Prawie kompletna lista soundtracków z gier na Spotify - UV - 1 lipca 2013

Prawie kompletna lista soundtracków z gier na Spotify

Odkąd serwis Spotify oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce, stał się moim dostawcą muzyki nr 1, głównie za sprawą piekielnie bogatej biblioteki, zawierającej mnóstwo interesujących mnie albumów. O ile jednak szwedzka aplikacja w zupełności zaspokoiła me wymagania w temacie black metalu, mały zawód spotkał mnie, gdy zacząłem przeszukiwać serwis pod kątem soundtracków z gier komputerowych. Jest ich tam zaskakująco niewiele, a w porównaniu do oprawy muzycznej z filmów, mamy do czynienia z kroplą w morzu potrzeb. Stąd właśnie wziął się pomysł stworzenia wykazu płyt, które faktycznie można tam znaleźć. Początkowo kompilowałem go na własny użytek, ale później stwierdziłem, że komuś taka lista też może się przydać.

Oczywiście nie byłem w stanie uwzględnić tutaj wszystkich płyt, jakie w bazie ma Spotify. Serwis uzupełnia soundtracki na bieżąco, nie byłem też w stanie przypomnieć sobie wszystkich tytułów gier, mogących wzbudzić Wasze zainteresowanie. Jeśli więc jesteście świadomi istnienia innych albumów, które znajdują się w bibliotece tego programu, zostawcie info w komentarzach. To samo tyczy się błędów w linkach. Listę będę uzupełniać na bieżąco.

Ostatnia aktualizacja: 30 października 2014

Liczba soundtracków: 383

Dla Waszej wygody podzieliłem listę na dwie kategorie (na razie, bo planuję więcej). W pierwszej z nich znajdziecie soundtracki do gier ułożone alfabetycznie, w drugiej rozmaite kompilacje. Dostęp do wszystkich albumów jest z poziomu przeglądarki internetowej, więc na dobrą sprawę, nie trzeba niczego instalować. Enjoy!

Gry

Kompilacje

UV
1 lipca 2013 - 08:33