Newsy(3) - Alice Cooper metalowy Jackson reedycja Bowiego i inne. - Bartek Pacuła - 2 października 2013

Newsy(3) - Alice Cooper, metalowy Jackson, reedycja Bowiego i inne.

Muzyczne newsy ze świata i z kraju. Bowie, Jackson, Newsted i Alice Cooper – choć działo się mniej niż tydzień temu, to nadal nie można narzekać na brak znaczących wydarzeń.

25.09.2013 – 1.10.2013

Na świecie:

W Halloween zostanie opublikowany muzyczny hołd oddany Michaelowi Jacksonowi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo Jackson to wokalista wybitny, gdyby nie fakt, że hołd ten będzie... metalowy. Usłyszymy m.in. Kiss czy Iron Maiden. 

Alice Cooper, legendarny amerykański wokalista, zapowiedział swój kolejny album. Tym razem będą to covery. Będzie można usłyszeć przeróbki hitów Lennona czy Hendrixa. 

Zapowiedziano reedycję słynnej płyty Bowie'go, zatytułowanej The Nex Day. Trzypłytowe wydanie z dodatkowym, nieznanym dotąd materiałem, ukaże się 5 listopada. 

Portal gibson.com zaprezentował światu swoje top 10 gitarzystów metalowych. Jak z każdym top 5, top 10 czy top 1000 werdytk jest co najmniej kontrowersyjny. Do zobaczenia tutaj: http://www2.gibson.com/News-Lifestyle/Features/en-us/shred-stars-0803-2011.aspx

W Polsce: 

W Polsce działo się niewiele. Wystarczy tylko powiedzieć, że premierę miał film Metallici i nowy numer Teraz Rocka oraz że The Crimson ProjeKCt zapowiedział koncerty w naszym kraju.

U mnie:

Odsłuchałem w końcu najnowszą płytę ex-basisty Metallici - Jasona Newsteda i jego najnowszego projektu - Newsted. Zapowiadało się nieźle, wyszło... miernie. Piosenki są takie same, nie porywają, nie zachęcają do powrotu. Owszem - całość stoi na dobrym poizomie technicznym wykonania oraz jest przyzwoita, ale chyba szkoda czasu na zapoznawanie się z płytami, które są tylko "przyzwoite".

 

 
Bartek Pacuła
2 października 2013 - 10:52