Najpiękniejsze gry na Xboksa One to multiplatformy (Wiedźmin 3 Battlefield 4 Metal Gear Solid 5) - Cascad - 10 czerwca 2013

Najpiękniejsze gry na Xboksa One to multiplatformy (Wiedźmin 3, Battlefield 4, Metal Gear Solid 5)

Konferencja Microsoftu stała na naprawdę wysokim poziomie, oferując to na czym wszystkim nam zależało – czyli gry. Kilka z nich prezentowało naprawdę wysoki poziom, nie można się jednak kłócić ze stwierdzeniem, że najlepsze (najdokładniejsze) pokazy dotyczyły tytułów, które trafią również na PC i PS4.

Nie chce tu pisać, że exclusivy Xboksa One są słabe i niegodne uwagi, ale takie Dead Rising 3 wyglądało dość mało ”nowogeneracyjnie”, czego nie można powiedzieć o Wiedźminie 3:


CD Projekt RED wykonał kolejny milowy krok dla branży z naszego kraju otrzymując miejsce wśród najgorętszych zapowiedzi na E3, na konferencji otwierającej targi. Brawo!


Najbardziej efektowne było jednak ujawnienie światu kolejnej misji z Battlefielda 4 – na słońce, deszcz i gwiazdy! Ile tam się dzieje! Właśnie takiego poziomu oczekujemy od nowych konsol i całe szczęście, że EA tego dostarczyło bo inaczej moglibyśmy zacząć wątpić w możliwości Xboksa One, przyglądając się takiemu Titanfall, Ryse czy Sunset Overdrive

To co królewskie należy jednak do Metal Gear Solid 5. Piękno, rozmach i klimat tej gry wydają się być nie z tego świata (bo w sumie tak jest, to przecież japońska produkcja). Snake krążący po Afganistanie wygląda po prostu obłędnie i jest zdecydowanie najbardziej next-genowo wyglądającym bohaterem na Xboksie One.


Szkoda, że gry prezentujące się w ten sposób nie będą dostępne na wyłączność dla X1. Bez równie efektownych excluesivów będzie trudno wyciągnąć z naszych portfeli te 499 euro ile ma kosztować konsola podczas swego startu, w listopadzie tego roku (polskie sklepy już przyjmują zamówienia za 2100 PLN).

Cascad
10 czerwca 2013 - 22:23