Lipne edycje HD oraz pseudo rimejki - RazielGP - 10 stycznia 2015

Lipne edycje HD oraz pseudo rimejki

Producenci powinni brać przykład z fanowskiego, odświeżającego moda - Black Mesa

Gier jest wiele. A spora część lubianych przez nas tytułów jest również wiekowa. Na tyle, że już dziś potrafią nas zrazić nie tylko oprawą wizualną, ale i samą mechaniką sterowania. Dlatego przydałby się im solidny remake. Na tyle dobry, aby usprawnić to, co na przestrzeni lat mocno się zestarzało. Poniekąd twórcy próbują wyjść do nas z inicjatywą, ale czy na pewno?

Główny problem polega na tym, iż jesteśmy zalewani wszelkimi edycjami HD, które różnią się od oryginału tylko i wyłącznie panoramiczną rozdzielczością. W przypadku pierwszego Just Cause wystarczy użyć fanowskiego moda, dzięki czemu nie musimy ponownie płacić za grę. Jak to by chcieli (np. Beyond Good & Evil HD) producenci. Inna sprawa dotyczy tego, że odświeżane bywają produkcje młode. Chociażby taki Sleeping Dogs, który w nowej wersji prezentuje się jak na mój gust gorzej, niż uprzednio. A przy tym, aby cieszyć się taką edycją - przy posiadaniu wcześniejszej - należy dokonać ponownego zakupu. I to po dwóch latach od debiutu niniejszego dzieła.

Heroes of Might & Magic III HD, czyli idealny przykład jak robić graczy w balona

Wygląda na to, że twórcy są nie tylko zachłanni, ale i leniwi, bo modderzy pokazują nam, że jak się chce - to można wiele zdziałać. Czego wspaniałym efektem jest Black Mesa. Niemal idealny przykład jak powinno się odświeżać starsze produkcje. Osobiście marzy mi się również i wiele innych rimejków. Chociażby GTA 1 oraz GTA 2 z nowoczesnym systemem zapisu oraz przyjemniejszą mechaniką. W wielkim skrócie dzisiejszą, bo jak wiadomo dziś oba tytuły są niestety mało grywalne.

Tak samo marzę o pierwszych dwóch WarCraftach, tudzież całej serii Legacy of Kain. Pierwsza Mafia również byłaby u mnie mile widziana, aczkolwiek tam przydałaby się nowa oprawa wizualna oraz usprawniony system walki wręcz. Resztę zaś zostawiłbym w jak najlepszym porządku. Wliczając w to samą ponadczasową fizykę. O dziwo lepszą, niż w przypadku drugiej części.

Blood Omnicide - Czy kiedykolwiek doczekam się rimejku pierwszej odsłony Blood Omen?

Niestety to są tylko i wyłącznie moje marzenia. W oczach wydawcy mocno wygórowane. A jak wiadomo - ci wolą się nie wysilać oraz nie ryzykować. Szczególnie gdy trzepią wielką kasę na samym podbiciu rozdziałki i wydaniu niemal tego samego produktu drugi raz za całkiem niezłą (dla producenta, nie klienta) kwotę.

Mam tylko nadzieję, że w pewnym czasie odbije się to czkawką, a my doczekamy się w końcu porządnych i wyczerpujących rimejków, dzięki którym na nowo przypomnimy sobie stare, dobre hity. Gry, wspominane przez nas po dzień dzisiejszy. I uwielbiane przez znaczne rzesze fanów. Tego życzę nie tylko wam, ale i sobie.

RazielGP
10 stycznia 2015 - 21:02
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.01.2015 10:02
Nazgrel
Nazgrel
179
tgn

tl;dr:

Powstaje dużo remaków w HD, nie jest git, wszystkiego dobrego.

...wypieprzcie go w końcu stąd

12.01.2015 10:55
nagytow
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

Slabo ci sie marza remake'i Warcraftow, skoro nie wiesz, ze Blizzard pracuje nad nimi juz od jakiegos czasu.

tl;dr:
Ten tekst jest tak krotki i tak bardzo o niczym, ze to raczej nie ma zastosowania :)

12.01.2015 11:00
MiniWm
😈
odpowiedz
MiniWm
194
PeaceMaker

nagytow ---> A to przepraszam :)

12.01.2015 11:08
nagytow
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

Ja pisalem o WC 1 i 2. WC3 jest wciaz grywalny.

13.01.2015 18:25
odpowiedz
aszron
55
Centurion

Niewiarygodne. Temat rzeka, można by o nim pisać grube strony, podać wiele przykładów i je przeanalizować. Opisać sens wydawania gier HD, kiedy istnieje platforma GOG. A musiał za to zabrać się ten kretyn i spłycić go do granic możliwości.

13.01.2015 18:30
😊
odpowiedz
tadek[5]
177
pięć

Pomijając, fatalną jakość tekstu, zauważyłem, że Raziel pisze zawsze jakby od szablonu.
Mniej tekstu niż się mieści na jednej kartce A4 i zawsze przeplatany trzema obrazkami :)
Jeśli gdzieś jest wyjątek to tylko potwierdza regułę.

13.01.2015 18:47
papilarny
odpowiedz
papilarny
15
Chorąży

Raziel, dajże już sobie spokój.

13.01.2015 19:24
odpowiedz
zanonimizowany998044
19
Senator

Remake a edycja HD to dwa różne pojęcia. Remake to np. Tomb Raider (1996) a Tomb Raider: Anniversary a edycja HD to np. God of War (PS2) a God of War (PS3). Sami sobie wywnioskujcie czym się różni rekame od edycji HD i dlaczego tych pojęć nie wolno mieszać.

14.01.2015 09:00
odpowiedz
verify
169
Generał

Oj, dajcie chlopakowi spokoj. Nauczyl sie juz przeciez kilku trudnych wyrazow, dzieki ktorym jego teksty sa bardziej "profesjonalne". Minie jeszcze kilka lat i pozna tajniki gramatyki, interpunkcji i stylu :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze