Zbuduj sobie zestaw gier niezależnych z Japonii - Pita - 8 sierpnia 2013

Zbuduj sobie zestaw gier niezależnych z Japonii

Japoński rynek gier niezależnych przez lata pozostawał odizolowany od reszty świata. Dopiero kilka lat po zachodnim boomie na produkcje indie zaczynają do nas docierać pierwsze perełki z dalekiego wschodu. A teraz część z nich można kupić za grosze.

Build a Doujin Bundle to zestaw kilku niezależnych, japońskich gier. Minimum to wydanie 1,5$ na dwie gry, ale bez względu na ostateczną sumę to w bonusach dostajemy kilka dodatkowych produkcji i ścieżki dźwiękowe.

Wśród zaprezentowanych nam tytułów nie brakuje zarówno bardzo zabawnych komedyjek (Cherry Tree High Comedy Club, które jest czymś na wzór Persony skupionej tylko na social linkach i w 2D. Czyli life sim), licznych visual novels (z tego co wiem wszystkie są bezpieczne i bez zawartości erotycznej), czy shooterów. Moim faworytem w składance jest jednak Yatagarasu, czyli fantastyczna niezależna bijatyka 2D od autorów  The King of Fighters.

Yatagarasu jest dowodem na to, że nawet z niewielkim budżetem można stworzyć bardzo przyjemną bijatykę na wysokim poziomie. Dodatkowo – co dla mnie jest wielkim plusem – przypomina bardzo pozycje z CPS-2 lub Neo-Geo i ich charakterystyczną oprawę w niższej rozdzielczości, tak odmienną od KoFa XIII, BlazBlue czy masy bijatyk 2.5D. Obecnie autorzy gry prowadzą również kampanię na IndieGogo celem zgromadzenia funduszy na rozszerzoną wersję gry.

Trailer całej składanki powinien rozwiać Wasze wątpliwość czy to zabawa dla Was, czy jednak lepiej czekać na kolejne humble bundle. Zestaw można kupić tutaj.

Pita
8 sierpnia 2013 - 22:15