Rzuć Linę #49 - symulator chirurga gra w kolory i trochę sztuki - fsm - 30 stycznia 2013

Rzuć Linę #49 - symulator chirurga, gra w kolory i trochę sztuki

Dzień dobry, czytelniku. Jak się masz? Tak, odwliż. Wiem. W takim razie zajrzyj może do kolejnego odcinka cyklu z linkami? Ciekawostki z Internetu zawsze są ciekawe, a dzisiaj w menu mamy hit ostatnich dwóch dni - Surgeon Simulator 2013 oraz: kolory w filmach, grę w kolory, kolorowy filmik, kolorowe obrazki i jedyny w swoim rodzaju dysk zewnętrzny domowej roboty.

Surgeon Simulator 2013

Albo innymi słowy QWOP na stole operacyjnym. Każdy palec sterowany jest innym klawiszem, zaś ruchy i obrót dłoni to zadanie dla myszki. Mordęga, powiadam wam. Ktokolwiek da radę przeszczepić serce temu leżącemu tam panu pacjentu, ten jest gotowy, by atakować zawód chirurga. Choć w prawdziwym życiu raczej nie otrzyma osiągnięcia "hammertime!" za demontaż żeber przy pomocy młotka i do tego w jednym ruchu.

Dysk zewnętrzny z Shadow of the Collossus

Domowej roboty. Prześliczny! Użytkownik FoxFoxwaltz pochwalił się swoim dziełem na reddicie, a ja przekazuję link do albumu z fotkami. Może mało praktyczny jest taki dysk, ale dla zboczuszkow jak znalazł :)

MovieBarCode

Czyli całe filmy skompresowane i rozciągnięte w taki sposób, by tworzyły prostokątny kod kreskowy z kolorami, jakie w danym filmie się pojawiają. To nie są po prostu bazrgoły, to są całe filmy i ich kolorystyczne schematy. Sztuka nowoczesna, powiadam. Tutaj sobie poklikajcie, fajne to (i można zamówić wydruki). [a to powyżej, to Szklana pułapka 2 jest]

Niemożliwe budynki

Fotograf i grafik z Barcelony, Victor Enrich, robi zdjęcia budynkom, a potem je przerabia (czyli jest to artysta robiący rzeczy podobne do prac Erika Johanssona). Coś dla fanów Photoshopa i architektury. Oczywiście - wszystko można kupić w formie estetycznego wydruku. KLIK!

Gra w dopasowywanie kolorów

Uzależnia. Klikacie i sprawdzacie czy a) nie jesteście daltonistami i b) czy wasz monitor nie jest do dupy. Kto będzie miał "pefrect" przy okazji każdego dopasowywania odcienia?

Wielka bitwa w EVE Online

Album z fotkami, które są w tym momencie chyba najlepszą namiastką tego, jak mogłyby wyglądać międzygwiezdne konflikty za kilka(naście?) stuleci. Dokładną historię tego starcia można znaleźć o tu, ale w skrócie wygląda to tak: szef jednej strony chciał zaatakować mały oddział piratów, ale przypadkowo przeskoczył do miejsca docelowego sam, bez obstawy. No i piraci zawolali kolegów i kolegów kolegów (którzy nie lubią "tamtej strony"), by zniszczyć flagowy statek pana szefa. Na nic wzywane posiłki, podobno była masakra. Ktoś z Was brał w tym udział?

Dorkly Bits - spóźniony świąteczny filmik w świecie Mortal Kombat [hoł hoł hoł]

fsm
30 stycznia 2013 - 09:44

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.01.2013 15:13
malyb89
malyb89
162
Demigod

Dorkly z Mortalem jak zwykle dopisali ;)

Zdjęcia budynków bardzo ładne.

Nie grałem w EVE online i nie zamierzam, bo za trudne to dla mnie, ale z tego co wiem, będą tego duże konsekwencje :)

30.01.2013 17:05
Harry M
odpowiedz
Harry M
142
Master czaszka

Jaka gra! Fajny dysk. 6.5 mi wyszło w kolorkach. Mortal świetny ;D

30.01.2013 17:10
Arxel
odpowiedz
Arxel
175
Kostka Rubika

Hah, jakiś czas temu na postprodukcji przy okazji zajęć z korekcji kolorów "graliśmy" w te kolory..

Mój wynik to 9.9 - ps. można mieć nawet notę 12 czy nawet 13 za etap, więc skala nie jest do 10 ;)

31.01.2013 09:34
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
209
fsm

GRYOnline.plTeam

Mój najlepszy wynik to, jak na razie, 9,3... Ciekawi mnie skala powyżej 10, bo nie bardzo widzę, jak ją osiągnąć. Chyba, ze za same "perfecty" pod rząd system daje więcej, niż 10 :)

31.01.2013 19:09
Amazing_Maurice
odpowiedz
Amazing_Maurice
92
Pretorianin

Surgeon Simulator - cudowne! Mój aktualny rekord to: 4309.707ml i operacja skończona w 02:42.

31.01.2013 20:02
Arxel
odpowiedz
Arxel
175
Kostka Rubika

Chyba, ze za same "perfecty" pod rząd system daje więcej, niż 10 :)
Z tego co mi się wydaje, to chyba właśnie tak to działa - nigdy nie miałem powyżej 10 na pierwszych dwóch testach, pomimo samych perfectów..

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze