Magazyn 'Lag' - Hubert Taler - 2 stycznia 2013

Magazyn "Lag"

Lag - to słowo kojarzy się oczywiście z graniem online. Mam laga, czyli komunikacja mojej konsoli lub komputera z serwerem jest opóźniona. Jest to też tytuł nowego magazynu o grach, i generalnie o okołogrowej kulturze. Można go zamówić wyłącznie wysyłkowo na stronie lagmag.pl

Właśnie otrzymałem jego pierwszy numer.

Pierwszy numer wygląda naprawdę porządnie

Magazyn od strony edytorskiej, mimo dwa razy mniejszego formatu od razu nam coś przypomina. EDGE - wykrzyknie każdy kto miał styczność z brytyjskim magazynem. Podobne "poważne" formatowanie tekstu, zastosowanie białego tła, pięknie wykonane ilustracje. Na próżno jednak w Lagu szukać recenzji, z których EDGE słynie, lub większych artykułów przekrojowych. Znajdziemy tu kilka tekstów publicystycznych, oraz jeden wywiad. 

Jakie są moje wrażenia? Muszę przyznać że artykuły są na wysokim poziomie, zajmujące, spoglądające na gry od trochę "innej" strony. Gładki, przyjemny papier, wizualnie ładny skład dodatkowo podkreślają wrażenie obcowania z ambitniejszym pismem. Nie znajdziemy tutaj wizualnej sałatki czy kolokwialnego słownictwa rodem z popularnych konsolowych miesięczników. Szkoda, że cały numer idzie przeczytać w pół godziny - a pewnie i szybciej - objętość pisma to zaledwie trochę ponad 60 stron. O czym można przeczytać w pierwszym numerze? Między innymi o: Wiedźminie, konwencjach w grach, grach erotycznych, o terapii za pomocą gier, oraz o tym dlaczego Assassin's Creed II jest dojrzałą formalnie grą. Każdy z artykułów jest dość krótki, ot - o objętości felietonu.

Czy mamy więc polskiego EDGE-a? Chyba jeszcze nie, ale trzymam kciuki. Oby twórcom i wydawcom udało się wprowadzić nowe, ambitniejsze pismo na rynek na dłużej, niż poprzednie tego typu próby...

Hubert Taler
2 stycznia 2013 - 20:32

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.01.2013 21:44
corell
78
Pretorianin

adres to http://lagmag.pl/ (na odwrót i z "http" na początku). a tak w ogóle to dzięki za info, bo nie wiedziałem, że coś takiego powstało.

02.01.2013 21:53
CHESTER80
odpowiedz
CHESTER80
92
Nintendomaniak

Do mnie jeszcze nie przysłali a zamawiałem jak tylko pojawił się news na Poly. Fajnie że w czasach upadku prasy papierowej są świry którym chce się robić czasopismo o grach. Ciekawe ile wytrzymają.

02.01.2013 22:19
HubertT
odpowiedz
HubertT
45
Łowca Androidów

@corell Dzięki, pisałem z pamięci i oczywiście pomyliłem, poprawiłem już.

@chester80 oby wytrzymali bo mamy do wyboru albo mainstreamowe artykuły o tym jak gry uczą zabijać albo recenzje o tym że jest "super grafika, z antyaliasingiem" że "podstarzały engine daje o sobie znać" od których już mi niedobrze :)

03.01.2013 00:22
BliBs_Pl
odpowiedz
BliBs_Pl
77
Weltschmerz

Najciekawsze jest to, ze jednym z redaktorow jest Maciej Fraczyk, czyli ... Niekryty Krytyk, a to mnie skutecznie zniechecilo.

03.01.2013 06:55
HubertT
odpowiedz
HubertT
45
Łowca Androidów

@blibs_pl to może dobrze że nie wiem kto to :)

03.01.2013 16:04
BliBs_Pl
odpowiedz
BliBs_Pl
77
Weltschmerz

@HubertT
Jest to internetowy "komik", którego filmy na Youtube mają łącznie ponad 100 milionów wyświetleń. Ostatnio napisał też jakąś książkę. Na początku bawiły mnie jego filmy i lubiłem go oglądać, ale potem jego filmiki były coraz mniej śmieszne i więcej w niej było komercji (zawsze coś reklamował).

03.01.2013 16:09
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
210
fsm

GRYOnline.plTeam

Hym. Wygląda interesująco. Strona wizualna bardzo zacna - takiego estetycznego, minimalistycznego czegoś mi brakowało. Rozważę kupno przy okazji numeru 2 :)

03.01.2013 17:16
Harry M
odpowiedz
Harry M
143
Master czaszka

Zamówię 1 część. Bo wygląda zacnie.

03.01.2013 17:28
HubertT
odpowiedz
HubertT
45
Łowca Androidów

@BliBs_Pl dzięki za info. W "Lagu" Frączyk napisał jeden felieton, wcale jednak nie humorystyczny. Nawet fajny.

@sekret_mnicha - niestety, jak znam nasze realia to drugiego numeru może nie być :-(

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze