Newsy(7) - Lou Reed kolekcjonerski Daft Punk i Roger Taylor oraz inne wiadomości ze świata muzyki. - Bartek Pacuła - 29 października 2013

Newsy(7) - Lou Reed, kolekcjonerski Daft Punk i Roger Taylor oraz inne wiadomości ze świata muzyki.

Newsy ze świata muzyki. Tym razem na smutno, ponieważ wszystkie inne informacje przyćmiła ta o śmierci Lou Reeda, lecz nie jest to jedyny news, o którym można napisać. Zapraszam!

23.10.2013 – 29.10.2013

Na świecie:

27.10 zmarł Lou Reed, znany przede wszystkim ze swojej działalności w Velvet Underground, a także z twórczości solowej oraz ze współpracy np. z Metallicą. Miał 71 lat, powodem śmierci były komplikacje z przeszczepioną niedawno wątrobą. Ze świata muzyki(i nie tylko) płyną kondolencje(http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Reakcja-muzykow-na-informacje-o-smierci-Lou-Reeda.html), ja do nich się przyłączam, śmiejąc się równocześnie z ludzi, którzy nagle okazali się kosmicznymi fanami Reeda i czekam, aż płyta Lulu, która badziewiem jest kosmicznym, zostanie uznana za niedocenione arcydzieło. Ale tak było w przypadku m.in. Jacksona i tak będzie przy każdej śmierci wielkiej gwiazdy. Czas chyba się przyzwyczaić.

Daft Punk ogłosił, że na początku grudnia zostanie wydana limitowana edycja płyty Random Access Memories. Wygląda ona kosmicznie, tak jak jej cena(z przesyłką na złotówki – ponad 1000), a zakupu można dokonać tu: http://www.randomaccessmemories.com/deluxe/


Roger Taylor, perkusista zespołu Queen, również postanowił wydać boks The Lot. Pierwsza partia pre-orderów już się rozeszła, ponoć ma być jeszcze druga, ale patrząc po tempie jej znikania trzeba się pospieszyć. Do kupienia tu: http://www.queenonlinestore.com/Roger-Taylor/*/The-Lot/2Q6A0000077?back=Roger-Taylor%2F

Paul McCartney opublikował teledysk do piosenki z jego najnowszego albumu New. Piosenka nosi tytuł Quennie Eye, a na klipie zobaczyć możemy Deppa, Streep czy Kirka ze Star Treka. Dobra robota, ogląda się to naprawdę dobrze.

Obejrzeć możecie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=5CfLUmVso30

Teledysk napakowany gwiazdami pokazał też zespół 30 Second to Mars. Choć teledyskiem trudno to nazwać, bo trwa aż 10 minut – całość przypomina raczej mini-film.  Oglądnijcie i oceńcie sami - http://www.youtube.com/watch?v=Ntlt2tKi4do

W Polsce:

W Polsce w sumie nie działo się nic niesamowitego, dlatego tylko nadmienię, że od 30.10 w kioskach będzie najnowszy numer Teraz Rocka.

U mnie:

Dotarły do mnie dwie przesyłki – Magical Mystery Tour Beatlesów, z których zdążyłem już zrobić unboxing(https://gameplay.pl/news.asp?ID=80793) oraz winyl duetu Jon & Vangelis zatytułowany The Firends of Mr Cairo.

Od tego piątku startuje też z nową serią. Pisałem o niej na samym początku, w moim pierwszym wpisie – będzie to cykl przedstawiający historię i całą dyskografię zespołu Pink Floyd. Cykl ten będzie ukazywał się co dwa tygodnie, zamiennie z unboxingami, które oczywiście zostają(i też będą wychodziły co dwa tygodnie). Dla mnie będzie to okazja do ponownego przejechania przez wszystkie płyty Floydów i usystematyzowania swojej wiedzy, a dla tych, którzy zechcą to czytać – okazja do poznania odrobinę lepiej tego legendarnego zespołu.  

Bartek Pacuła
29 października 2013 - 15:07