Newsy(8) - Peter Gabriel. trasa Motorhead hołd dla Jacksona nowy Teraz Rock i jeszcze więcej wiadomości! - Bartek Pacuła - 5 listopada 2013

Newsy(8) - Peter Gabriel. trasa Motorhead, hołd dla Jacksona, nowy Teraz Rock i jeszcze więcej wiadomości!

Newsy ze świata muzyki. Koncert Petera Gabriela, trasa Motorhead, nowe płyty oraz koncerty i wiele więcej! 

30.10.2013 - 05.11.2013

Na świecie:

Newsy rozpoczynam wiadomością koncertową – jest to  zapowiedź trasy zespołu Motorhead. Panowie pojawią się w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Danii i Finlandii, lecz Polska ponownie została olana. Szkoda.

Kolejnym newsem koncertowym jest fakt, iż 5.11 wydany został zapis koncertu Dream Theater, zatytułowany Live At Luna Park. Istnieją aż 4 sposoby, by koncert ten nabyć – można kupić wersję BRD, DVD, deluxe oraz elektroniczną.

W tym tygodniu opublikowany został również album będący metalowym hołdem dla Michaela Jacksona. W projekcie tym wzięli udział znamienici muzycy, m.in. z Kiss czy Iron Maiden.

W Polsce:

W poniedziałek(04.11.2013) ogłoszony został koncert Petera Gabriela w Polsce! Wiadomość jest to świetna, bilety dla wszystkich będą dostępne od 7.11. Gabriel zagra w Łodzi w maju 2014 roku i będziemy mogli usłyszeć całą płytę So w oryginalnym wykonaniu koncertowym z 1987 roku.  Ceny biletów nie są bardzo wygórowane(prócz strefy VIP, ale kiedy to ceny VIP-ów wygórowane nie są?) i można je kupić na stronie http://www.livenation.pl.

W środę tydzień temu światło dzienne ujrzał najnowszy numer magazynu Teraz Rock. W środku znajdują się liczne recenzje płyt, wkładka poświęcona zespołowi Vader, artykuły o Pearl Jam czy Metallice i wiele innych ciekawych rzeczy. Do kupienia w kioskach, prenumeracie i w wersji elektronicznej(ale tej nie polecam).

Teraz Rock przeprowadza obecnie ankietę. Całość nazywa się Teraz Ankieta i jest w niej ok. 30 pytań, które mają pomóc poprawiać jakość pisma. Jeśli nie przekonuje Was możliwość zrobienia dobrego uczynku, to wśród ankietowanych zostaną rozlosowane nagrody, w tym 10-płytowe boksy Led Zeppelin i Planta. Do wypełnienia tutaj: http://www.terazrock.pl/ankieta.html

U mnie:

Po pierwsze – znalazłem w końcu nazwę dla swojego bloga. Od 06.11 będzie on nosił tytuł Music To The People. Choć jest taki album hip-hopowy, to inspiracją była piosenka kogoś fajniejszego, czyli Lennona(Power to the People).

Po drugie - zakupiłem specjalną edycję singla Love Me Do Beatlesów, który wyszedł w formie zielonego jabłka. Wygląda to fenomenalnie, naprawdę.

Po trzecie – doszedł do mnie w końcu boks z dwoma płytami Mike’a Oldfielda, w edycji japońskiej. To również wygląda znakomicie, od razu biorę się za słuchanie.

PS. Właśnie dzisiaj zapowiedziano, iż Black Sabbath w czerwcu pojawi się w Polsce, na łódzkiej Atlas Arenie! Więcej o tym już za tydzień.  


Bartek Pacuła
5 listopada 2013 - 23:04