochłonnym, rozbudowanym i trudnym, żeby uciągnąć go samemu:

„I reached a point where it was getting very frustrating: the game demanded a lot of animation, very detailed level design, and a huge amount of gameplay code, all of which were taking so long that it felt excruciating."

"I’d like to say sorry to any fans who were looking forward to it - it’s still a game I’d love to play, and should I ever have a team to work with in future, it’s definitely an idea I’d like to come back to.  I had an incredibly detailed story worked out (it’s not what it appeared!), which I won’t share in case the idea ever resurfaces.”

Po pół roku w produkcji gra została skasowana. Szkoda, bo dobrych dungeon crawlerów nigdy za wiele. Poza tym – czy ktokolwiek nie lubi trybu New Game+? [Źródło]

Pita
13 listopada 2012 - 13:36