Car Mechanic Simulator jako duchowy spadkobierca Gearhead Garage - RazielGP - 17 sierpnia 2013

Car Mechanic Simulator jako duchowy spadkobierca Gearhead Garage

Pamiętacie taką pozycję jak Gearhead Garage, w której wcielaliśmy się w skórę mechanika oraz handlarza samochodów? Polskie studio Red Dot Games znane przede wszystkim z gry Rajd Polski, zamierza stworzyć duchowego spadkobiercę tej kultowej, aczkolwiek małej produkcji.

Data premiery nie jest na razie sprecyzowana, ale wstępne przypuszczenia oscylują wokół końcówki 2013 roku. Program ma nam umilić wolny czas podczas zmagań w warsztacie samochodowym. Będziemy zatem mogli naprawiać, bądź wymieniać na zlecenie klientów uszkodzone, ewentualnie zużyte elementy wszelkich pojazdów. Oprócz tego będziemy musieli zamawiać dostępne w sklepach części oraz diagnozować, co mogło się w danym aucie zepsuć.

Zadania mają być generowane losowo i mam nadzieję, że schematy nie będą się zbyt często pojawiały. Liczę w ten sposób na różnorodność oraz szczegółowość dostępnych zadań. Na plus wypada informacja o rozwijaniu się naszej firmy. Początkowo zaczniemy zabawę w małym warsztaciku, by następnie dorobić się porządnego renomowanego zakładu mechanicznego.

Oprócz samych remontów, doczekamy się również tuningu pozwalającego na ulepszenia osiągów zleconych samochodów.  W związku z tym autorzy dodali możłiwość wypróbowania naszych dokonań na specjalnym torze znajdującym się dosyć niedaleko naszego stanowiska pracy. Auta co prawda nie będą posiadały licencji, ale fani motoryzacji bez trudu rozpoznają w nich znane w rzeczywistości modele.

Oprawa wizualna niestety nie sprawia dobrego wrażenia. Nie dość, że prezentuje się przestarzale, to na dodatek "tanio" i w gruncie rzeczy tandetnie. Jeśli jednak przymkniemy na to oko (oczy), to może otrzymamy godnego następcę legendarnego Gearhead Garage. Oczywiście pod warunkiem, że Red Dot Games się postara, bo ich obecne dokonania pozostawiają wiele do życzenia.

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
17 sierpnia 2013 - 14:35