The Last of Us zainfekowany. Bug powoduje uszkodzenie autosave'a. - Imperialista - 14 czerwca 2013

The Last of Us zainfekowany. Bug powoduje uszkodzenie autosave'a.

Wpis ma charakter ostrzeżenia. Gracze z całego świata donoszą o wysoce uciążliwym bugu w The Last of Us, przez którego możemy utracić cały postęp, jaki poczyniliśmy w grze. 

Problemem uwidacznia się w momencie, gdy zdecydujemy się zapauzować grę. Jeśli widzisz wieczny komunikat "Automatyczny zapis. Proszę czekać...", a wszystkie opcje ręcznego zapisu i wczytania gry są nieaktywne, prawdopodobnie jest już po zawodach i jeśli nie chcesz stracić postępu, musisz ukończyć singla przy jednym posiedzeniu. U sporej ilości ludzi ręczny reset konsoli powoduje uszkodzenie autosave'a, a grę zacząć trzeba od nowa.

Jedynym sposobem, by ustrzec się błędu jest częste pauzowanie gry i ręczny zapis, nie ufając autosave'om. Dzięki temu być może stracimy najwyżej kilkanaście minut, zamiast kilku godzin postępu. Głosy w sieci polecają też, by po resecie konsoli z menu głównego gry wybrać pozycję "Wczytaj grę", zamiast "Kontynuuj". Nie u wszystkich jednak takie obejście problemu działa.

Znajomy stracił progres z pięciu godzin gry, nade mną wisi błąd i muszę grać singla za jednym posiedzeniem. Jak jest u Was? Kogoś z Was ten problem ominął?


Edit: 
Jeśli nie instalowałeś patcha 1.01, problem Ciebie nie dotyczy, szczęściarzu :)

Edit 2:
Naughty Dog zaćwierkało: "We've addressed the autosave issue, it was related to servers on our end. Please quit to XMB and restart the game. SP and MP are OK to play!". Niestety, jeśli wyjdziesz z gry w momencie gdy zauważyłeś błąd, stracisz postępy do momentu ostatniego autosave'a przed pojawieniem się glitcha. Lepsze coś, niż nic.

Imperialista
14 czerwca 2013 - 18:10