Mój gameplay z komentarzem & Oceńcie mój kanał - siwy - 5 maja 2013

Mój gameplay z komentarzem & Oceńcie mój kanał

Te dwie frazy to najczęściej spotykane nazwy tematów na forach, w których gracze próbują w jakikolwiek sposób rozreklamować swoją działalność na portalu You Tube. Własne kanały stały się popularne  kiedy okazało, że czołowi polscy „zagrajmerzy” zarabiają na robieniu materiałów  z gier wraz ze swoim komentarzem. Na fali pojawiło się wielu młodych, zdolnych, kreatywnych ludzi pragnących łączyć pasje z zarabianiem kilku złoty z partnerstwa. Jak mi idzie i co z tego wyszło?

Właściwie to mało z tego wyszło( o jakości niewspominając). Zagrajmerów się namnożyło jak grzybów po deszczu, duża część osób  zniechęciło się do You Tuba przez nich i zaczęły padać nieprzyjazne określenia w stosunku do samych twórców. Trudno się spodziewać czegoś innego bowiem „zagrajemerzy”(nienawidzę tego słowa) popełniają kilka zasadniczych błędów od samego początku, pozwolę sobie wypunktować.

  • Czy ja się w ogóle do tego nadaje? – Jestem pewien, że mało kto zadał sobie takie pytanie przed uruchomieniem programu do zgrywania obrazu i dźwięku. Tutaj pojawia się pierwszy problem. 99 procent osób po prostu nudzi w swoich materiałach, nie ma nic do powiedzenia, wszystko jest takie oschłe i po dłuższym oglądaniu człowiek ma wrażenie, ze to powstaje na siłę. Każdy jest stworzony do czegoś innego i warto to samemu ze sobą wstępnie zweryfikować zanim wypłyniemy w szersze wody.
  • Czy mam sprzęt, oprogramowanie i umiejętności do montażu? Drugie fundamentalne pytanie. Często nowi na Tubie, nie mają pojęcia jak zacząć, jak posługiwać się oprogramowaniem. To z kolei generuje kolejne pytania na forach, mimo, że Google i wyszukiwarka na You Tube znajduje miliony porad w formie tekstu i video.
  • W co grać? To pytanie, które zadaje sobie gracz też często trafia na forum. „Jakie gry polecacie do nagrywania.” Po wpisaniu tej frazy w nazwę wątku powinien już być automatyczny ban na You Tubie.
  • Czy na You Tubie potrzebny jest kolejny letsplejowiec? Najważniejsze pytanie! Jak widać tego sobie chyba nie zadał nikt. A odpowiedź brzmi nie, definitywnie nie, zdecydowanie nie. Polska Tuba potrzebuje czegoś nowego, oryginalnego, śmiesznego, kreatywnego, a nie kolejnego nudziarza, który na siłę chce być jak swój idol.

Oczywiście jest duża szansa, że ktoś się trafi mądry(albo mało zmotywowany) i odpowiedzi na te pytania wyjdą mu negatywnie, i wtedy sobie odpuści. Uff, ulga. Jednak nie wszyscy się tak łatwo poddają. Wówczas na forach pojawia się wątek reklamujący „twórczość”.

Nie wiem jak inni, ale ja zawsze mam nadzieje, że zobaczę coś dobrego, coś czego nigdy wcześniej nie widziałem itd. I chętnie napiszę jakiś pozytywny post, pochwalę, zmotywuje do robienie więcej. Po prostu wesprę słowem. Niestety po wejściu w wątek okazuje się, że to kolejny młody człowiek, który nagrał letsplaya z komentarzem, strasznie przynudza, wykazuje się zerową kreatywnością i w dodatku prosi o lajki, łapki i suby… I jeszcze to gadanie, że z przyjemności i nie dla kasy.

Aż się człowiekowi przypomina scena z filmu Jak się pozbyć cellulitu, kiedy to postać grana Wojtka Mecwaldowskiego wygłasza komentarz zwracający się do Boga korzystając przy tym z najpopularniejszego polskiego słowa. Sam film jest w sumie bardzo słaby, jednak ta jedna scena może pomóc przy opisywaniu swoich emocji.

Zawsze byłem zdania, że im więcej osób coś robi to jest większa szansa, że trafi się ktoś wyjątkowy, jakiś talent. Jednak kiedy człowiek widzi setny raz to samo (gdzie każdemu kolejny myśli, że to co robi jest ambitne i odkrywcze) to się zaczyna wahać czy to na pewno jest dobre myślenie. I wcale się nie dziwie osobom, którzy  negatywnie podchodzą do ludzi robiących filmik z gier ze swoim komentarzem. Jeszcze trochę i sam zacznę uważać to środowisko za toksyczne i niepotrzebne.

Dlaczego nikt nie pójdzie w tą stronę co np. taki Adbuster – zrobił coś, na co nikt inny nie wpadł. Zdobywając większą popularność niż wszyscy zagrajmerzy razem wzięci.

Tak oczywiste jest, że znacznie łatwiej jest uruchomić grę, jakiś program do zgrywania i zacząć gadać pierdoły. Ale takie działania w tym momencie, nie pozwalają nic osiągnąć.

Oczywiście życzę powodzenia każdemu kto chce zacząć działać na YouTube.:)

siwy
5 maja 2013 - 18:25
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.05.2013 18:28
siwy346
siwy346
105
addicted to music

Taki tam mały hejt na szybko.
Brzmi to trochę jak frustracja, albo jakiś inny ból dupy, jednak ten temat już trochę za mną chodzi.

05.05.2013 18:40
piotr432
odpowiedz
piotr432
86
Warrior

Jeżeli mam być szczery chciałem też nagrywać ale na pewno nie let's play ( zbyt słaby komp ) . Pomyślałem
, żeby stworzyć jako pierwszy program o militariach i sztukach walki . Czemu nie dzielić się swoją pasją z innymi :D .

05.05.2013 18:46
yasiu
odpowiedz
yasiu
194
Legend

Siwy - popracuj trochę nad tym tekstem. Jedną z bolączek YT jest mnóstwo słabo dopracowanych materiałów - może nawet ciekawych, ale zrobionych tak, że nie mają szansy się wybić. Mi nie udało się przez Twój tekst przebić ze względu na technikalia. Jakieś dziwne spacje, albo ich brak... Ze dwa szlify i będzie fajnie :)

05.05.2013 19:03
siwy346
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Rzeczywiście jakieś dziwne spacje się wrąbały, sorry :)
Za momencik poprawie.

Generalnie ten cały You Tube to jest taki temat rzeka, jednak chciałbym się nad nim bardziej pochylić. Ale czasu mi ostatnio jakoś brakuje.

piotr-> Jeśli nie będzie to przypominać "zbrojowni mordoru" z gimbo otoczką to z chęcią obejrzę. :)

05.05.2013 20:52
yasiu
odpowiedz
yasiu
194
Legend

Popraw jeszcze jedną rzecz, o tym w końcu pisesz. YouTube nie You Tube :)

05.05.2013 21:19
odpowiedz
zanonimizowany579358
105
Senator
Wideo

Też nienawidzę słowa "zagrajmerzy", jakby nie można było nazywać ich po prostu graczami. Z resztą nie rozumiem tej popularności serii "Zagrajmy w". Po co oglądać jak ktoś gra skoro można samemu zagrać?
A to wspomniana w tekście scena: http://www.youtube.com/watch?v=25C8xGm-Pl4 ;P

05.05.2013 21:26
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
84
Silence of the LAMs

To twój trzeci wpis na ten temat. Musi ci to mocno działać na nerwy. Widzę, że mała ilość problemów w życiu robi coś takiego :]
Szkoda tylko że za kolejnym wpisem nie uległ zmianie warsztat na lepsze.

05.05.2013 21:52
siwy346
👍
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Spec-> Wiem to tak dziwnie wygląda, mam z 10 niedokończonych tekstów w tym kilka o filmie, muzyce i jest nawet recenzja nowej Lary, bardzo długa i bardzo mi się podoba(a w przypadku moich tekstów nie zawsze tak jest).

Ogólnie świat tuby mnie ogólnie ciekawi, bo to fajna wszechstronna(yyy nie jestem przekonany czy to dobre słowo) platforma do rozwoju i prezentacji talentów. Mam też tekst, o tym(konkretniej o wokalistach, śpiewakach i tych wszystkich którzy robią coś ze śpiewaniem na YT :D :D.
Nie działa mi to na nerwy, spokojnie mam dosyć ciekawe życie ostatnio i to nie jest moje główne zmartwienie.
A warsztat to wiesz, ja ogólnie jestem surowy dla Siebie, często nie zadowolony do końca ze swoich tekstów, ale puszczam jak uda mi się je w miarę dokończyć - niech inni mnie trochę zjadą to się nauczę. :D
Ale skoro Ghost mnie jest z GP nie wywalił, ani żadnego tekstu, który wysłałem to nie jestem taki najgorszy.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze