Plebiscyt na najlepszy trailer 2013 roku [NOMINACJE] - barth89 - 4 grudnia 2013

Plebiscyt na najlepszy trailer 2013 roku [NOMINACJE]

Rok 2013 powoli, acz nieubłaganie, ma się ku końcowi. Grudzień to czas wszelkiej maści podsumowań, dlatego najwyższy czas na kolejną, trzecią już, edycję Plebiscytu na najlepszy trailer, tym razem 2013 roku. Cotygodniowe wydania Trailers to średnio 30-40 materiałów wideo, dlatego jest z czego wybierać. Naturalnie nie wszystkie zwiastuny prezentują na tyle wysoki poziom, by trafić do Plebiscytu, lecz kiedy spośród wszystkich musimy wybrać tylko trzy, wówczas pojawia się problem. Jednak zwycięzca i tak może być tylko jeden. Gameplayowicze i GOLowicze, Plebiscyt na najlepszy trailer 2013 roku czas zacząć!

Czy 2013 to tłusty rok dla branży elektronicznej rozrywki? Z punktu widzenia premiery nowych konsol - tak. Nowa generacja to bardzo ważny punkt w kalendarzu gamingowego życia każdego gracza. Żegnamy zasłużonego Xboxa 360 i PlayStation 3, witając Xboxa One i PlayStation 4. Czy jednak jest to przełom? Na tą chwilę śmiało można powiedzieć, że nie. Wygląd gier na Xboxa One i PlayStation 4 nie powala (pecety miały to już od co najmniej roku), a cała nadzieja w kolejnych produkcjach, których 'next' zawarte będzie w zastosowanych w grze rozwiązaniach i rozbudowaniu (troszkę też w technologii), a nie samej li tylko grafice. No właśnie, gry. To one otrzymują kolejne trailery, to je producenci promują i to one decydują o tym, czy w branży w danej chwili, mówiąc potocznie, dzieje się, bądź nie. Dlaczego piszę o tym w kontekście Plebiscytu? Otóż wydawałoby się, że debiut następnej (już obecnej) generacji wiąże się z całą masą premier nowych IP, a co za tym idzie - ich promocją. Niestety, prawdziwa burza rozpęta się dopiero w przyszłym roku, tymczasem rok 2013 to zaledwie kilka wartych uwagi zwiastunów zmierzających na nowe konsole gier. Mówimy tu oczywiście o nowych markach, bo produkcje multiplatformowe, w tym current-genowe, otrzymały trailery, nazwijmy to, ogólne. Wygrani Plebiscytu na najlepszy trailer 2011 oraz 2012 roku, a więc The Elder Scrolls V: Skyrim i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów są klasą sami dla siebie, dlatego najlepszy trailer 2013 roku musi być najlepszy z najlepszych. Na szczęście zebranych do kupy interesujących, a nawet świetnych zwiastunów wszystkich produkcji, na wszystkie platformy jest naprawdę sporo i da się spośród nich wyodrębnić kilka, które zasługują na miano najlepszego trailera 2013 roku. Niech wspomnę tylko o trailerach Blizzarda (StarCraft II: Heart of the Swarm, Diablo III: Reaper of Souls, Heroes of the Storm i innych), Assassin's Creeda IV: Black Flag, Lords of the Fallen, Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, Dying Light, Watch_Dogs, Dark Souls II i wielu, wielu innych...  To co, zaczynamy?

Zasady Plebiscytu

Zasady są niemal identyczne do tych, jakie obowiązywały w zeszłym roku. Zmiany są raczej kosmetyczne:

 • W Plebiscycie na najlepszy trailer 2013 roku biorą udział użytkownicy i forumowicze Gameplay.pl i GRY-OnLine.
 • Wybieramy spośród wszystkich trailerów, jakie ukazały się w 2013 roku. Nie ma znaczenia, czy promowana gra ukazała się przed 2013 rokiem/w 2013 roku/ukaże się w przyszłym lub późniejszych latach - ważne, żeby trailer był z tego roku. Uwaga - zgodnie z obietnicą z poprzedniego Plebiscytu, w tegorocznej edycji można oddawać głosy na zwiastuny, które zostały zaprezentowane podczas gali VGA 2012. Przypominam też, że w nocy z 7 na 8 grudnia będzie miała miejsce gala VGX, można więc wstrzymać się z oddaniem głosy właśnie do 8 grudnia.
 • Nie musimy oddawać głosów na trailery różnych gier. Pojawiły się dwa, a nawet trzy świetne zwiastuny gry X? Możesz zagłosować na wszystkie!
 • W przypadku oddania wszystkich głosów na dokładnie ten sam zwiastun przez jedną osobę, ważny będzie tylko jeden, najwyżej punktowany głos. Nie ma więc sensu typowanie tych samych filmików.
 • Głosujemy na trailery gier wydanych na PC i wszystkie konsole (także przenośne).
 • Możliwe jest oddanie głosu na trailer, reklamę TV bądź klip reklamowy.
 • Każdy głosujący może zaproponować trzy trailery. W przypadku, gdy głosujący nominuje mniej lub więcej zwiastunów, punkty liczone są od góry.
 • Każdy głosujący musi podać link do nominowanych przez siebie zwiastunów.
 • Punkty liczone są w następujący sposób: 4 punkty dla trailera zaproponowanego jako pierwszy; 2 punkty dla trailera zaproponowanego jako drugi; 1 punkt dla trailera zaproponowanego jako trzeci. Dla ułatwienia i ewentualnego rozwiania wątpliwości prosiłbym też o wpisanie w nawiasie ilości przyznanych punktów przed tytułem gry, na którą oddajemy głos.
 • Rzecz jasna propozycje nominowanych przez wszystkich głosujących trailerów mogą (a nawet muszą) się powtarzać.
 • Wzór dodawania nominacji:

[4] tytuł gry (nazwa trailera)

link do trailera

[2] tytuł gry (nazwa trailera)

link do trailera

[1] tytuł gry (nazwa trailera)

link do trailera

 • Głosy oddajemy do następnej niedzieli (15 grudnia) do północy. Nominacje zamieszczone po tym czasie nie będą brane pod uwagę.
 • W kolejnym, II etapie (finałowym) będziemy wybierać tylko spośród trzech trailerów, które w I etapie (nominacjach) uzyskały największą ilość punktów. W przypadku remisu na trzecim miejscu do II etapu przechodzi trailer, który nominowała większa liczba osób. Gdyby liczba ta była równa, wówczas do II etapu przechodzi trailer, który częściej był nominowany na pierwszym miejscu.
 • Etap finałowy wystartuje w piątek 20 grudnia.
 • Plebiscyt na najlepszy trailer 2013 roku ma być przede wszystkim zabawą, ale w ramach wyróżnienia osoby, które nominowały zwycięski trailer na pierwszym miejscu zostaną wymienione we wpisie ogłaszającym zwycięski trailer.

Tyle formalności, czas rozpocząć zabawę. Przyznam szczerze, że wskazanie najlepszych trailerów tego roku nie jest łatwym zadaniem - na pewno, przynajmniej dla mnie, nie jest tak oczywiste jak w poprzednich edycjach. Żadnego problemu nie miałem ze wskazaniem trailera najwyżej punktowanego (pomyślałem o nim niemal od razu i bez wahania postanowiłem go nominować), gorzej jest z miejscami 2. i 3. Po chwili zastanowienia wszystko było już jednak jasne:

[4] Wiedźmin 3: Dziki Gon (Zabijając potwory)

[2] Watch_Dogs ("Exposed" Trailer)

[1] Lords of the Fallen (Debut Trailer)

Teraz kolej na was: nominujcie, dyskutujcie i komentujcie. Czekam na wasze głosy!


Przypominam, że w każdą sobotę ukazuje się Trailers, gdzie publikowane są wszystkie najnowsze zwiastuny.


<Spodobał ci się tekst? Wpisy i felietony przypadły ci do gustu? Polub growo&owo na Facebooku ^^ Znajdź mnie też na Google+>

barth89
4 grudnia 2013 - 11:54