Gra o tron w ośmiu bitach za darmo - Cascad - 12 września 2013

Gra o tron w ośmiu bitach, za darmo

Dobrzy, zdolni gracze są dobrzy, zdolni i hojni. Hiszpański programista Abel Alves wrzucił za darmo do sieci niewielki plik (68 MB), w którym znajduje się ośmiobitowa wersja Gry o Tron! Jeżeli zatem chcielibyście pograć jako Jon Snow lub Daenerys to nic nie stoi na przeszkodzie.


 


 


Jest to prosty platformer 2D, w którym do sterowania postacią (zmieniają się co planszę) używamy strzałek. Do dyspozycji mamy też dwa przyciski ataku, z czego jeden naprawdę mocny i ograniczony. Czy przy Game of Thrones The 8 Bit Game da się przyjemnie spędzić czas? Oczywiście, choć o oryginalności nie ma tu mowy… no może poza bonusowymi planszami polegającymi na torturowaniu nieszczęśników:


 


 

Gra jest jednak przyjemna w odbiorze, postaci przypominają swym wykonaniem styl Chibi, a animacje ładnie wpisują się w dziedzictwo NES-a. Jedyną wadą mogą wydawać się dość ociężałe skoki, którymi trzeba posługiwać się naprawdę precyzyjnie. Mimo to fani serialu powinni poświęcić kilka minut na ten tytuł, by przypomnieć sobie czemu tak bardzo lubią świat Westeros.


 


 

Co ciekawe Abel Alves wykorzystał muzyczny motyw przewodni z serialu i wizerunki aktorów. Wątpię, by otrzymał na to pozwolenie od HBO, jednak pewnie nikt nie będzie ganiał go po sądach za fanowską, małą, darmową, grę.


 


 


Jeżeli chcecie sami spróbować, atakujcie stronę domową autora. Dowiecie się z niej m.in., że mieszka on aktualnie w Urugwaju, kocha japońskie gry i rysuje komiksy. Zdolny gość.


  

Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
12 września 2013 - 17:12