Car Mechanic Simulator jako duchowy spadkobierca Gearhead Garage - RazielGP - 17 sierpnia 2013

Car Mechanic Simulator jako duchowy spadkobierca Gearhead Garage

Pamiętacie taką pozycję jak Gearhead Garage, w której wcielaliśmy się w skórę mechanika oraz handlarza samochodów? Polskie studio Red Dot Games znane przede wszystkim z gry Rajd Polski, zamierza stworzyć duchowego spadkobiercę tej kultowej, aczkolwiek małej produkcji.

Data premiery nie jest na razie sprecyzowana, ale wstępne przypuszczenia oscylują wokół końcówki 2013 roku. Program ma nam umilić wolny czas podczas zmagań w warsztacie samochodowym. Będziemy zatem mogli naprawiać, bądź wymieniać na zlecenie klientów uszkodzone, ewentualnie zużyte elementy wszelkich pojazdów. Oprócz tego będziemy musieli zamawiać dostępne w sklepach części oraz diagnozować, co mogło się w danym aucie zepsuć.

Zadania mają być generowane losowo i mam nadzieję, że schematy nie będą się zbyt często pojawiały. Liczę w ten sposób na różnorodność oraz szczegółowość dostępnych zadań. Na plus wypada informacja o rozwijaniu się naszej firmy. Początkowo zaczniemy zabawę w małym warsztaciku, by następnie dorobić się porządnego renomowanego zakładu mechanicznego.

Oprócz samych remontów, doczekamy się również tuningu pozwalającego na ulepszenia osiągów zleconych samochodów.  W związku z tym autorzy dodali możłiwość wypróbowania naszych dokonań na specjalnym torze znajdującym się dosyć niedaleko naszego stanowiska pracy. Auta co prawda nie będą posiadały licencji, ale fani motoryzacji bez trudu rozpoznają w nich znane w rzeczywistości modele.

Oprawa wizualna niestety nie sprawia dobrego wrażenia. Nie dość, że prezentuje się przestarzale, to na dodatek "tanio" i w gruncie rzeczy tandetnie. Jeśli jednak przymkniemy na to oko (oczy), to może otrzymamy godnego następcę legendarnego Gearhead Garage. Oczywiście pod warunkiem, że Red Dot Games się postara, bo ich obecne dokonania pozostawiają wiele do życzenia.

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
17 sierpnia 2013 - 14:35
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.08.2013 16:54
James_007
James_007
174
Septimus

Gearhead był grą genialną! :)

17.08.2013 17:04
adam11$13
odpowiedz
adam11$13
86
Phantom Thief

Ile się przy tym siedziało... . I ta radość gdy silnik odpalił :P

17.08.2013 22:16
📄
odpowiedz
przepipych
6
Legionista

Nie rozumiem co masz do oprawy wizualnej? Gra wg mnie wyglada bardzo dobrze. Rozpasaliscie sie grami AAA i teraz kazda oprawa wyglada dla Was "nie za dobrze" ...

18.08.2013 09:24
odpowiedz
Altares
6
Junior

W Gearhead grałem jeszcze gdy nie rozumiałem nic po angielsku :D wtedy rozbierało się cały samochód, żeby znaleźć usterkę, bo nie wiedziałem jaki klient ma problem ze swoim autem.

18.08.2013 10:58
odpowiedz
medyk18
21
Legionista

Bardziej to przypomina mocno okrojone Street Legal Racing: Redline. No le to w końcu tylko symulator mechanika.
Może choć kilku mechaników w to pogra i następnym razem nie odwalą fuszerki jak zwykle ;)/

18.08.2013 14:07
raziel88ck
😃
odpowiedz
raziel88ck
155
Reaver is the Key!

James_007, adam11$13 - Zgadzam się, genialna gra. Marzyłem właśnie o drugiej odsłonie, bądź duchowym spadkobiercy i jak widać moje marzenie może się spełnić za sprawą CMS.

przepipych - Generalnie to, że oprawa stoi na poziomie gier z PS2, zaś szczegółowość aut przywodzi na myśl pojazdy ze Street Legal Racing z 2001 roku, bądź kioskowe produkcje.

Altares - No to tak samo jak ja, hehe.

medyk18 - Też mam taką nadzieję.

27.08.2013 00:33
Haziaj
👍
odpowiedz
Haziaj
17
Legionista

Czekam z utęsknieniem na tę produkcję. Automation mnie zachwyciło, jednak nie ma tam diagnozy usterek czy własnoręcznego rozbierania silnika. Z drugiej strony pracowałem w branży części samochodowych 6 lat i z chęcią wrócę do wyszukiwania części, które trzeba wymienić. Nie wspomnę już o chip tuningu. Zapowiada się miodnie.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze